Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szena67

    csendes tag

    A másik szokásos a tesztekben a "nagyon jól egybe van rakva", ami magyarra fordítva úgy hangzik, hogy nagyon jól össze van rakva, vagy minőségi a kialakítás, példás az összeszerelés, első osztályú a minőségérzet, stb.

  • Szena67

    csendes tag

    válasz #06658560 #5 üzenetére

    Egyetértek, aki ilyen témájú cikkeket ír a nagyközönségnek attól elvárható az igényesség és az átlag feletti szókincs. Egy fizikai munkástól ez nem elvárás, de pl. ők is ugyanúgy olvashatják és fejlődhetnek általa, sietve hozzáteszem lehetnek közöttük is ugyanúgy több diplomás vagy átlag feletti szókincsű emberek. Csak aki értelmiségi és az eszével keresi a pénzt, annak a stílusán ez látszon is meg.

  • Szena67

    csendes tag

    válasz Ganzer #7 üzenetére

    Nekem sem volt még modern okosórám én is csak követem ezeket a trendeket. Egyelőre nem tartom életképes terméknek. A telefont is naponta tölteni kell, aztán még az órámat is vagy max. óraként használva esetleg bírja 2 hétig. Meg a telefon amúgy is rövid pórázon tartja az embereket nem kell még egy csuklón lévő eszköz is hozzá. Sokszor tapasztalom, hogy tárgyalok valakivel, jön egy üzcsi, aztán forgatja a csuklóját, ennyire már ne legyünk megfelelési kényszeresek. Szerintem az vegye, aki mindenképpen stresszesen és a túlhajszoltságban szeretne kimúlni. Az óra ma már inkább öltözködési kiegészítő, az okosórák szerintem pont erre alkalmatlanok. Egy igényes hagyományos órával mindenkinek saját ízlése szerint meg lehet jelenni és akár évtizedekig működőképes maradhat egy okosóra mindig is egy eldobható valami lesz, a gyártók annak szellemében gyártják, hogy gyorsan elavul és jön az új modell. De ahhoz meg drága, hogy az emberek évente, 2 évente újat vegyenek, arról nem beszélve, hogy a kidobottak ugyanúgy mind elektronikai hulladékként végzik, mint a régi telefonok.

  • Szena67

    csendes tag

    válasz Ganzer #9 üzenetére

    Gyűjtöm a régi LED órákat, de ezek ma már elmúltak 40 évesek és az első okosóráknak tekinthetők. Ők csak vigyázva alkalomszerűen hordhatók a koruk miatt, meg már nem tekinthetők vízállónak még azok sem, melyek valaha azok voltak. Bonyolult és érzékeny technológia volt a digitális órák hajnalán. Meghaladta őket az idő, mert csak gombnyomásra mutatják (vagy egyesek már akkor csuklómozdulatra) az időt és erős napfényben korlátozottan láthatók, de ma újra divatba jöttek. Viszont van egy egyszerű tengerkék számlapos Citizen Eco drive órám, ez napelemes töltésű és már elmúlt 10 éves, de megállás nélkül működik és még ezidáig nem kellett benne az akkut cserélni, megbízható igásló. A zafir üvegén egyetlen karc sincs, a titánium ötvözet ugyan tartós és könnyebb, mint az acél, de könnyebben is karcolódik. Az a titka, hogy állandóan érje fény. Ebben szoktam úszni is és megjárt több tengert és óceánt, de megbízhatóan működik még nem volt soha szétszedve. Egyszer egy elhagyott darabot találtak az Ausztrál partoknál a Nagy-Korallzátony közelében. Már belepte némi üledék, de mivel a sekély vízben volt és érte napfény, ezért még így is működött, ez jó marketing volt a Citizennek. Az Eco Drive-okat akciósan esetleg meg lehet kapni annyiért, amit írtál. A drágábbak már gps vagy rádiós időbeállítással rendelkeznek, de tapasztalatom szerint ez felesleges úri huncutság, mert így is elég pontos, ha évente 1-2 percet utána kell állítani az meg nem tragédia, ha cserébe nem romlik el.

  • Szena67

    csendes tag

    Valami ilyesmi. Az enyém nem pont ilyen, de funkcionálisan azonos. Az acél meg óra szempontból a legjobb és egyben legtartósabb anyag, jobb, mint a titanium. Persze egy elegáns bőrszíj is lehet jó, csak azzal nem lehet vízbe menni. A rozsdamentes acél inkább ezüstös fényes a titánium inkább szürkés. De ezeket az órákat nagyon sok helyen lehet kapni, érdemes körülnézni, mert az árak erősen szórnak. A különbség akár 10 ezrekben mérhető.

    https://www.timestore.hu/Marka/Citizen/Sport-466/Citizen-Sports-Chrono-10882

Új hozzászólás Aktív témák