Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weberzolee

    aktív tag

    válasz Graphics #20 üzenetére

    ad 1 , nincs számomra rendelkezésre álló statisztikai, így nem szeretnék se élő, se holt emberekből számadatot kreálni

    De van, be is linkeltem. Olyan adat ami 100% nem lesz sem neked sem senki másnak. Sem most sem a járvány végén. De ugye minél nagyobbak a számok, annál kisebb a hiba.

    ad 2, amíg ezek nincsenek rendelkezésünkre bocsájtva, mi értelme van a matekórának?

    Lásd előző válasz.

    Nem azért, de nem hiszem, hogy bárki is egy % adat lenne... De lehet csak az én gyomrom nem veszi ezt be..

    Érdekes megközelítés, de a statisztika ilyen. Attól hogy a gyomrod nem veszi be, az események még megtörténnek. És számadatok is tartoznak hozzá. Egy baleseti hírnél sem mondják hogy X Y meghalt, hanem hogy hány személy vesztette életét az adott szituációban (kivéve ha ismert személy, máskülönben a hozzátartozón kívül mindenkinek irreleváns információ)...

    Tök jó, hogy már itt a fórum is mindenféle végzettséggel rendelkezik... Orvos, statisztika, mi van még?...

    Eddig nem gondoltam hogy a százalékszámításhoz statisztikai, netán orvosi ismeretek kellenek, de akkor ezt is kipipálom magamnak :D

  • stellaz

    addikt

    válasz Graphics #20 üzenetére

    Statisztikai adat van, a pontossága kérdéses, de iránymutatásnak jó. Nem kell szakértőnek lenni, azért jártál iskolába, hogy ilyen adatokat tudjál értelmezni.
    Egyébként egy február 17-i adat alapján Kínában 1770 halott mellett 10.000 gyógyult ember volt. Ha azt nézem, hogy egy betegségnek két kimenetele van, vagy felgyógyul valaki, vagy beadja a kulcsot, akkor a mortalitást a felgyógyultak/elhalálozottak adata adja ki. Ez jelenleg masszívan 10% felett van.
    Szerk: kolléga frissebb adatai szerint közel 10%

    (#27) Juhaszatti: megelőztél

    [ Szerkesztve ]

    Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

Új hozzászólás Aktív témák