Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz MCGaiwer #46 üzenetére

    Megpróbálom hátha.

    "oké, majd megmondom a 178 centis fiamnak, hogy legyen kosaras, nehogy már az döntsön felőle, hogy 50 centivel alacsonyabb, mint a többi játékos... Neki rakjunk gólyalábat, vagy a magas gyereknek reszeljük meg kicsit a lábát azért, hogy egyenlő eséllyel induljanak a ligában?"

    Fiygelted mit írtam korábban?
    Tessék:
    "Esélyegyenlőség egy nagyon fontos dolog. Pont mert, hogy ne az döntsőn a jövőd felől, hogy hova születtél, hanem a tehetséged, akaratod, kitartásod...."

    Sikerült értelmezni amit mondtam, vagy elborult agyal megint nem? Nem nem azt írtam, hogy aki okos annak égessék ki az agyát a magasnak meg vágják le a lábát. Nem, nem azt. Azt írtam, hogy az okosnak legyen lehetősége minőségi oktatást kapni akkor is ha nem született gazdag 12ht gürcölő apa mellé.

    -
    "És igenis számítson, hogy ki hova születik. Te kiért tennél meg mindent? "

    Nem is kérdés a gyerekemért. És ez egy baromi nagy előny neki avval szemben mint akinek a szülei minimálbérért gürcölnek. De alapvető fontosságú lenne, hogy a születés ne determináljon, ne legyen kaszterndszer. Ha vki tehetséges mert 200cm és jól mozog legyen lehetősége kosarazni és ha csúnyán eltörik a lába kapjon már MRt ne bicegjen azért mert szüleinek nem volt pénze egész életében.

    Persze te nem így gondolkozol dögöljön csak meg, szar helyre született.

    "Nagyobb gazdasági veszteség lenne, ha tényleg kiegyenlítenénk mindenkit, mivel akkor rohadtúl nem érné meg nekem 12 órát dolgozni a fiam sikerének érdekében, hiszen úgy is kiegyenlítik azával, akinek az apja otthon lopta a napot..."

    Közoktatásról szólt a példám. És igen a minőségi közoktatás mindenkinek kéne, hogy járjon. Annak a gyereknek is akinek az apja lopja a napot. Mellesleg egy 15éve még így is volt és Europában alig van hely ahol nem így van.

    A linkemben meg elég jól korelál a sikeres/gazdag ország = Jó közoktatás, keveset számít, hogy kik voltak a szüleid. Szegény okrszágok = Szar közoktatás és döntő, hogy hova születtél. Persze lehet véletlen az egybeesés de nem hinném.

    "még jó hogy nem így működik most, és megéri az extra munka."

    Hát jelenleg az van, hogy bár az állam lenyeli a 65%át annak amit a céged fizet be érted, meg utána még ÁFA, meg ... de ha minősgi oktatást (egészségügyet...) szeretnél a gyerekednek mint ami 15+éve MOon volt vagy ami Europa nagyjában van akkor adhatod alapítványi iskolába a gyereked ami nem olcsó, vagy fizethetsz vastagon privát orvosnak. Ami detto nem olcso. Ezt 150nettoért gürcölők egyszerűen nem tudják kigazdálkodni. Az ő gyerekeik MOon esélytelenek.

    Értem én szerinted ez helyes. Tudom ez durva lesz de hirtelen a náci szó jutott eszembe. Ilyen vagy ennyi vagy.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák