Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joey04

    titán

    Mielőtt sokan bedőlést emlegetnének, vagy kárörvendeni kezdenének (bár látom már most is késő, mire összeszedtem a számokat :DDD ) :

    Ez az Apple második legjobb negyedéves eredménye, ever. A nyereségük gyakorlatilag stagnál az előző évihez képest, 20.1-ről 20.0 milliárd dollárra "csökkent".

    Az ünnepi szezonban megint tarolt az iPhone:

    Ezzel átmenetileg megint második helyre jött fel ráadásul:

    Látható, hogy a kínaikon kívül mindenki bunkóban van, az Apple bukója a legkisebb, 1.7%.
    Kínában zuhant meg a cég az állam hatására, ott 27%-ot esett, máshol pozitív irányba változott vagy kis mértékben negatív irányban, illetve stagnált.

    A 400 dollár feletti szegmensben (ahol jelen van) a mobiloknál 51% az Apple részesedése! Ha a valódi új modelleket vizsgáljuk csak 800 dollár környékén, akkor ennél is jóval magasabb. Az iPhone is kezd beállni arra a szintre mint a Mac, hogy a saját kategóriája szűk, de ott toronymagas piacvezető.

    Ezeken felül egyre kevésbé áll a cég egy lábon, még most is az iPhone a húzóágazat, de kezdenek kilőni az egyéb, hordozható kategória, és szolgáltatások részlegek, vagyis egyre jobban fut a szekér az iCloud, Apple Music, és Apple Watch tekintetében. Ezen felül a Mac és iPad eladások sem lettek rosszak, sőt!

    Még az árfolyam is felfelé indult meg a bejelentés után... (Ami persze sokat nem jelent)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Masooo #19 üzenetére

    Ahogy látom, a többi csúcskészülék is 1000 dollár és fölötte van. Valamivel drágábbak az Apple készülékei, ez mindig is így volt, de most is kb. akkora felár van mint régen, csak eleve MINDEN csúcskészülék drágább lett. Ennek ellenére remélem, hogy lassan ennek vége lesz, minden márka esetében. :R

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Masooo #22 üzenetére

    Az árakat (ha globálisan nézzük egy cég helyzetét) nem egy kis ország alapján kell megítélni. Nálunk a világon a legdrágább az iPhone, de lehet már csak dobogósok vagyunk... Dollárban nincsenek ekkora különbségek.

    Innentől a többire nem is kell reagálni. Alapvetően minden csúcskészülék jó, hasonló kijelző, stb. Soc előnye van az almának, meg az iOS. Utóbbin van nagyobb hangsúly. Nem azért mert jobb mint az android (ez egyéni kérdés), hanem mert csak tőlük kapod meg. Ezért kérhetnek (és kérnek is) felárat.

    Még a notch témához: van kisebb, pl. csepp alak, stb, de azon a kis helyen nincs is olyan fejlett technika.

    29: Azért a Kína és USA közötti gazdasági háború mögött picit több van ;)

    39: Nem zuhannak, attól messze vagyunk, valamint iOS-en mindig is nagyobb volt a fizetőképes tábor.

    50: Az üzemidőtesztek szerint átlagos szintet hoz az iPhone. Erről is volt kimutatás, hogy az iPhone használók többet nyomkodják a telefonjukat. Ha teljesen egyenlő lenne az üzemidő, akkor is ez lenne. Nekem droidos készülékek mellé is kell töltő. Kivéve Mi Max 2, az bírta a napot töltő nélkül is. :R A Note 8 viszont valóban elég gyengus volt ebben.

    53: Remélem nem így lesz ahogy jósolod, mert nem értek egyet vele. :) Én minden évben váltok androidra mert kíváncsi vagyok, de jobban érzem magam iOS alatt. És teljes ökoszisztémát váltok, tehát nem tud behúzni. Vagyis de, mert faszán működik minden mindennel, de váltásnál menni is szokott minden. Aztán pár hónap/fél év után jövök vissza. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Man0gatya #58 üzenetére

    Még a 855 is lassabb ;) (nem mintha számítana, de a tény az tény)

    Hát amúgy nem tudom. Olyan kis apróságok vannak a rendszerben amik megfognak, meg “igénytelen” nem kell vele törődni, csak megy. Ezt droid vonalon én nem találtam meg. Szóval minden egyéb nélkül, a natúr iPhone is jobb választás nekem, meg sok millió embernek.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Masooo #93 üzenetére

    Ne viccelj már :) Ezzzel kb azt mondod, hogy a többi csúcstelót nem terhelik azok a hazai járulékok ami terheli az almát :Y

    Nem mondtam ilyet. Hogy itthon miért szalad az alma ára, az összetettebb kérdés.

    Valamint magyar árakról beszélgettünk és jelenleg itthon veszünk telót, nekünk ez az ami számít.

    Te beszéltél magyar árakról, én egy szóval sem említettem magyar árakat. A cég globális megítélése volt a kiindulási pont, meg hogy elszálltak az árral a többiekhez képest, erre (is) vezethető vissza a kisebb visszaesés. Ezt cáfoltam azzal, hogy csak nálunk ilyen nagy a különbség. Nem hiszem, hogy a magyar piac miatt megy éppen jól, vagy rosszul az Apple-nek. Itthon veszünk telót, de a hírben globális számok vannak, így az itthoni árak érdektelenek, hiszen lényegtelen a piacunk nekik. De ahogy látom erre már felhívták a figyelmedet. (hiába)

    ---

    Megjöttek a samu számai, az sem meglepő. Legyen szó akár almáról, akár samuról, egyik sem azért esett vissza, mert rosszak lennének, hanem a kínaiknak köszönhető beteg piaci állapotok miatt. annyi, hogy a samu jobban megérzi, mert nekik beleharapnak az eladásikba a közép és alsó kategóriában is. Apple-nek nem, mert ugye ott nincsenek jelen. Ez lenne az út talán a samu számára is.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz Masooo #107 üzenetére

    Senki nem mondta, hogy nincs különbség, csak hogy nem ekkora. Note 9 és xs max között kezdetben 250 dollár volt a különbség, az 512-es verzió esetében! pl... Van különbség, drágább az apple, mindig az is volt, de nem az itthoni árakból kell kiindulni.

    A beteg knai piaci állapotoknál arra gondolsz...?

    Arra gondolok, hogy a kínai cégeket hatalmas pénzekkel támogatja az állam, cserében megkövetelik, hogy hagyjanak kiskaput, amin keresztül kémkednek a felhasználók után. Így aztán könnyű nyomott áron adni hasonló tudást, ráadásul ha veszünk egy Xiaomi csúcsmodellt, meg egy Samut (hogy ne az Apple legyen a példa) hiába olcsóbb előbbi, ha kamerában, kijelző minőségben, anyagminőségben, szoftveres támogatásban (az nem jó support, hogy hetente jön ki frissítés, az meg egyenesen vicc, hogy fórumokon, közösségi alapon megy/ment az egész alapja), stb-ben gyengébb. Vagyis a kínai csúcskészülékek valóban jó vételek, de egy Note 9 nem véletlen kerül dupla annyiba, mint egy Xiaomi csúcs. Ahol már van is valami érték, mondjuk Mate 20 pro, az mindjárt nem is olcsóbb. Ott a technikai háttér már valóban kb. azonos szinten van. Ahogy az ár is. Persze az állami támogatás miatt a Huawei-nek jóval könnyebb dolga van. Sajnos későn ébredezik a világ, most próbálják ezeket a cégeket visszaszorítani, mert nem számoltak a világ vezető azzal, hogy az alacsony árral ennyire robbantani tudnak majd a kínaik, és így beférkőznek mindenhova világszinten sajnos. Mert az egyszerű ember csak annyit lát, hogy sd 660 soc mindkét modell, de ez feleannyi, "hát nem leszek hülye és nem hagyom magam lehúzni..." ja, csak az nem esik le neki, hogy kompromisszumos modellt vesz, a kínai állami kémkedést támogatva. Na erre gondoltam, annyit hozzátéve, hogy nem "beteg kínai piaci állapotot" írtam ahogy te már elferdítetted, hanem "a kínaiaknak köszönhető beteg piaci állapotok"-at.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • joey04

    titán

    válasz ShadowX #133 üzenetére

    Így van. Jelenleg a netto 450 dolláros iPhone 7 a kínálat alja.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Új hozzászólás Aktív témák