Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ddekany #52 üzenetére

    Valamiből nekik is elő kell állítani ezt az egeret. Mi lenne ha elfogyna a szemét és nem tudnának több ilyen egeret gyártani? Még a végén a legyártott egereket kellene bedarálni hogy újabb egereket tudjanak csinálni. ;)

    Re. cikk:
    Ez marketing bullshit. A legzöldebb az ami nincs is legyártva. Csak az nem "zöld" a marketingeseknek meg a sales-eseknek.
    A legjobb az lenne, ha a cégeket meg tudnák büntetni akik szemetet termelnek. Pl nálunk a fenntarthatóság nevében kivágtak kb 400 billentyűzetet meg egeret, mind pár éves volt, alig voltak használva. Monitorok százai mentek szemétbe, mert az újonnan vásárolt laptopok miatt nincs rá szükség. Igaz iskoláknak meg pont lehet jók lennének a 22-es FHD képernyők de mindegy.
    Sztenderdizálás miatt most minden működő DP kábelt lecseréltünk HDMI-re mert az "jobb" mint a DP. Teljesen logikus.
    legalább 200 laptop docking ment szintúgy a szemétbe, mert nekünk már nem jó és ráállítani egy embert teljes munkaidőben, hogy keressen iskolákat vagy helyeket akik tudnak vele mit csinálni, na az sokba kerülne.
    Microsoft olyan kábel nélküli egereket billentyűzeteket gyárt amik előre párosítva vannak a vevőegységgel és nem lehet újra párosítani őket. Azaz elvész a kis usb dongle és az egész bill egér kombó megy a szemétbe. Marha zöld. Ellenben Logitech egereket szoktam kikukázni, mert egyik nap jön az dongle aminek elveszett az egere, másik nap az egér aminek a dongle-ja veszett el, párosítom őket és van egy szett egerem, öröm bódottá. És lehetne még sorolni évszázadokig a környezet szennyező problémákat.
    Ez csepp a tengerbe. Jó marketing, felhívja a figyelmet hogy gáz van a világban, de ha ezt veszed vagy a hingcsinpinpong Kínában gyártott egerét az lényegében tök mindegy. Túl sok különbség nincs a környezetre gyakorolt hatását tekintve.

    Amúgy mindezek ellenére valóban ez lenne a támogatandó eljárás. Újrahasznosított anyagokból kellene minden műanyag szart csinálni amit csak lehet, vagy csak leállni a műanyagról ahol nem szükséges azt használni és van jobb alternetíva.
    Pl szerintem annál az jóval környezettudatosabb húzás, hogy hosszútávra készítenének dolgokat és az embereket arra ösztökélnének, hogy addig használják a dolgaikat amíg működnek, amíg lehet. Pl van egy egerem ami 19 éve egér és napi szinten használom (Razer Diamondback).

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • válasz Noukoum #73 üzenetére

    "az volna zöld hogy ha nem is gyártanának semmit" vs "A legzöldebb az ami nincs is legyártva."
    Nem ugyan az. A lényeg, hogy kevesebbet gyártasz, azaz kevesebb lesz a környezeti kár.
    Ha ami le van gyártva tovább használható akkor az szintén kevesebb környezeti kárral jár.
    A nincs és a semmi szavak használata kerülendő.
    Nyilván kell gyártani, csak ésszel kéne. Elkerülendő a szeméttermelést.
    Én pl használt motyókat próbálok venni ami elromlik azt meg megjavítom, vagy ha szarrá megy, hiba szerint vagy használom vagy nem. Pl kukáztam egy 27"os whqd tn paneles monitort, pár hét múlva megjelent rajta egy csík, egy pixelnyi csík balról olyan 5cm-re a peremtől. Namost, nem dolgozom a monitoron, nem csinálok olyan munkát amit ez befolyásolna, ha épp zavar odébbtolom az ablakot. Gondolkodtam, hogy vennék egy ennek megfelelő IPS paneles monitort, mert az fasza, anyagilag se vágna meg annyira, de minek? Nem tervezek a monitoron.
    Fejhallgatóm 20 év után megadta magát, de meg kell vallani 3 évesen már behányt az egyik oldal. Akkor szétszedtem, forrasztottam, ragasztottam és ment még 17 évet. Most már komolyabb gondjai vannak, hullik a műanyag mindenhonnan meg totál elment az egyik oldal és újra kellene húzni a vezetéket az egészben, ennyit nem ér meg, különben is szarul szolt. Vettem másodkézből egy másikat. Ami szintúgy nem megoldás, de kevesebb, azaz egy lépéssel kevesebb környezeti kár. De nem megoldás. Remélem ez is bírja majd húsz évig.

    A kérdés mindig az, hogy mennyi ragad be különböző raktár készletekben, beleértve a munkahelyi tartalék készleteket is, mint most nálunk ez a több száz beviteli eszköz ami szemétre ment.

    re: ddekany
    Nehéz, ha az elektormos hulladék begyűjtőre bízod, hogy a cégeket listázza és betartasson törvényeket, akkor a cégek az illegális szemétlerakásra fognak szavazni. Ha a cégeket akkor szintén. Nehéz lenne ezt körültekintően, egyenlően felmérni. Az biztos, hogy az újra hasznosításnak nem annak kellene a fő elemének lennie, hogy lebontják majd különböző savakban kivonják belőlük a nemesfémeket inkább, hogy minél tovább használjunk dolgokat. És itt nem az olyan termékekről beszélek amik pl baromi sokat fejlődtek az utóbbi pár évben és pl tizedére csökkent a fogyasztásuk, lásd plazma/sugaras tv az lcd-k ellen. De pl egerek billentyűzetek, vagy akár 10 éves pc-k tovább használása pont működhetne.

    Visszakanyarodva a Microsoft W11 váltás felé toló témájára, szoftveres oldalon is pörög a pocséklás. Ott tartunk, hogy az office 365 a munkahelyi Thinkpad x390-en több ideig tölt mint a 97-es excel egy Pentium 200-on 16mega rammal. Annyi újdonságot azért nem kapok tőle. Nemrég el is gondolkodtam, hogy otthonira felteszek valami régit, ami már épp kezeli az x-es office formátumokat. Nem kell nekem a csingilingi, autosave meg minden szar, ctrl+s nem tart semmiből. De ez egy másik téma.
    re: #76
    Szerintem már rég ennek kellene az alapnak lennie, tapsolni nem kellene külön ehhez. Ebben legalább 10 éves lemaradás vagyunk ha nem 20.

    [ Szerkesztve ]

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

Új hozzászólás Aktív témák