Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz Luck Dragon #20 üzenetére

    Hát igen. Kicsit olyan, mintha senki se tudná, hogyan kell tölteni, miközben a Lítium-ion akku sok-sok éve velünk van már, mint használati eszköz. Több cikket is elolvastam a témában, és úgy döntöttem, hogy úgy töltöm a továbbiakban a készülékeimet, ahogy eddig.
    Bevált, nekem megfelel.

    Ezt a tartsuk 30% (+-5%) és 85% (+-5%) között alapból hülyeségnek tartom.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • guni

    tag

    válasz Luck Dragon #20 üzenetére

    Másik hogy mire az akkumulátor olyan mélységben degradálódik hogy ez észrevehető legyen az átlagban 2-3 évre mondható .

    Ment már tönkre több telefonomban is bő egy év alatt az akku, köztük olyanban is, amiben nagyon nem úgy működik hogy csak besétálsz egy szervizbe és kérsz egy másik akkut. (Pixel) Meg őszintén szólva egyszerűen szeretek vigyázni a dolgaimra és minek tegyem tönkre idő előtt az akkut, ha néhány egyszerű szabály betartásával megtöbbszörözhetem az élettartamát.

    Amúgy ami a legjobban “kedvelek” az a fentebb említett 85%-ig (töltesd csak para). De miért ? Mi ennek a logikája , nem tudom elképzelni egyszerűen hogy valaki ott ül és folyamatosan azt nézi mikor lesz meg az adót százaléka és juj gyorsan le kell vennem... nem hiszem hogy ez annyit megér .

    Nyilván nem ülök ott, van egy app amit be lehet állítani, hogy küldjön egy értesítést ha elért egy beállított szintet a töltöttség. Semmilyen plusz erőfeszítést nem igényel.
    Szerinte erre az adott gyártó nem gondolta már rég ki az erre vonatkozó töltési metódust.

    Átgondolta és belőtte úgy a szélső értékeket, hogy a lehető legnagyobb kapacitást lehessen ráírni az adatlapra úgy, hogy a szokásos 1-2 évet azért kihúzza az akku.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák