Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cog777

    senior tag

    válasz floatr #472 üzenetére

    "A gond csak az, hogy ezzel aláásták az Alphabet megbízhatóságát is. Ki az aki üzletet akarna építeni a technológiájukra ezek után úgy, hogy egy elnöki rendelet mentém bármikor feketelistára kerülhet akár érdemi indok nélkül...?"

    Az elso gondolatom pont ez volt hogy mint privat felhasznalo szivesen atmennek masik platformra - ha lenne, de cegek eseten is felvetodik ugyanez a kerdes. Amugy ez a helyzet jol mutatja hogy az EU mennyire sebezheto. Sajat gyartasu HW es szolgaltatasok jelentosen tompitanak az ilyen szituaciot.

    En pl az EU helyeben nem csak az adatok helyben tarolasat kovetelnem meg, hanem a helybeni szolgaltatast is. Igy ha eppen aktualis USA-Kina kardcsorte van, a szolgaltatasokat az EU-ban tovabb kell biztositani.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Lami66 #742 üzenetére

    Egyetertek. Ha Trumph bacsi egyet futtyent hogy nemzetbiztonsagi veszelyt jelent barmilyen dolog, ami kicsit nagyobb akadalyt jelent mint egy szalka az USA gazdasaga szamara, akkor a Google es a tobbi USA ceg siman elzarja a szolgaltatasait meg az EU fele is.
    Talan ez az eset lassan raebreszti az EU-t hogy vegre vedje es tamogassa a sajat gazdasagi erdekeit. Bar lehet hogy ehhez egy nagyobb pofon kell pl valamelyik eu-s donteshozo ne tudja megnezni az aznapi FB-t mert USA letiltotta... akkor talan eszbekapnanak.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz janeszgol #762 üzenetére

    Persze. Ha nem, akkor hosszabitva lesz ujbol 90 nappal aztan megint... Kb olyan elorelatassal hoztak ezt a dontest mint ahogy a brittek kiirtak a brexit szavazast, nem gondolvan arra ,hogy megno a veszely az Egyesult Kiralysag felbomlasara.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz doooo #1250 üzenetére

    "Egészséges verseny akkor alakulna ki, ha nem a bolygó második legnagyobb gazdasága állna közvetlenül a cég pénze mögött

    A mobiltelefonos piacon mar nem lesz egeszseges verseny azert mert az oldoklo versenyben csak a legnagyobbak (Apple, Samu, par futottak meg kategoria) maradtak talpon. Csak ok tudnak gazdasagosan termelni. Par szereplo pedig nem fog alacsony arakat produkalni.

    Egeszseges verseny nem fog kialakulni globalis piacon a kisebbek szamara, mert az akkora koltseget jelent. Meg egy MS sem volt kepes maradandot alkotni.

    Ezert bekerulni ebbe a korbe es globalisan komoly konkurenciat teremteni csak egy hatalmas penzbeli + tudasbeli tokevel lehet.

    Alapvetoen egyetertek, hogy egy allam ne avatkozzon bele a piaci versenybe, de a mostani szereplok hatalmas cegbirodalmak es mashogy nem lehet bekerulni a erre a piacra. (Regen rendszeresen megvizsgaltak hogy egy ceg befolyasa meghaladott-e egy bizonyos merteket es ha igen akkor feldaraboltak. Ma mar ilyen nincs, szerintem USA es mas allamok hagyjak megnoni a sajat cegeiket mert igy nagyobb a befolyasuk a vilagra, igy vegulis mondhatnam hogy ugyanazt csinaljak mint Kina?)

    A plusz konkurencia jotekony hatasat nem kell elmondanom. (Ha most ranezek a daniai szolgaltatom weblapjara, akkor azt latom hogy 50%-al olcsobbak a Huawei csucstelok)

    Igy egy Huawei elvesztese a telefonok piacan azzal jar, hogy szukebb termekpaletta lesz az elerheto, nyilvan dragabban.

    Azt mondanam, hogy egeszseges versenyben igazad van, de a mostani belterjes, cegbirodalmas par szereplos versenyben jobb ha minel tobb szereplo van a piacon. Legalabbi a vasarlok erdeke ez.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz Lami66 #1252 üzenetére

    Egyetertek veled, egeszseges verseny mar regen nincs a globalis piacon.

    Mindossze doooo-nak irtam valaszt hogy az "egeszseges verseny" szempontjabol a kinai cegek mogott allo allami befolyas karos, de nem latok kulonbseget akozott hogy az USA cegeket pedig hagyjak megnoni anelkul hogy feldarabolnak oket, mert ekkora meretben mar az is karos a versenyre. Igy mobil piacon jobb ha van vetelytars meg ha kinai hatszelu is.

    Itt van egy erdekes cikk amikor a 2000-es evekben az MS-t akartak feldarabolni a biroi itelet szerint, mert tisztessegtelen eszkozokkel kicsinalta az OS/2-t, de aztan a igazsagugyi miniszterium ellenezte es inkabb elvetettek a feldarabolast...ami felettebb erdekes.
    [link]

    @eladogeppc: "Nagyon véditek a Huaweit"
    A versenyt vedjuk, ahogy emlitettem a hozzaszolasaimban.
    Nem ket perc lesz, mire kiepiti egy ujonnan belepo a szolgaltatasait vilagszerte. Es szerintem az USA karosan vilagmeretu monopol cegeit is korlatozni kellene a globalis vilagban levo egeszsegesebb verseny erdekeben. Mert ha T. papa rossz labbal kelt fel, akkor mi EU-ban szivunk. Na ezt mar a gyomrom nem veszi be.

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz eladogeppc #1295 üzenetére

    "Na de basszus egy szinten van a Huawei áraival, akkor a Huawei nem drága?"
    EU-ban igen komoly learazasokat kaptak a Huawei csucs teloi, 2000 DKK-ert megkapod (80eFt korul, havi dij 250 DKK korlatlan adat forgalom es beszelgetes).
    Tavaly augusztusban olcsobb havidijert 45%-al olcsobban vettem a P20 pro-t mint a lista ar.
    Amugy par evvel ezelott a Samu csinalt ilyen learazasokat mikor el kezdett felfutni, oket sem kellett felteni :D

    Ha osszehasonlitom a Apple-vel akkor kb 1/3-ad aron vettem csucs keszuleket ami nekem a legjobb ar/teljesitmenyt adja.
    (Nekem volt Apple telefonom, tudom mire kepes, felhasznaloi elmeny jobbnak tunik, viszont 3x-os aron szamomra nem eri meg.)

    [ Szerkesztve ]

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

  • cog777

    senior tag

    válasz eladogeppc #1302 üzenetére

    "Általában a teljes ár számít, nem a kedvezményes."
    Miert kellene azt nezni? Biztos vagyok hogy a szolgaltatok komoly kedvezmenyeket kapnak a gyartotol csak hogy olcsobban adhassak a keszulekeket. Ezt tobb gyarto eljatszotta, nemcsak a Huawei.
    Kb senki vasarlo nem veszi listaarasan.

    "Mi a vájúnak kell bármelyik kínai céget egyáltalán védeni?"
    Mar leirtam parszor, de most is leirhatom. Mi a vajunak kell orulni hogy egyik szereplot eltuntetik az amugy is gyenge kinalattal rendelkezo mobilpiacion. Ezzel csak gyengebb lesz a verseny. Nekem mint vasarlonak jobb ha minel tobbszereplos a piac.
    Az egyre dragulo Apple egyre inkabb nem hat meg. Egyaltalan nem valtozatos a kinalatuk es nem kovetik a felhasznaloi kivansagokat.
    Rajtuk kivul a samu van, akik szinten olcsosaggal terjeszkedtek 2012-13 korul. Ehhez kepest most a Huawei berobbant (mint a samu korabban) es jo telefonokat, fel - harmad aron kinal.

    Tovabba az USA ennyire eros befolyasa sem tetszik. Linkeltem korabban, az MS-t a birosag akarta feldarabolni mert kinyirta a konkurencia termeket nem eppen tisztesseges eszkozokkel. Az USA miniszteriuma pedig beavatkozott. Ha abban az idoben vegrehajtjak a biroi dontest, akkor ma teljesen mas lenne az IT vilaga - lehet hogy tobbszereplos es valtozatos lenne. NEKEM ez is allami tamogatasnak minosul, hogy nevelgetik es vedik a sajat giga cegeiket csak hogy befolyast szerezzenek a vilagban.
    (Ilyenkor megkerdeznem hogy az Intelt sem kellett volna megkinalni feldarabolassal amikor lenyomta az AMD-t a viz ala? Mert boven erofolennyel valo visszaeles volt a ket szereplos CPU piacon. Bar ez mellekszal.)

    "Engem kizárólag a hazai ára zavar főleg azért, mert beengedtük ide őket a kishazánkba."
    Ez viszont a magyar belterjes verseny nelkuli piacnak koszonheto.
    EU-s orszagokban kismillio kisebb-nagyobb szolgatato van es ok harcolnak a vasarlokert eleg jo kedvezmenyekkel.
    Nem latok okot hogy ezert pont a Huaweit szidjuk es nem akarok belpolitikai szalat behozni (miszerint a tulzott allami kontrol megoli a versenyt.)

    En probalom EU-s allampolgar szemszogebol nezni hogy Kina veszettul nyomul, mikozben USA kontrolalja a vilagot. Hat, egyik sem tetszik, de mivel akkora osszefonodasok vannak, nem lehet ezt csak Trump fele atvagom a csomot a veres karddal modszerrel megoldani mert mindenki szivni fog - foleg a vasarlo.

    HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

Új hozzászólás Aktív témák