Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Nem szoktam ilyet csinálni, de aki nem ipad-et használ, annak csak eléggé false véleménye lehet, hogy milyen egy jól sikerült tabletet használni és mi az amit kiválthat és mi az amit nem. Az egyértelmű, hogy nem a mezőny gyengébben sikerült példányaihoz kell hasonlítani a számítógépeket, ahogy egy asztali számítógép, notebook, vagy netbook esetén sem a gyengébben sikerült példányok számítanak mércének.

    A mai tabletek családja egyébként nagyon új, ami azt jelenti, hogy messze nincs kiforrva, messze nem tudjuk, hogy mire lesz jó és mire nem. Olyan mintha 25 éve lemondtak volna a PC-ről a nagygépekkel szemben, mert "azok csak játékszerek".

    Másrészt a tableteket gyakran még a hozzáértők is "félreértik". Sok informatikus nem tud mit kezdeni egy tablettel, nem tudja, hogy mire jó, nem tudja, hogy mi jó benne és mi nem, mi az egyes modellek előnye és mi a hátránya.

    Talán a legnagyobb félreértés, hogy a tableteket erősen hardver oldalról közelítik meg, hiszen a Windows korában megszokták, hogy mindenen Windows fut, vagyis az op. rendszer, a szoftver lényegtelen, és az a lényeg, hogy minél erősebb legyen a cpu, a gpu, nagy legyen a háttértár és a memória, stb...

    Pont olyan különbség van egy ios-t futtató ipad és egy androidot, webos-t, akármit futtató tablet között, mint egy halom teljesen egyforma hardverű számítógép között, amikre különböző operációs rendszert tettek, DOS-t, sokféle windost, unixot, linuxot, mac os-t.

    Hardveresen az ipad inkább a mezőny közepén, sőt talán végén foglal helyet, de az operációs rendszert és az alkalmazások minőségét és mennyiségét tekintve magasan az első és ezen múlik, hogy milyen a felhasználói élmény.

    Az ipadnak is van hova fejlődnie bőven hardveresen és szoftveresen is. (utóbbi esetben főleg az apple makacssága, szemellenzős hozzáállása a legfőbb akadály)

    Én mióta tabletet használok, sokkal ritkábban kapcsolom be akár a számítógépet, akár a notebookot. Amikor mégis, akkor PC-s játék miatt, vagy speciális PC-s szoftver futtatása miatt teszem, de persze én se bánnám, ha az ipad szoftverei még jobbak lennének. A két legfontosabb alkalmazás, a Mail és a Safari böngésző még lehetne sokkal jobb is...a PC-s társak azért már előrébb járnak.

    Összefoglalva én nagy jövőt jósolok a tableteknek és ha a google is összekapja magát és rendbe teszi az androidot nagy fejlődésnek nézünk majd elébe. Rómát sem egy nap alatt építették fel, a PC-s oprendszerek és szoftverek sem egy nap alatt készültek el.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz krystman #16 üzenetére

    Épp az a lényeg, hogy az átlag ember (aki pl. nem olvassa a prohardvert, sőt azt se tudja, hogy létezik ilyen) az kevés "komoly" dologra használja a számítógépet és ők sokkal többen vannak. Böngészés, levelezés, chat, skype, webáruházak, fórumok...aki kicsivel tovább megy, az készít dokumentumokat, táblázatokat, bemutatókat...esetleg blogot ír.

    Ezek mind léteznek tabletre és mindhez elég a tabletek teljesítménye, gyakorlatilag gyorsan futnak azokon a hardvereken. Persze a billentyűzet és az egér hiánya azért hátrány, de erre is léteznek megoldások.

    Persze nem kell erőltetni...van akinek kevés a tablet, van akinek kevés a netbook, vagy a notebook.

    Van sok fájó hibája az ipad-nak is, hiába piacvezető, de azért nagyon élvezetes használni az azonnal induló gépet és alkalmazásokat, nem beszélve arról, hogy nincs semmi, amiért piszkálni vagy túrkálni kellene benne, szoftver, driver vagy akár vírusok miatt. Ez olyan mint egy TV, bekapcsolom és működik.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz .mf #20 üzenetére

    Nyugodtan keress vissza, én mindig nagyon kritikusan állok az Apple termékekhez. 90%-ban negatív a véleményem róluk és a termékeikről. Ezért is írtam, hogy nem szoktam ilyet csinálni, vagyis dícsérni egy Apple cuccot. A lényeg az, hogy ha Tablet vs. PC, akkor a piacvezető tabletethez kell hasonlítani a PC-ket.

