Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz Donki Hóte #9 üzenetére

    Egyetértek veled, bár én leegyszerűsíteném a dolgot arra, hogy az örményeket csúnyán cserben hagyta mindenki, egyszerűen azért, mert jelentéktelenek gazdasági szempontból, az azeriek meg tele vannak olajjal.
    Engem nagyon bántott, h az azeri fegyverkezést Izrael is támogatta, illetve, h magasról tettek az örmények diplomáciai kapcsolatkeresésére éveken át, tekintettel arra, h ez a két nép egyformán szívott a népirtások során.

    Azon kifejezetten csodálkozom, h az örmény elnök átvészelte a hivatalában ezt a fiaskót. Pashinyan valahogy úgy elcseszte, h a legrosszabb tűzszüneti megállapodást kellett végül elfogadnia, pedig eleinte voltak kevésbé fájdalmas tűzszüneti ajánlások az oroszok által gründolva. Érdekes, h az örmények nem eszkalálták a háborút, nem rakétázták meg a iparilag, gazdaságilag fontos területeket, vízerőművet, olajvezetékeket, pedig annak erősebb figyelemfelkeltő hatása lett volna. Esetleg Aliyev ellen fordíthatta volna a közvéleményt.

    Katonai szempontból nem olyan nagy durranás a drónok bevetése, csak ott, ahol semmi légvédelem nincs. A háborús videókat, híreket látva az örmény / karabakhi légvédelem egyszerűen nem létezett. Nem tudom, h ezt a bizonyára sok évre visszamenő felelőtlenséget kinek lehet felróni?

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz Donki Hóte #12 üzenetére

    Nem csak elméletben, irtó sokat cikkeztek róla az izraeli bal oldalon, pl.: [link]
    Az elmúlt években az örmények próbáltak közeledni, nyitottak pl.szeptemberben nagykövetséget is náluk, ahonnan októberben vissza is hívták a nagykövetet. Komolyan annyi a tanulság, h szegények és nincs mit áruba bocsátasnik az örményeknek.

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz DjFlanker #13 üzenetére

    Na, ez az. Érdemes lenne a szerzőnőtől inkább ezekre a kérdésekre választ kérni, h miért nem erőszakoltak ki az örmények totális háborút, amibe az oroszoknak be kellett volna nyíltan is avatkoznia? Hegyi-Karabakh önállóságát nem ismerte el nagyon senki, talán még maguk az örmények sem, de ha a háború Örményországot eléri, az kényszerhelyzet elé állította volna az oroszokat. De ezt az örmények nem vállalták be, pedig, voltak nagy hatótávolságú rakétáik, amiből néhányat valami jelentéktelen lakóövezetekre ki is lőttek teljesen értelmetlenül. Pedig gyárakra, erőművekre is lőhették volna őket pl., ami jó eséllyel eszkalálta volna a háborút.
    Hogy lehet az, hogy ennyire nem volt légvédelme Karbakhnak?
    Mi volt az örmény hírszerzéssel? Nem vágták le, h mennyire nagy a baj?

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz haruspex #21 üzenetére

    Én is azt mondtam, h az örményeket cserben hagyták. De ezt elsősorban az örmények érzik így. Láthatóan nem sokat érnek a katonai szövetségek se (történelmi, kulturális, vallási hagyományokra épülők pláne), ha nincs pénz, amiből meg lehet csinálni a bizniszt, ez az örmények számára a tanulság.
    Törökország minden irányban bepróbálkozik a szomszédainál, a Mediterrán tengeren mindenkivel fasírtban van, Szíriában a kurdok ellen , most Karabakhban, nekem ez nem tetszik. Függetlenül a korábbi feszültségektől Hegyi-Karabakhban, a törökök megint letesztelték a szomszédok béketűrését, feszegették kicsit a határokat. NATO ország, és nem tetszik ez a különutazás, destabilizáció, amit csinál.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz Egon #41 üzenetére

    Én abszolút a törökökkel való történelmi tapasztalataink alapján és feltétel nélkül hiszek az örményeknek, akkor is, ha azt gondolják mások, hogy az emberi szenvedést, legyen az azeri, vagy örmény összelehet hasonlítani különböző adatokat méregetve, ti. hogy ki és mikor hány embert vesz(ej)tett (el). A 20. század elején pl. Nakicheván enklávé is örmény többségű volt, amihez az azeriek most kaptak korridort. Szóval az ellenük elkövetett népirtás miatt nem tudok nem az ő pártjukon állni.

