Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapo83

    aktív tag

    Kíváncsi leszek hogy 2017-ben befejeződik e az értelmetlen vékonyítások kora. A mostani telefonok többsége már kezd kényelmetlen lenni olyan vékony és úgy is mindenki telepakolja védőeszközökkel mert törnek, repednek mint a perec. Örülnék neki ha beállna a piac egy kényelmes 9-12mm-re és a plusz helyet pl az akkura használnák fel ( amíg piacra nem kerül valami új akku ) vagy a kameralencse nem lógna ki ( esetleg egy kis süllyesztés is hasznos lenne hisz az jobban védené a kameralencsét ).
    A Type-C terjedésének nem örülök ebben a formában mert pl én sokszor használom úgy a telefont hogy töltőn van de a füles is be van dugva és egy egy csatin keresztül per pillanat elég problémás.

    Az Apple féle vezeték nélküli töltésre viszont nagyon kíváncsi leszek mert jó lenne ha amikor otthon vagyok ( vagy máshol ahol van rá lehetőség ) akkor is töltődne a telefonom ha az a zsebemben van.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz #16820480 #5 üzenetére

    Nevezz meg 5 kínai innovációt és ne olyat amit nagy márkáktól vettek volna át, vagy vásárolnák meg a részegységeket...

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz DS39 #13 üzenetére

    5"+ ban szerintem már nem a vastagság ami kényelmetlenné teszi a telefonokat ( ezzel nem azt akarom mondani hogy egy 20mm-es téglát képzelek el ideális telefonnak ).
    Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele de én szívesebben használnék egy pár mm-el vastagabb telefont ami ellenállóbb vagy nagyobb akku van benne, esetleg nem lóg ki a kameralencse és ezáltal először karcolódik meg.

    Aki azt mondja hogy azért nem tud használni egy telefont mert pl 3mm-el vastagabb az nézesse meg magát dokival mert a probléma inkább pszichés ( bemagyarázták neki a marketing zsenik hogy az a pár miliméter megváltoztatja az életét )

    Ami a compact méretű telókat illeti tökéletesen igazad van. Az Apple SE telitalálat lehetett volna de nem kapta meg a megérdemelt figyelmet és a "nagyobbat kell venned mert az a trendi" hozzáállás is komoly buktató.

    Ha az üzemidő nem lenne tipikusan Apple féle akkor adnám is el a péklapát S7 EDGE-t és venném meg az SE-t ( de sajnos nekem szükségem van a hosszú üzemidőre ) :(

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz DS39 #24 üzenetére

    Az eddigi "okos" mobiljaim között az S7 EDGE bírja messze a legjobban. Sokat telefonálok rajta, folyamatosan megy az e-mail szinkronizálás, rengeteg képet csinálok munka miatt és ami meg szokta fektetni a telefonokat az a navigáció ami szintén sokat megy ráadásul waze-t használok szóval az még a netet is húzza. Eddig jó ha kihúzta a telefon délutánig az EDGE-vel viszont estére még marad bő 30% néha több is.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz #16820480 #25 üzenetére

    Pont innen hiányolom az innovációt. Mindenki meggebed a fém meg üveg részekért aztán nem győzi bebugyolálni mindenféle tokba mert a fém kopik és karcolódik az üveg meg törik. Baromi jó dolog lefaragni a készülékből 1mm-t hogy aztán a felhasználó rátegyen 1,5mm-t vagy nézze ahogy a csini mobilja 3 hónap alatt leamortizálódik. Én pl szerettem a jó minőségű plasztik hátlapokat mert praktikusak voltak és tartósak is + a rugalmasságuk miatt védték is egy kicsit a készüléket. Nézz körül és számold meg a környezetedben hányan használják tok nékül a péklapátokat ( már most olyan vékonyak hogy kényelmetlenek ).

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz joey04 #53 üzenetére

    SONY, LG és a többi komoly gyártó akkor sem mennének csődbe egy jó darabig ha bezárnák a kapukat és semmit nem csinálnának. Rengeteg szabadalmuk van amiből jön a pénz. Xiaomi és társaik mások fejlesztéseit veszik meg javarészt így tömik a konkurencia zsebét is minden eladott készülékkel. A Sharp pedig magasról tesz az EU piacra ezt évekkel ezelőtt meg is mondták. Ha olvastok külföldi fórumokat és teszteket ( néha el lehet kapni pár angol nyelvű távolkeleti pl Japán cikket ) akkor láthatjátok hogy sok dologban kb 3 évvel járnak a "Sztár" gyártók előtt.

    Ami az Apple Watch-ot illeti, nem új jelenség hogy fogj meg egy darab kavicsot, tegyél rá egy almás logót, indíts egy kampányt hogy amíg nincs ilyened addig nem is éltél, és még előrendelésben elviszik. A "fizetett" sajtó ( persze nem kedvenc oldalunkra gondolok!!! :DDD ) pedig ódákat fog zengeni hogy ilyen elképesztően innovatív és forradalmi kavicsot még nem látott a világ!

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz fRooStzzZ #55 üzenetére

    A piac és a készülékek úgy fejlődnek hogy kísérleteznek és új dolgokat próbálnak ki. Van ami bejön és van ami nem. Nem tudom hogy hányan emlékeznek annó mekkora innováció volt a Nokia 3210 a beépített antennával, és hányan háborodtak fel hogy agyrákot fognak kapni miatta.
    Aztán jött a 3D mánia!
    BUKÁS!!! Volt 3D TV, 3D kamera, 3D okostelefon, 3D tablet, 3D őrület! Aztán a kezdeti őrületet felváltotta a racionalitás és szépen eltűnt.

    A mostani vékonyítás meg üveg és fém mánia miközben sírnak az emberek hogy csúnya az antenna csík, kicsi az akkukapacitás de ha nagyobbat tesznek bele akkor meg nehéz.

    Szerintem ez is le fog csengeni mint minden értelmetlen divathóbort ami amúgy csak negatívan befolyásolja a termékek "használati" értékét. Én is gyönyörködtem az S6 és utána az S7 EDGE telefonom gyönyörű üveg hátlapjában és fém keretében aztán egy laza mozdulattal tette is rá a tokot mert rohadtul csúszik ( pláne ha egy kicsit nedves a kezed ) és nem olcsó a csere ha méretes képernyőjével vagy hátlapjával tompítja a becsapódást.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz fRooStzzZ #57 üzenetére

    Én az S6 Edge-vel űltem fel a vonatra aztán amikor elérkezett az idő lecseréltem egy sima S7-re ( nem az üveg hátlap miatt mert azt addigra már kitapasztaltam hogy addig mutat jól amíg kiveszed a dobozból ) mert kellett a tárhely. Aztán jött a következő csere ( meghibásodás miatt ) és most nem akarom szidni a Samut mert bármi tönkre ment volna egy hibás kiegészítő miatt, így lettem S7 Edge tulaj. Én sem a marketing bla-blát nézem már hanem a funkcionalitást és abban jelenleg számomra verhetetlen ez a készülék.

    5" felett már minden telefon kényelmetlen aki mást mond az magát csapja be de akkor már mindegy volt nekem hogy 5,1" vagy 5,5" ( cserébe jóval nagyobb akku ).

    Egy másik példa a múltból, amikor a minél kisebb telefon volt a divat. Azt a vonalat is addig nyúzták a gyártók amire már használhatatlanná tette a divat a készülékeket. Szerintem a nagyobb jobb című vonat is ki fog siklani és várhatunk a következő őrületre.

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Ricardo #75 üzenetére

    A kínai mobilok megtorpanása szerintem annak köszönhető inkább, hogy nem csak a készülékeik színvonala hanem az ára is egyre jobban emelkedik és így már kb abban a szegmensben akarnak versenyezni ahol a nagyok is játszanak.
    Sokan még úgy vannak és lesznek is vele a közeljövőben hogy ha adott két készülék kb azonos tudással és a kínai nem sokkal olcsóbb mint a nagy régi gyártók terméke, akkor nem biztos hogy a kínai csoda lesz a befutó.

    Technológiailag már megértek a kínaiak de nincsen még olyan törzsbázisuk itt nálunk Európában mint pl az Apple, Samsung, LG triónak. Ez alól talán a Huawei aki kivételnek tekinthető...

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz 0P1 #83 üzenetére

    Nem a nagy izomagyúak a lényegek hanem a kezükben a nevetségesen kicsi mobilok amik annó a trendet képviselték. Most a minél nagyobb mobil a divat és lassan azok is olyan használhatóak lesznek mint azok a mini telefonok.

    A kis telefonokat is megmagyarátzák hogy miért jó az embereknek... Most azzal jönnek hogy a minél nagyobb a jó... Mi lesz a következő marketing marhaság amit megetetnek velünk?

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz Ricardo #101 üzenetére

    Ebben igazad van. De itt megint csak az a lényeg hogy mindent trendnek vége van előbb utóbb és hidd el hogy ennek a "minél nagyobb annál jobb" dolognak is vége lesz egyszer aztán kitalálnak valami mást. A tartalomfogyasztásra ezek a készülékek egyszerűen kicsit, még egy 7"-os tabon sem az igazi akkor mit várunk el az 5-6"-os kategóriában ( jönnek a 7"+ telefonok? Az még keret nélkül is nevetséges lenne de még azt is leghet hogy pár "elvetemült" megvenné :D )? Lehet tákolgatni a dolgot de ez sosem lesz igazi. Miben látok jövőt azok számára akik erre vannak gerjedve az az "AR" technológia de akkor megint csak felesleges lesz péklapátot hordani a zsebedben.

    [ Szerkesztve ]

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

  • Csapo83

    aktív tag

    válasz no more #104 üzenetére

    Egy Huawei megteheti hogy ilyen árban adjon egy készüléket európában hisz itt is ismert és elismert márka ( az más kérdés hogy inkább veszek Samut vagy LG-t de még almás telefont is mint Huaweit ebben az árkategóriában ). A Xiaomi és társaik lehet hogy otthon az ázsiai piacon "nagykutyák" de itt még csak odáig jutottak hogy kimásztak a "kínai gagyi" besorolásból a "használható érdekességek" közé. Mivel nekik nem az európai piac a fontos így nem is fognak belegebedni abba hogy nekünk megfeleljenek, inkább csak presztizsből mutogatják magukat itt.
    Otthon eladhatják magukat mint innovatív Hi-Tech cégek, de itt nem. Ami sajnálatos hogy a legnagyobb vonzerejüket kezdik elveszíteni az árazással. Azonos árban pedig nem tudnak versenyezni a nagyokkal ( legalábbis csúnya bukta lehet a végén ).

    A kedvenc pálinkámhoz hűséges vagyok! A márkákhoz, rendszerekhez nem!

Új hozzászólás Aktív témák