    Ha akarod, megpróbálom leírni az eddigi negatív dolgokat az Ipad2-ről, amit használok:

    - Túl nehéz, így egy kézzel nehéz egy idő után tartani.
    - Nincs stereo hangszoró rajta
    - A google earth nem tölthető le a mi zónánkban sajna, de ez a Google miatt van így
    - Nincs flash támogatás, se silverlight
    - Nincs támogatva az ékezetes virtuális billentyűzet
    - hiányolom hogy nincs az iTunes-ben beépített támogatás az idegen video formátumok konverziójához
    - Nem bánom, hogy 4:3 a kép aránya, de jó lenne ha a 720p. -t tudná natívan
    - A Mail kliens eléggé egyszerű, kellene bele pár funkció
    - A Safari böngészőbe is elférne pár egyszerű dolog, pl. keresés a lapon.
    - Biztos van még jópár, de most ennyi jut az eszembe.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Cyberpunk #25 üzenetére

    Van aki szerint az okostelefonok feleslegesek... az is egy eléggé vitatott szegmens a kütyük között.

    Azzal egyetértek, hogy egy komolyabb okostelefon mellé én sem vennék tabletet, ahogy - mivel már van tabletem - okostelefont se fogok venni.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz sagesz93 #29 üzenetére

    Nincs natív támogatás az ékezetes billentyűzethez, csak appok, de azok elég bénák. Nekem olyan megoldás kellene, ami kibővíti az eredeti virtuális billentyűzetet, vagyis nem alkalmazásfüggő.

    Rákerestem a find on page-re és azt tényleg lehet, csak nekem volt új a dolog. Ennek örülök, ma is tanultam valamit. Tényleg, ha beírom a keresőbe, akkor a google találatok alá beteszi az oldalon talàlt találatokat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Integra #32 üzenetére

    Én egész jól gépelek ipaden. Ha nem kellene ékezetes betűket használnom, nem lennék sokkal lassab a sima billentyűzethez képest. Egyébként rendes billentyűzeten se tíz ujjal gépelek, ahogy a legtöbb ember szintén nem. Most is Ipad- en olvasom és írom ezeket.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Igen, a tablet professzionális felhasználásához mindenképpen olyan operációs rendszer kell, ami kompatibilis az asztali op. rendszerekkel, ami lehetővé teszi a hagyományos szoftverek futtatàsát. Viszont az már egy teljesen más tablet lesz. Egy tablet formájú netbook lesz, bootidővel, lassabban induló szoftverekkel, lefagyásokkal, vírusokkal, vírusirtóval. Nem lesz más mint egy lebutított netbook kézreálló formában, méretben, érintőképernyős vezérléssel.

    Sok dologban jobb lesz, sokban rosszabb, de legfőképp teljesen más lesz.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Integra #70 üzenetére

    A cikk éppen arról szól, hogy a tabletek nem fogják leváltani a PC-ket, sőt szerintem egyetlen olyan hozzászólás sem született ebben a topikban, amiben valaki azt állítaná, hogy a tablet le fogja váltani a PC-ket. Szóval szerintem itt ezzel mindenki egyet ért...

    Viszont a Tabletek rengeteg hasznos dologra alkalmasak, amiket még egyszer nem fogok felsorolni. Nekem van tabletem és nagyon hasznosnak találom, de minden előnyével és hátrányával együtt sem gondolom, hogy le fogja váltani a PC-ket...nem is ezért vettem.

    Nekem elég ha a cégnél 8 órát ülök egy számítógép előtt így otthon már a hátam közepére kívántam a számítógépet. Mivel otthon 90%-ban csak olyan alkalmazásokat futtattam, ami tableten is megvan, sőt tableten kényelmesebben is tudom használni azokat, és nem használok semmilyen közösségi oldalt, szolgáltatást, mint iwiw, facebook, twitter, chat és hasonlók.

    Olyan emberek mindig lesznek akik tárgyakkal próbálják pótolni a hiányosságaikat, szóval azon ne csodálkozz, hogy sokan azért vesznek menő autót, motort, tabletet, netbookot, okostelefont, ékszereket, hogy mutogassák, hogy dicsekedjenek, hogy kitűnjenek ezzel a "tömegből". Mivel ők csak "ruházati kelléknek" veszik ezeket, nem a funkció miatt, így elég nevetségesen jön le amikor használják ezeket. Minden erőltetettnek tűnik.

    Amikor meglátok a tévében egy netbook, okostelefon vagy tablet reklámot, valahogy nekem is hányingerem támad, mert annyira ordenáré módon erőltetett amit levágnak.

    Egyébként annyira nem vagyok szemellenzős, hogy mindent azonnal leírjak, ami nekem nem kell. Biztos van értelme az okostelefonoknak is attól függetlenül, hogy nem vennék magamnak. Éppen ezért el tudom képzelni az is, hogy a holnap nemzedéke már egész máshogy fog tekinteni az informatikai kütyük dzsungelére, ráadásul bele se tudom képzelni egy informatikához keveset értő ember fejébe, hogy neki mi jön be a palettáról.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák