Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz Speed® #5524 üzenetére

    A vinyó rendben van, nem jelzett semmi sem adatkábel hibát, amivel néztem, egyébként gyakorlatilag új. A régi tele volt hibás szektorral. Nem csak adatkábelt cseréltem egyébként, hanem másik tápkábelre is átraktam meg másik sata portra is. Azóta stabilabb a rendszer valamiért. Hogy a három közül melyik miatt, azt nem tudom.

    Az MCH-t nem tudom hogyan kell "megnézni". Az OC-t nem tudom mire érted, azóta már volt egy CMOS reset a lapon, minden alapbeállításon van. Kipróbáltam már 2-2 rammal többször is, hátha valamelyik hibás, ugyanez volt, szerintem semmi köze ahhoz, hogy 4 ram van bent.

    A rendszert jövő hétvégén, vagy legkésőbb két hét múlva cserélem ki rajta újra. Ha már így alakult, akkor win10 lesz win7 helyett. Linux-ot meg lehet próbálni, de ez a betegsége a rendszernek legtöbbször tünetmentes, mióta új kábelen van, azóta meg gyakorlatilag napokig nincs semmi, utána is csak max egy TDR. Nem hiszem, hogy a Linux bármit mondana arról, hogy mitől nem működik Windows-nál a rendszer. Annyiban talán segíthet, hogy a hardver hibát kizárhatjuk vele.

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák