Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Nem értem a Droid fanoknak miért kell minden Apple topic-ot széttrollkodni.

    Nincs jelenleg olyan Androidos gyártó amelyik normálisan implementálni tudta volna a dolgot: főleg vállalható méretben. Azért itt lesz 12 mini, meg sima 12 Pro, amik 6" és az alatti készülékek lesznek, ne hasonlítsuk már a 6.5"-os flagshipekhez, amikbe fizikailag is nagyobb akku fér változatlan vastagság mellett. Ok, hogy a 12 Pro Max már a fentebb említett méret lesz, viszont az Apple-nek az a stratégiája, hogy a két Pro modell között tényleg csak a méret legyen eltérés, így ha a kicsiből kimarad, a nagy sem kaphatja meg... (olyan technikai problémákba már nem is megyek bele, mint pl. a magasabb refresh réten elzöldülő panelek, stb...)

    Egyébként azt a Samsung is belátta hogy a QHD felbontás és a 120 Hz nem megy össze, vagy ez vagy az, meg az is tény, hogy az 5G modemek eleve többet fogyasztanak. Az innentől már csak a Samsung választása volt, hogy betette a magasabb refresh rate opciót a készülékekbe, az Apple-nél valószínűleg van egy lélektani limit SoT-re ami alá nem akarnak lemenni, pont azért mert az avarage usernek ezekről a dolgokról fingjuk sincs, annyit látnak, hogy az új készüléknek jobb vagy rosszabb az üzemideje, mint az előző mobiljának és ha rosszabb jön majd a tömeges reklamáció.

    Nekem van céges Androidot mobilom (Huawei P30) meg magán almás (iPhone 11 Pro) és össze sem lehet hasonlítani a készenléti idejüket. Főleg a standby time-ot: a Huawei simán lemerül estéről reggelre 20%-os akkuról, míg az iPhone merül 1-2%-ot. És sok embernek ez igen is fontos. Én például sokat utazom, mozgom a városban amikor navigálásra használom a készüléket, ami elég akku-igényes feladat bármilyen készüléknek, éppen ezért nálam nagyon mérvadó tényező, hogy ha tudom hogy mondjuk navigálok valahova és 3-4 óra múlva onnan haza is navigálni fogok, akkor tudjam, hogy abban a 3-4 órában amit mondjuk barátokkal értelmesen társalogva töltök, (nem a telefonomat bámulva) a készülékem akksija nem fog annyit merülni, hogy a haza navigálást már ne bírja ki. Ezt jelenleg csak az Apple tudja nyújtani, és gondolom elég kihívás lehetett nekik ezt replikálni az 5G-s modemek mellett, érthető, hogy a higher refresh rate-t már nem vállalták be...

    Egyébként a profit féltés is hülye indok, mert a higher refresh rate nem dob annyit a költségen, ha jól tudom, ezért kerülhet bele már olyan budget phone-okba is, mint a Motorola G 5G Plus. Nem vagyok nagy tech zseni, ezért javítsatok ki, ha tévedek, de nem is tudom, hogy a kijelzőnek kell-e bármiben is különböznie, ez inkább a grafikus chip erején múlik, azt pedig ebben a cikkben is leírták, hogy a hardveres adottság ott lenne, szóval nem arról van szó, hogy a hardwert spórolták ki belőle...

  • sohajda90

    tag

    Egyébként lehet itt véleményeket ütköztetni. Az apple sem egy szent életű vállalat, nekik sem ragyog glória a fejük fölött, de szerintem sok esetben olyan "technológia vívmányokat" amiket az Androidos konkurencia már 1000-el nyomat valós minőségi prblémák / kétségek miatt nem vezetnek pl.:
    Pl. gyors töltés: minden 3 évnél újabb iPhone tudja a 18W-s gyorstöltést. Tudom a konkurencia már 60W-nál tart. De azt felesleges letagadni, hogy már a 18W is rövidíti az akku életidejét az 5W-hoz képest, a 60W-os töltők meg már konkrétan olyan szinten melegednek maguk is meg a töltött készülékek is, hogy már csak 100%-ig tűzálló felületen merném őket otthagyni ha nem látok folyamatosan rá. :D egy 4000 MAh-os telepet 18W-al is fel lehet tölteni 0-ról 100%-ra 90 perc alatt, ha betartod a "akkutudatos" töltési előírásokat és sosem hagyod 20% alá merülni és nem töltöd 90% felé, akkor meg kb. 1 órát kell töltőre tenni, nekem átlagosan 2 naponta...szerintem ez abszolút nem kivitelezhetetlen...
    A 120 Hz meg mint az előbbi kommentemben is írtam: az ő döntésük. Azt láthatjuk, hogy az Android gyártók sem állítják default-ra, ők inkább meghagyják a usernek, hogy aktiválja, ha nem bánja a gyorsabb merülést. Az Apple mindig más vonalon mozgott, ők eldöntik, hogy szerintük mi az optimális user experience és azt szállítják. Mint a cikk is írja, a harwares adottság itt is meglenne, de valamiért ők ellene döntöttek. Én elhiszem nekik, pontosan azért mert eddig az általuk meghatározott "optimális user experience" az én elvársaimnak megfelel. Egyébként az adaptív 120 Hz-es kijelzők is kb. csak gamingnél mennek 60 Hz felé, úgyhogy szerintem azoknak az embereknek akiknek itt sír a szájuk a most használt Andoid flagsiphjeiken is leginkább 60 Hz alatt látják a tartalmat, csak a lelküket simogatja a tudat, hogy adaptív 120 Hz-es módban vannak. Rengeteg nagy tech review-er pl. MKBHD is belefutott az S20 Ultra-nál, hogy videón ömlengett, hogy milyen "buttery smooth", "visibly a better experience", aztán utólag kellett feliratozni a videót, hogy bocsi, amúgy nem is volt aktiválva a higher refresh rate...ennek nagy része placebo. Pl. főoldal görgetésnél szerintem tuti a Samsungot se 120 Hz-en mennek pont azért hogy ne darálják be az akksit úgy mint Durci Dorci Meseországot :D :D :D

  • sohajda90

    tag

    válasz Noukoum #46 üzenetére

    Semmivel nem volt elfogultabb amit én írtam annál, mint a "Megint a profit miatt spórolnak!" vádaskodás ami itt minden 2. hozzászólás.

    Az Apple - Android különbség standby készenléti időben meg szintén nem az én agyszüleményem, bizonyított tény. Most az, hogy nekem ez szempont másnak meg nem az már megitn egyéni preferencia, de mondjuk lehet hogy ezért is használok én iPhone-t és nem te, és lehet, hogy ezért is készíti ezen szellemiségben a termékeit "nekem és a hozzám hasonlóknak" az Apple és nem "neked és a hozzád hasonlóknak". Te vagy az aki mindig elkezd személyeskedni...

    Egyébként azért is lovagolok ennyire a standby készenléti időn, mert nálunk a céges mobil juttatás és nem annyira munkaeszköz, ezért kb. hozzá sem nyúlok és kb. mindig standby-ban van...és ezért felettébb feltűnő, hogy még így is kb. annyit kell etetni mint a használatban is lévő iPhone-omat. Itt inkább abba köthetnétek bele, hogy a P30 nem a legcombosabb Android mobil, de mondjuk eddig senki nem jutott el, személyeskedni könnyebb... az meg nonsense, hogy valaki mint te, aki aki már-már vallási fanatikus Huawei fan szerinted szabadon járhat Apple topic-okba hányni, de Apple használók ne "védjék" a brandet, mert ez szakmai fórum... :W :W :W

    [ Szerkesztve ]

  • sohajda90

    tag

    válasz David75 #54 üzenetére

    Én sem használom a telefonjaimat 2 évnél tovább, ha nagyon meggyőző az új felhozatal akkor évente cserélek, de a használt telefonokat nem szeretem halmozni, vagy családon belül passzolom el, vagy használt GSM bolba beadom. Így a következő usernek nem mind1, hogy milyen akkuállapotban kerül hozzá a készülék, és többek között ez is magyarázza, hogy a használt Droid meg használt iPhone-ok között miért van olyan jelentős árrés, holott újonnan a csúcsdroidok már lekörözték az iPhone-okat...

Új hozzászólás Aktív témák