Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D.Va

    senior tag

    Én anno a PC ZED CD mellékletén találtam egy Tomb Raider II demo-t, a Velencés pálya egy része volt rajta, azonnal szerelmes lettem, nem csak én, unokatesóm is. Napokig toltuk azt az egy kis rövid demo-t is mire sikerült végigtolni. Annyira más volt és nehéz minden korábbi játékhoz képest, különösen az ugrálós részek. Na meg sokáig nem tudtuk hogy van Inventory ahol lehet életet tölteni. De azonnal beszippantott a Tomb Raider láz... Idővel az ugrabugra nagyon könnyű a játékban, miután az ember kiismerte a játékban a "grid"-et, hogy mennyit kell hátra lépni egy ugrás előtt stb...
    TR 2 demo után az összes rész végig lett tolva, kivéve pont a TR2-t mert elakadtam a Maria Doria pályán a tenger alatt elsüllyedt hajóroncson...
    A régi részek közül hangulatban, sztoriban szerintem kimagaslik a Tomb Raider 4. Abból nagyon jó lenne egy remake.
    Engem az Angel of Darkness is beszippanott. Szerintem nagyon jó hangulata (és grafikája) volt, főleg az elején a párizsi pályák, lehetett élvezni ha az ember megszokta a béna irányítást. De nagyon bugos volt eleinte. A játék negyedéig nem használtam fegyvert, csak lekaratéztam az ellenfeleket mert nem találtam inventory-t :U :C
    A Legend, Annyversary, Underworld trió sem volt rossz, az Underworld főleg az elején a tenger alatti Kraken-es résznél nagyon beszippantott.
    Szerintem a Guirdians Of Light és a Temple of Osiris is egész kellemes mellékág.
    Viszont a 2013-as Reboot volt az utolsó amivel játszottam. Nem rossz, csak az már nem igazán tudott elvarázsolni, csak kötelezőből végigtoltam. A Rise-t csak megvettem, de azóta sem játszottam vele egy percet sem. Az Shadow of Tomb Raider meg már totál kimaradt... Majd egyszer biztos végig tolom ezeket is, de már nem nagyon mozgat meg.

    A régi részekhez mai napig millió rajongói pályát csinálnak, azokkal is nagyon jól el lehet szórakozni.
    Kíváncsi vagyok mi lesz a sorozat jövője... Hihetetlen hogy főleg a sorozat első 10-15 évében mekkora popkultúrális jelenség lett világszerte. Nagyon betaláltak a korai részekkel.

  • D.Va

    senior tag

    válasz AnonymusX #10 üzenetére

    Zenék feljavítva? Az eredeti CD verziókon (TR 1-2-3 legalábbis) rendes CD minőségben szóltak a zenék kristálytiszta hanggal, szóval ezt most nem értem :P

    [ Szerkesztve ]

  • D.Va

    senior tag

    válasz AnonymusX #21 üzenetére

    Nekem anno volt zene, szerintem azért mert a CD meghajtó külön összevolt kötve egy belső kábellel közvetlen a hangkártyával. Az IDE kábel mellett volt a CD meghajtókon egy külön csatlakozó, ilyen kis 3-4 eres vékony kábel, az alaplapra kellett rádugni. Gondolom ezért nem szól sokaknál a zene az eredeti CD kiadásban... Ugyanis rendes CD audio formátumban voltak a zenék a lemezen. (Még a HI-FI-k is lejáttszák ha beteszed a játék CD-t.
    Régen is akiknek ez a kábel nem volt bent a gépben, azoknak nem volt zenei aláfestés.
    Mindenesetre az jó ha megoldották ezt a problémát a mai modern gépekre, rendszerekre.
    Már úgyis mindenki gépről tolja nem CD-ről...

  • D.Va

    senior tag

    válasz AnonymusX #27 üzenetére

    Na majd előszedem a pentium 1-esemet a szekrény mélyéről aztán lecsekkolom mi az igazság a TR1 esetében ;]
    TR2 és TR3 részeknél viszont 10000 százalék hogy az van amit írtam. Csak annak szólt a zene akinek össze volt kötve a CD meghajtó a hangkártyával. Ezt belső kábellel is meg lehetett tenni vagy a CD meghajtó jack előlapi kimenetét is össze lehetett kötni a hangkártya hátsó jack bemenetével egy külső jack kábellel.
    A Tomb 4-nél változtak meg a dolgok, ott már nem CD audio formátumban rakták rá a lemezre a zenei soundtrackeket, hanem itt már tömörítve, asszem wav, vagy, vagy valami más formátumban, így a TR4-nél már nem volt ezzel probléma.
    Erre azért emlékszem, mert anno szoptam vele hogy unokatesómnál miért szól a zene, és az én gépemen miért nem. Hát a fentiek miatt.
    Nem is lett volna értelme lehagyni a soundtracket (a zenéket! nem az ambient sound-ot) hisz a játék az ambient soundokkal együtt is kb 150-200 mega volt, és az ambient sound-ok szóltak gyenge hangminőséggel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák