Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CoroStar86

    aktív tag

    Megérkezett végre a plazmák méltó utódja?

    Victorio: az LCD-technológiának tudomásom szerint (de javítson ki valaki, ha tévedek) mindig is a háttérvilágítás volt a rákfenéje, maga a képminőség az utóbbi időben már egészen rendben van náluk. Hát igen, anno kb 10 éve, amikor orrba-szájba a "LED" tévéket reklámozták, hiába magyaráztam a sok agyalágyultnak, hogy azok is csak LCD-k (csak máshogy oldották meg a háttérvilágítást - vékonyabban, de sz@rabb képpel...), természetesen én voltam hülyének nézve. Meg akkor is, amikor a plazma képét hoztam ki győztesen az LCD-vel szemben... :D Hiába, Magyarorszég a tízmillió szórakoztatóelektronikai szakértő országa (is). Egyébként az én Pana plazmámnak pl. 1:5.500.000 a VALÓS kontrasztaránya, ennek ellenére a a fekete inkább nagyon-nagyon sötétszürke, de mégsem teljesen tökéletes fekete. Amennyire én tudom, a kontrasztarány a panelen megjeleníthető legsötétebb színtől a legvilágosabbig megjeleníthető árnyalatokat jelenti (magyarul a tiszta feketétől a tiszta fehérig).

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz mad823 #7 üzenetére

    Hát nem tudom... Sosem értettem, hogy mi a jó abban, ha egy tévé kiégeti az ember retináját. :D Egy mobiltelefonnál még oké (közvetlen, tűző napsütés), de egy tévénél? Nagyobb üzletközpontok műszaki részlegén is az összes tévé max fényerőn, agyonszaturált színekkel, borzasztó. Plazmának nagyon kellemes, természetes képe van, pont ezt imádom benne. Bár sokan meg pont az LCD túlszínezett, rikító képét szeretik, hát ők (nem) tudják... Az LCD-k "felhősödése" nálam mindig az elviselhetetlen kategóriát súrolta, nekem sokkal fontosabb a jó fekete. ;)

    chaser: igen, a hasonló marketing bullshit nyírta ki a plazmákat is anno

    [ Szerkesztve ]

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz Chaser #12 üzenetére

    Igen, egyéni igény kérdése az egész. Én mindig vagy a jó feketén lovagolok (plazma) vagy a 280cm-es képen (projektor). LCD-t sose vennék, lehet akárhány zónás a háttérvilágítás és építhetnek bele csilliárd képjavító technológiát (amiket új megjelenítő vásárlásánál már első használat alatt kikapcsolok).

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz Sub-S #18 üzenetére

    Panasonic 50ST50. Érdekes egyébként, hogy a hivatalos adatlapon nem írják a kontrasztarányát, csak a különböző webshopokén. Az öt és fél milla amúgy nekem is gyanús, ha jól emlékszem, akkor a Pioneer Kuro-k is megálltak az 1:2.000.000-körül. Lényegtelen egyébként, tíz éve a Samu LCD-k 1:55.000 tudtak dinamikus kontraszttal, natívan meg talán 1:8000 körül... ;]

  • CoroStar86

    aktív tag

    válasz Piftuka #110 üzenetére

    igen, nekem is gyanúsak voltak anno ezek a "milliók az egyhez" számok, de bevallom őszintén, ezekkel utoljára tíz éve foglalkoztam, mikor megvettem a Panámat. Amúgy anno minden plazmát - főleg a Pioneer Kurokat - ilyen milliós számokkal promóztak (konkrétan az én tévémnél még valami 130 millió színárnyalatos szédítést is találtam :) ). Lehet, hogy a plazma halott technológia, de az új nem feltétlen jobb (sőt...). Ha vonhatunk autós párhuzamot, hiába jönnek ki a legújabb 50 misis csilli-villi Porschék, az ínyencek szerint a legjobbak még mindig az utolsó léghűtésesek voltak, a 90-es évek legelején. Ahogy mondtad, a plazmák mozgásmegjelenítése verhetetlen, egyszerűen élmény nézni rajta egy Forma-1-es futamot vagy egy focimeccset. Vibrálása van, ez tény. Fél méterről. Onnan meg nem néz tévét senki. :) Egyébként néhány PH-s fórumtárs tanácsára vettem pár éve egy 4K-s LG LCD-t szüleimnek. Nem igazán tudom, hogy a többi fórumozónak mi számít "egész jó képnek", de engem kis túlzással a sírás kerülgetett tőle. Még a szüleim szerint is borzalmas képe van, pedig ők nem olyan érzékenyek erre a témára. Clouding, moslék színek, nulla fekete és pocsék mozgásmegjelenítés. Van valami egyébként, amiről nem igazán szokott beszélni senki. Ez pedig a plazmák színmegjelenítése. Az elmúlt 10 évben bármelyik barátom, ismerősöm nézett rá a tévémre, mindenki az állát keresgélte a földön, annyira természetes, homogén színei vannak. Aztán még nagyobbat néztek, mikor megtudták, hogy ez egy nyugger plazma. Igen, halott technológia, de csak mert az LCD arrogáns marketingje kicsinálta még akkor, amikor minőségben a plazma felét sem tudta felmutatni. Persze, vannak hibái: ghosting, beégés, zúg, mint az állat, télen kisebb szobát is fűteni lehet velük, de a luxusnak mindig megvolt a maga nyűgje. Egy szó, mint száz: ha a Panám megmakkanna, akkor vagy a a projektoromat halásznám elő valamelyik szekrényből, vagy beruháznék egy OLED-re. Az elmúlt pár évből volt tapasztalatom mindenféle megjelenítővel, egyelőre (SZÁMOMRA) még mindig csak az OLED tudta megközelíteni a plazmát.

Új hozzászólás Aktív témák