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Szia! Tök jó, h megkérdezted, Bocs, h pongyola voltam, az ipari célpontok kapcsán, az erőműnél a [link] vízerőműre gondoltam, 2018-ban leállt és nagy balhé volt belőle, Baku áramellátása nagyban függ tőle; [link] , az ipari célpont a Baku-Tbilisi-Ceyan vezeték lett volna, ezek sokkal durvább hatással lettek volna, mint a lakott területek rakétázása., amit csináltak. Ráadásul a civil célpontokkal a nemzetközi közvéleményt is maguk ellen hangolták, hozadéka kb. semmi. Bár a gáz és kőolaj vezetékek bombázása miatt volt aggodalom, mert történt a közeükben rakétatámadás, végül nem volt komoly támadás ellenük. Pedig, ha megszakadt volna a szállítás, az a világgazdaságra is hatással lett volna.
    A légvédelmen nemcsak a hagyományos légvédelmet értem, ami volt az teljes egészében lófütty volt, mert egyik oldalon sem volt komoly légierő, leszámítva az összevásárolt török, izraeli drónokat. Ezzel arra utaltam, h a drónok önmagukban nagyon kevesek egy normálisabban felszetelt ellenfélnél, csak azért tűnik döntönek a befolyásuk, mert az örmênyek nem tudtak válaszolni rá érdemben semmit. Összességében nagyon komoly katonai fiaskónak érzem, ami örmény szempontból történt.
    Köszi a kinkeket, mindjárt elolvasom és kiderítem, h így gondolják-e ők is.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz BerserkGuts #57 üzenetére

    Fun fact, a Római birodalom összeomlwsa után Amerika felfedezéséig az arabok minden tudományban Európa előtt jártak. A görög_római tudást is az arabokon keresztül örökölte meg Európa. A nagy csapást a kereskedelmi útvonalak áthelyeződése mellett rájuk is áz 1200-as évek közepén betörő tatárok mérték, akk Bagdatban , a kulrúrális központban, mindenkit lenyakaztak. Így süllyedtek el a törzsi viszálykodásba és középkoriságba, amiről írsz.
    NB A törökök nem arabok, egyébként a perzsák (irániak) sem. Ezt csak úgy az érdekesség kedvéért.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz Cifu #62 üzenetére

    Köszi a szakmai választ. Érthetetlen ez a felkészületlen, amatőr örmény hozzáállás, mert egyébként a hétköznapi emberek, a kiskatonák lelkesek voltak. Ezek szerint a katonai vezetés gyengesége nagyban hozzájárult ehhez a cumihoz.
    Ez magyarázat lehet arra a számomra érthetetlen dologra is, h nem lőtték rakétákkal a Bakut energiával ellátó vizierőművet, se a kőolajvezetékeket.

    [ Szerkesztve ]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz Cifu #64 üzenetére

    Igazad van, a gátat és a kőolajvezetéket is támadták, de csak egy-egy alkalommal, nem túl nagy erőfeszítéseket téve. Már ahhoz képest, h mennyit támadtak lakossági helyszíneket például. Egyre erősebb a gyanúm, h a katoniai vezetés hiánya, ősszehangoltság hiánya vezetett a gyors vereségükhöz.
    A lelkesedést úgy értem, h ha a szakképzettséget lett volna mód megszerezni, a személyzet akart volna harcolni. Meglehet, h az egyes eszközök személyzetei maguk is fejleszthették volna az ismereteiket, de ha erre nincs magasabb szintű utasítás, terv, rendszer, akkor pont az van, ami történt.
    Köszönöm a részletes válaszod a fegyverrendszerekről.

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

  • finest

    őstag

    válasz Eastman #73 üzenetére

    A végén csak utoléri Pashiniant ez a fiaskó: [link]

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák