Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz BaJaZo #384 üzenetére

    Igen, üzleti alapon, ha másként nem megy, akár még veszteségközeli tarifákkal (az adófizetők pénze) támadva a Telekomot, ki lehet véreztetni.
    Egy példa. Speciel én Magenta 1-es is vagyok.
    Ez nekem 9054 Ft + a mobiltelefonhoz a 25 GB-os mobilinternet.

    Amint látható csak 250/70-es az Internet!

    A másik lakásomban meg DIGI (4iG) van. 5999 Ft-ért van meg úgy, hogy 1000/300-as az Internet, és Internet+ TV+ Telefon!

    Most a Vodafone-nal négy legyet ütöttek egy csapásra:
    1. Újabb, milliós efi tábort is vesznek vele
    2. Kiépített, korszerű mobilhálózatot tartalmaz a portfólió
    3. Kiiktattak egy legyőzendő ellenfelet
    4. A Telekom nagyon nehéz helyzetbe kerülhet, mert a Vodafone + DIGI + Yettel trió brutális erőt jelent, állami támogatással.

    Ha csak annyit csinálnak, hogy a legminimálisabb profittal működtetik (ugye az ÁFA elengedése, beépítése a szolgáltatásba úgy, hogy törvényesen fel van tüntetve , hogy mennyi a nettó és mennyi a bruttó, mert ÁFÁ-nak lennie kell azért), eleve egy 27%-os tétel, amivel lehet machinálni. Mint látható a DIGI-nél gyorsabb csomagot kapok lényegesen kevesebbért.

    Eljöhet az az idő a Telekomnak, amikor el kell dönteniük, hogy nekik nem éri meg bemenni erre az árszintre. Akkor mit tehetnek?
    1. Várják, hogy szépen, de biztosan elapadjon a táboruk
    2. Felismerik a helyzetet, és kivonulnak. Akkor viszont azt úgy teszik, hogy eladják magukat valakinek. Az államon kívül olyan vevő nem várható, akinek úgy lesz erre annyi pénze, hogy még az alacsony árakat is tartani tudja.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák