Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chronos85

    tag

    Hali,
    Nem olyan rég láttam, valaki panaszkodott itt vagy a digi táblás topikban, hogy nem igazán tud angolul. Nos neki illetve másnak is tudom ajánlani ezt a könyvet.
    Igen én is sokkallottam pláne miután kicsit utánna néztem és eme kiválló magazin sorozatból van összeválogatva és lefordítva néhány gyakorlat és tip.
    Viszont tegnap sikerült ráfutnom a maglódi Madárkás multinál igen jó áron (1k alatt), gondolom a többiben is fellelhető, illetve még itt van hasonló áron ha valakinek ez közelebb van.
    Csak gyorsan átfutottam, főleg PS-hez és Corel-hez vannak tippek, tanácsok, de Artrage is fellelhető benne. Az egész levan fordítva és zárójelben van írva az angol megfelelője. Ez igen jól jött, mivel soha nem jöttem volna rá, hogy a szendvicspozitív az a Multiply akar lenni. Ennyiért bőven megéri az árát, színes, hasznos mi kell még? :) Jah CD az nincs hozzá, ellentétben a fentebb linkelt magazinnal.

    Végezetül hagy ajánljak pár oldalt én is amik sokat segítettek az elinduláskor:
    Amiket láttam már linkeltetek
    -Ctrl+paint nagyon hasznos, pláne azoknak akik most kezdik az ismerkedést a digi rajzolással és a PSel.
    -FZD nagyon profi, már a gnomonos videói is tetszettek. Nagy álmom hogy egyszer elmennyek az 1 éves képzésükre, viszont a Tecsős videói is kivállók máshol egy ilyen videóért komoly összegeket elkérnek.

    Amik még nem voltak, vagy nem vettem észre, hogy linkeltétek:
    idrawgirls - Kicsit mangás, de szintén hasznos van Tecső is
    Az elején már említettem az ImagineFX-et sajnos a videók többsége hang nélkül van.
    Ha már magazinoknál tartunk akkor 2dartist valamint Digital Artist/ Fantasy Artist
    És akkor van a drágább kategória mint pl a Gnomon, a Digital-Tutors, vagy CGMW. Tudom, hogy a magyar embernek ezek a "megfizethetetlen" kategóriába tartoznak (azért az internet bugyraiban jópár gyöngyszem fellelhető).

    Végezetül mindenképpen érdemes turni a deviantartot itt is vannak hasznos tippek/trükkök valamint magyar csoport is.

    Remélem tudtam segíteni. Mindenkinek további Jó Munkát és Szórakozást, nah meg persze Sikert is. :))
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz smc #978 üzenetére

    Ügyes. :C FB-on láttam, először azt hittem, vmi étel fotó. Szabad megkérdezni kb. hány órás meló van benne? :)

  • Chronos85

    tag

    válasz smc #981 üzenetére

    Ha jól rémlik a LevelUp-ban, nemtom pontosan sztem több mint 1 hete lehetett, h ráfutottam.

  • Chronos85

    tag

    válasz smc #985 üzenetére

    Bakker, lehet megint be kellene iktatnom egy pár napos pihit, mert kezdenek ismét összefolyni a napok. :) Teljesen abban a hitben voltam, h régebben láttam.

    Nem, nem is tervezem. Igazából amit "magamnak" csinálok azok bemelegítések, studik, gyors vázlatok, majd egyszer ha sok időm lesz kategóriába esnek. Másnak nem is szoktam mutogatni, mert tényleg nagyon az elején vannak. Viszont nekem az aktuális lelkiállapotomat, hangulatomat nagyon jól visszaadják. Szóval eléggé személyes dolgok, kicsit vicces, mert digitálisak, de úgy gondolom erre szokták mondani, hogy a fióknak készülnek.

    Persze közeli ismerősöknek, családnak nevesebb alkalmakra szoktam ajándékba adni. Viszont ezek is olyanok, amik valamilyen formában hozzájuk köthetők. És ilyenkor szokott bekerülni a 3. fél a képletbe mikor számomra egy "idegen", aki éppen látta náluk kirakva, de ilyenkor ha éppen van szabad kapacitásom, egy hosszabb beszélgetés következik, hogy egyeztetni tudjuk az igényeket/elképzeléseket, de ez már más téma.

    Sikerült kicsit elkanyarodnom, röviden nem. Viszont ismerek nem egy olyan művészt, akinél ez működik. Saját képregényt, mesekönyvet sikerrel adott el elég szép darabszámban. Viszont ők hobbi szinten vágtak bele az elsőbe nem kevés támogatással.

    Nemtom, mennyire érdekel bennetek a dolog. Munkámból kifolyólag elég sok könyv illusztrációt, borítót készítünk. Főleg mivel pár éve megváltoztatták rá itthon az adókulcsot. Maradjunk annyiban, hogy 10ből 8 átlag alatti és a maradék kettőnek se kell félnie hogy a következő Tolkien lesz. Jól mutatja, hogy ezek többnyire e-bookként, jelennek meg, már ha egyáltalán eljut odáig. Persze haladni kell a korral, de azért keményen közrejátszik, hogy így jóval olcsóbb a megjelentetés is. Csak mielőtt vki hirtelen felmondana, mindent és ebből szeretne nyugdíjba menni.

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz smc #1195 üzenetére

    Hali!
    Néhány építőjellegű kritika, észrevételt ha megfogadsz.
    Nem szétsavazni szeretném. Látom, hogy sok munkád van benne.

    Mivel nyomtatva lesz maradjon a világos karakter, sötét háttér.
    Mindenképp csinálj kicsiben próba nyomást, nyomtatva minden sötétebb, mivel a monitornak saját fényforrása van.

    A háttér nagyon jól sikerült, a két oszlopot nagyobbra venném, hogy ne hasson annyira távolinak. Talán az egyik lehetne düledező, hogy még dinamikusabbnak hasson a kép. De ez tényleg csak apróság.

    A karakternél vannak anatómiai hibák (használtál ref. fotót?). Nemtom mennyire kell ez a póz próbáld meg felvenni és rögtön meglátod, bár nem jógázom, de nekem nem sikerült. Esetleg kérj meg valakit, ha megoldható, hogy fotózzon le.

    Nem ismerem az ide vonatkozó fórum szabályzatot (pornó, vagy sem), de így hirtelen ezt dobta a google fentről 5.ik, nem pont mint a tied, de nagyon hasonló.

    Fénynél is vannak hibák (pl.: első alsó lábszár). Inkább egy oldalsó fényforrást raknék elsődlegesnek (lehet hideg szín is nyugodtan pl.:kék, lilás), fenti ref kép ebben is segít. Sokkal könnyebb dolgod lesz vele.

    A lávából a narancsot megtartanám másodlagosnak éppen csak érzékeltetve. A karokon ezt elég jól eltaláltad. Csak az anatómiát rakd rendben pl.: felkar alkar hossz, könyök jobb kézen.

    Ha megvan a meztelen póz aztán kezd el öltöztetni, mert úgy a ruhában is kevesebb hiba lesz. Pl.: Most gondolom a bal kéz van közelebb akkor oda nagyobb váll lap kellene... Itt nagyobb hibahatár is belefér nem kell minden gyűrődésnek tökéletesnek lennie, az anatómia egy lajikusnak előbb szemet fog szúrni.

    Még 1x a fentieket építő kritikának szántam. Mivel látom, hogy jó az irány és bár vannak hibák, de nem az a rajzolj 100 kéztartást és gyere vissza majd beszélünk. Hanem tényleg megvan az alap amiből kis csiszolással remek ajándék válhat. Ezért is vettem a fáradtságot és lehet kicsit bő lére sikerült, de láthattad már nem szeretem a távirat stílust.

    Remélem a fentiek segítenek és megosztod, majd mi lett a képből. Ha vélemény vagy tanács kell itt vagy privátban nyugodtan, ha időm és tudásom engedi segítek.

    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz smc #1213 üzenetére

    Ezt egy tanult fotós kollega biztos szép szaknyelven megtudná neked fogalmazni.
    "Sajnos" netes tudásom és gyak. tapasztalat miatt ilyen paraszt stílusban fogod kapni.

    Állítsd át fekete/fehérre és próbálj a 20-80 tartományban maradni, kicsit ki lehet lógni világosba akár +10% is beleférhet, különösen ha szobába lesz. Viszont 98%ban maradj ebben a tartományban. Nem baj ha mosott a képernyő előtt.
    Ezért is javasoltam a próba nyomást, nem kell lepedő méretben pl.: A5 bőven elég festéket és pénztárcát is kíméli.
    Én egy Levels réteget szoktam erre használni. Ezt tudod kapcsolgatni, attól függően hogy neten szeretnéd postolni vagy "nyomdába" küldeni.

    A matt papír jobb ha később mondjuk bekeretezné. Az üveg miatt a fényes sztem a +fénytörés miatt eléggé felemás eredményt ad.

    Persze függ a szoba fényviszonyaitól is, de ha elmész fotó kiállításra egy galériába (majd ha felszabadulunk végre) ott ez miatt extra fényforrásokat szoktak használni.

    Itt egy vázlat, hogy lásd mire is gondolok, ez egy átlag panel szobába (nemtom fejből, de asszem 2db egymás melletti 120as ablaknak felel meg az üveg mennyisége) ágy fölé készül majd egyszer. De simán lehet, hogy kinyomva még így is sötét lesz.
    Bocs az agyon tömörítésért, de most úgyse a részletek a lényeg.

  • Chronos85

    tag

    válasz smc #1216 üzenetére

    Nem igazán vagyok egy netes közösségi szaki. Nagyon nem is fér bele időmbe, hogy gondozzam ezeket, amennyire megérdemelnék.

    Melós illusztrációknál, mert hát Mo-ról beszélünk, sztem letöltöttek vmi egyen titoktartási nyilatkozatot szinte az összes kiadó ugyan azt a sablont küldi a cégnek ahol dolgozok.
    Még szűk családban se beszélhetsz róla... Komolyan mintha vmi állam titok lenne, de az az igazság h nagyrészt még az erős közepest sem ütik meg ezek a történetek. De hát hagy higgyék h ők lesznek a következő J, K. Rowling vagy Tolkien, majd más pofára ejti őket.

    Utána a képek, borítók a kiadó tulajdonát képezik (persze 3/4 ezeknek jó ha e-book ként megjelenik nem h nyomdában). Azért így jobban megfizetik, de elég rossz szájízt hagy az emberben, így inkább többnyire kiírom és bevágom az ágy alá. Talán majd 20 év múlva elárasztom vele a netet. A könyvekben úgyis csak a cég neve kerül feltüntetésre, mert többnyire többen is dolgozunk 1-1 "remekművön". :)

    Amit meg így ismerősöknek, családnak szoktam készíteni, az meg többnyire személyes azt meg azért nem töltögetem, osztogatom.

  • Chronos85

    tag

    válasz Polarstar #1231 üzenetére

    Ha kellene még1 vélemény :)
    Otthon hobbira, most féláron ha raw képekkel is akarsz foglalkozni akkor csapj le rá.
    Ha raw nem játszik akkor gimp és sketchup ingyenes és azért elég sokat tudnak. Érdemes lehet megnézni előbb.

    Viszont ha studiónak dolgoznál (be), oda kelleni fog az Adobe, de amíg nem keresel vele a fentiek teljesen megfelelnek.
    Az adobe amúgy is annyira felhizlalta már a programjait, hogy a profik többsége is csak kis részét használják ki.

  • Chronos85

    tag

    válasz soundsonic #1325 üzenetére

    Elnézést, hogy belevaú!

    Biztos, hogy kihasználnád bármelyiket is? Félre ne értsd, felőlem mindenki arra meg annyit költ amennyit akar. Viszont a topik hozzászólásaidból nekem az jön le, hogy egyik program másik program. A képeid most nálam nem jelennek meg, de ott is elég széles volt a szórás témában és technikákkal egyaránt.

    Nyilván a programok ismeretét nem tudom felmérni, de a képeknél azt láttam, hogy inkább az alapokat kellene elsajátítani és rászánni az időt ezek gyakorlására. Sokkal látványosabb fejlődést tudnál elérni, mint a drágább eszköztől várni a megoldást. Megsúgom nem varázspálca egyik sem. :)

    Ha gondolod miután kitaláltad, hogy mit is szeretnél rajzolni Illusztráció vagy concept art. Táj vagy karakter esetleg portré. Tudok segíteni, hogy merre indulj el, de amíg nincsenek meg az alapok, kár olyanon gondolkodni mint stílus, mert kifog lógni a lóláb nem kicsit.

    Visszatérve az Ipad v Cintiqre? Ha csak hobbira akkor, ahogy smc is írta, annyival kiegészíteném, hogy Xp pen-nek van Type C-s táblája 22es (24es). Ha jól rémlik ezt rálehet kötni Tabletre is. Azért 22"nál jó lenne a min. 2k felbontás (nekem biztosan), mert közelebbről nézed, mint a monitort.

    Lehet sokaknak nem fog tetszeni, de a nagy vállalatoknál a Wacom+PS a standard. Viszont ha szabadúszóként szeretnél boldogulni, akkor nyilván munkától is függ (azért a nem PS-es .psd tud érdekes dolgokat produkálni), hogy mivel dolgozol.
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz soundsonic #1328 üzenetére

    Persze nincs is ezzel probléma, ugyan így gondolom fölösleges addig Adobe termékekre költeni amíg nem keresel vele.
    Affinityket nem ismerem. Kritát pár órán keresztül használtam, remek ingyenes rajzprogram ezt szoktam is ajánlani kiindulásnak.

    Tabletes rajzprogramoknál a Procreate olyan mint a Tesla és a többi elektromos autó viszonya. Nem tudom az utcsó verzióba mi került bele, nekem anno a PS-es Gradient Map nagyon hiányzott, de ugye ez megint egyénfüggő.

    Rajzolás is mint a legtöbb dolog tanulható egy bizonyos szintig és azon a szinten már meg is lehet élni belőle ha úgy dönt az ember. Viszont ehhez bele kell tenni amit másba is: rengeteg időt és energiát. Az nem baj ha használsz referencia képet, épp ellenkezőleg, én is használok sőt többet is egyszerre. :) Ezen felül úgynevezett master studykat is rendszeresen. Viszont ez nem és itt ismét sokan utálni fognak "jobb agyféltekés" másolás, hanem valóban elemzés és ehhez kellenek az alapok. Félre értés ne essék ha valaki portrékat akar készíteni az utcán bár most ez nem annyira kifizetődő (covid, meg hideg is van) arra az is bőven elég és nem lenézésből, mert nyilván van akinek ez is bőven megfelel és hamarabb célba ér.

    Azt meg hogy mennyit költesz a hobbidra neked kell eldönteni. Azért azt ne felejtsd el hogy mindig korábbi műveidhez mérjed magad ne másokéhoz. Nincs két egyforma ember, nem is mindegy hogy záros időn belül mennyit foglalkoztok vele. Illetve amit a különböző közösségi médiákon itt-ott látsz, az az amit mutatni akar magából és nyilván a javát fogja kiválogatni érthető okokból.

  • Chronos85

    tag

    válasz soundsonic #1331 üzenetére

    Az egész saját vélemény lesz, nem szentírás, tessék ennek megfelelően kezelni.

    Az nem gond, hogy az ember kritikus magával, én is az vagyok ezt többször persze fel is rótták, viszont ha úgy nézzük hogy a "munkánk" beszél rólunk akkor miért is baj ez?!

    Tájkép talán annyival könnyebb, hogy nem kell anatómia, viszont az alapok itt is kellenének.
    FZD 101 így indulásnak, a többi videója is jó, nyilván nem mond el mindent bennük.
    Aztán Tyler Edlin youtube csatornáján rendszeresen vannak videók friss gyöngyszemek.
    Ha fizetni akarsz:
    Hardy Fowler remek tanár, fent van skillshare-en is akcióban, apróért be lehet szerezni. Esetleg Nathan Fowkes szintén kiváló oktató, schoolismon vannak videói, de ez már jóval drágább.

    2 éve azért is esett a Cintiqre a választásom, mert nem találtam 200k körül 32-34"os 4k széles színtérrel monitort megfelelő homogenitással. Bár nem vagyok nagy monitorguru, de ez máig sajnos nem változott. A Wacom Intuos M elég ehhez a felbontáshoz, a Huion-t nem tudom, de össze tudod hasonlítani.

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    Sziasztok!
    Mivel a múltkori hozzászólásom után, majd egy hónapra sikerült "megölnöm" a topikot. Gondoltam törlesztek kicsit és megosztok egy study-mat, hátha sikerül megint ;] .
    (Igazából pont az ellenkezőjét szeretném elérni, hátha más is kedvet kap hasonlóhoz.)

    Kép a végén akit nem érdekel a duma (még mindig nem megy a távirat stílus), nyilván egy kis törődést elbírna még, de nem érzem hogy az agyon polírozásból olyan sok újat tanulnék.

    Tulajdonképpen egy Hand & Cloth study-nak indult.Többnyire B&W majd color módszert követem, itt egyből színekkel vágtam bele. Realistic Fine Art, portré igen távol áll tőlem és mivel netről tanultam szinte mindent így anatómiai alapok se éppen a legstabilabbak.

    Szóval gondolhatjátok volt küzdelem, de élveztem és úgy érzem hogy sikerült elég jól megugrani is. Viszont tanácsként inkább azt javasolnám, hogy 1 max 2 dolgora fókuszáljon egyszerre az ember egy-egy műnél, mert bár teher alatt nő a pálma, de tudjátok nah.



    Köszönöm és sok sikert mindenkinek!
    Üdv.: Chronos

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz soundsonic #1349 üzenetére

    Többnyire read-only módban vok. A tradicionális részhez nem értek, így ahhoz nem is tok mit hozzáfűzni. A "stílusod" nekem annyira távoli, hogy ahhoz se.
    Viszont látom, hogy rendszeresen osztod a műveid, és lehet hogy ez sablonosnak fog tűnni, de ha egyszer így gondolom.
    Nyilván örömöd leled benne, esetleg másoknak is örömöt szerzel és ennyi már több mint elég.
    Hajrá!

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1468 üzenetére

    Szia!
    Igen van, nem személyes szerencsére. Azt jóindulattal se nevezném rajzolásnak sokkal inkább másolás. Kicsit olyan mint az (N)update, vizet gyorsan letod nyomni, de igazi fogyást nem érsz el, rövid távon gyors eredmény látszik, de hosszún többet ártottál vele magadnak.
    Ha valóban tanulni szeretnél és nem család, barátok előtt felvágni 1-1 portré (szigorúan fényképről) erejéig. Ha angol nem gond inkább ajánlanám youtube-ot. mondjuk Proko-t rengeteg ingyenes elérhető illetve van fizetős is. Vagy Marc Brunet tudom hogy digitális, de a legtöbb tradicionálisan is működik pl.: 30 napos.
    Őszintén tele van a net következőkre keress how to draw basic forms, -perspective, -composition, -shading stb.
    Biztos van magyar kurzus is, gondolom a covid rendesen megritkította őket, de ezeket nem ismerem, hátha majd más.
    Üdv.: Chronos

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1473 üzenetére

    Kezd azzal a 30 napos videóval, ahogy időd engedi akár 60 napra nyújtva. Inkább a mennyiségre mint a tökéletességre fókuszálj. Azért az utolsó pár napban lesz ott is kihívás jócskán.
    Ahogyan Smc is írta maradj papír, ceruzánál, ha nagyon költhetnéked van 4B vagy 6B ceruzából pár darabot tárazz be. Most megfognak kövezni a profik, de erre a fénymásoló papír bőven megfelelő.
    Őszintén radírt is hanyagolhatnád, lényeg hogy megtanulj magabiztosan A-ból B-be egy húzásra, azonos vastagságú vonalat "rajzolni". Ebben a szakaszban szoktak teljes lapokat szabad kézzel azonos méretű és döntött vonalakkal, körökkel teli rajzolni. Nem tudom mi erre a magyar szakkifejezés (sok másra se, mert netről tanultam angolul), de a lényeg hogy nem kellenek a szőrös, sok darabos vonalak, mint az életben is a magabiztosság sikert sugározz... Másnak ezt úgyse fogod mutogatni, neked kell hogy lásd hol fejlődtél és még hol lehetne.

    Hagyd egyenlőre a digitálist, ez 1-1ben átültethető sőt szükséges is. Csak belefogsz zavarodni a programba+az ezer letölthető ecsetbe, az extra anyagi kiadásról nem is szólva amibe pl. egy digitábla kerül.
    Inkább ha megvagy ezzel a challengel és még van kedved hozzá, gyere vissza. Addigra valszeg lesz elképzelés, h mivel és mit szeretnél, nem mellesleg a megfelelő alapokkal és nagyon szívesen irányba állítunk hogy merre tovább. :)

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1477 üzenetére

    Bocs, hogy csak most, nem ismerem, tényleg rengeteg elérhető már. Nézd azt ami számodra könnyen érthető és legalább egy kicsit érdekes, mivel elég száraz az anyag.

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1486 üzenetére

    Jó hogy írtak a többiek, smc amiket felsorolt az mind arany.
    +
    "Kontúr: túl erős, nem vagy elég határozott ezért darabosnak hat erre utaltam korábban. "
    Perspektíva: azért ott a házak is elcsúsztak és az arányok (majd matek később tisztázza), a komplexek meg néhány piramis is. próbáld meg az átlókat és látni fogod, ahogy a 2.on csináltad.
    Árnyékolás: jobban tagold és a vetített nem tom mi a magyar megfelelő (cast shadow) is halványodik. Néhol fellelhető reflected light ez jó csak túl világos (ahogy a classic Star Warsban ;] a két oldal nem keveredik, jól elkülöníthető)

    Az utolsóhoz még pár gondolat: sztem sokat segítene a térlátásban/ábrázolásban ha egy 3D modellező programba (pl.: Blender egyszerű és ingyenes+ rengeteg anyag elérhető hozzá) össze raknál alap formákat és azt különböző kamera szögből és egyenlőre szigorúan 1 fényforrásból megvilágítva tanulmányoznád reprodukálnád papíron.

    Hagynék itt pár kapcsolódó videót: [árnyékolás] [fűzzünk össze formákat]
    Egyébként nincs miért szégyenkezni sőt 1-2 a vége felé már egész jól sikerült , alakulni fog ez csak sokat kell még gyakorolni.
    Hajrá!

    u.i. a többiekhez: nyugodtan jöhetnek a magyar szakkifejezések, hagy okosodjak. :R

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1504 üzenetére

    Mindenképpen érdemes visszanézni napok vagy fél nap múlva is akár. Majd a komplexebb dolgoknál, meg pláne. Egy idő után rááll az agy és alapvető hibák sem tűnnek fel, digitálisnál ezért forgatják, tükrözik munka közben is. Tradicionálisnál marad a tükör, vagy lefotózod és úgy.
    Nincs gond a másolással, amennyiben az tudatos. Arra gondolok, hogy közben elemzed, ok most ez azért mert perspektívában ez így néz ki, innen jön a fény, ennek a színnek ez a komplementere, stb. Azért nagyon kevesen vannak akik fejből minden referencia nélkül képesek "mesterművet" alkotni...
    A megfelelő kontúr elsajátítása, szintén jól fog jönni a digitális rajzolásnál, mivel a toll nyomásérzékenységre egy csomó mindent belehet állítani.

    Dobok ide egy gombás képet, megihletett a tied. :)

    [kép]
    Egy kis ebédszünetbeli levezetés, most pár óra után már látok jó pár hibát, holnap valszeg még többet fogok, de vázlatnak jó ez.
    Ne szedjétek nagyon szét.
    Köszi

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1506 üzenetére

    Ahogy smc írja, bár tradicionálisan mostanában max vázlatolgatni szoktam, abban meg nem számít. Sztem jobb ha telóval lefotózod azt tudod akár napközben többször is nézni, meg egyszerűbb mint a tükörbe bámulni.

    A tanuláshoz még annyit javasolnék, hogy próbáld a 90-10% arányt tartani. 10% újdonság és azt beépíteni a már megszerzetbe.
    Valamint az óránként 3/4-es módszert. Megnézed, elolvasod amit aznap megakarsz tanulni, bemelegítesz, hogy bebikázd a kéz-szem koordinációt és 15 max 20 percig igyekszel minél hatékonyabban kivitelezni a tanultakat (teljes focus, nincs telefon, nincs net csak a feladat). Majd a fenn maradó időben levezetésként beépíted a korábbiakhoz. Mint a sportban is. Ezt akár napi többször is, ahogy az időrended engedi.

    Így sokkal könnyebb elkerülni a kiégést. Szvsz nincs is annál rosszabb mikor több napra kiesel, mintha 2 lépéssel hátrébról indulna az ember. Nem azt mondom, hogy mindennap rajzolj, elég ha foglalkozol vele.
    Végtére is ez a kifejezésednek egy formája, nem kell minden fázisát szeretni, tökéletesnek lennie de összességében jó ha a mérleg pozitív.
    Nyilván rengeteg időt és energiát bele kell tenni, de célszerű a végső cél mellé, apróbbakat is kitűzni, hogy meglegyen a pozitív visszacsatolás.
    Hajrá!

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1514 üzenetére

    Direkt vártam pár napot, ne az legyen hogy csak osztom az észt.
    Nem ismerem, 2-3-at megnéztem egyiknél se volt magyarázat szóban és/ vagy írásban se. Innentől Szerény Véleményem Szerint:
    Rengeteg ilyen van a neten a technikájából ítélve, nem túl rég tanulhatta. Ahogy te is írtad másolod, "ok" de tudod is hogy mit miért? Akkor már miért nem vmi informatívabbat.
    Csak egy észrevétel, attól még hogy vki jól rajzol nem biztos, hogy jól is tud tanítani, oda vissza igaz. Fordítva talán nem akkora gond, mert legalább feltud sorolni néhány művészt. Nagyon kevés az olyan aki mindkettőben jó, itt nekem egyik se jött át.

    Amiket korábban linkeltem csatornák, nem véletlenül népszerűek. [Proko Nose] [Proko Lips] [Marc Hands] [lDavid Finch Eyes] Nyilván Prokonál többek közt teljes anatómiáról van videó, de mivel egyikük se fizet... :)
    Félreértés ne essék nem gondolom, hogy jelenleg ezeket kellene gyakorolnod, csak összehasonlítás végett.

    Igyekeztem finom lenni és nem bántó, ha már ki lett kérve a véleményünk. :))

  • Chronos85

    tag

    válasz Mik76 #1516 üzenetére

    Szándékosan nem akartam még ezeket felhozni. Mivel Csokishurka utolsó képn már volt száj+orr és konkrétumot nem írt, hogy miket másol ezért ezt linkeltem.
    Egyébként se látom értelmét a levegőben lógó orrok és fél szemeknek, ezeket úgyis a környezetük fogják meghatározni.
    Sztem amíg magabiztosan nem tud az ember alap testeket gömböt, téglát, hengert, stb. és ezeket egymásra pakolászva, eltolva különböző nézetből térben rajzolni, addig nincs értelme ezekkel a módszerekkel megkavarni.

    Persze ha vki csak portrékat szeretne, akkor válasszon a Loomis, Bridgman vagy Reilly módszerből, őszintén mindnek meg van az előnye és hibái (márha realisztikus ábrázolás a cél), legjobb ezekből egy hybridet összerakni, de ez meg úgyis ki alakul idővel.
    Egyébként igen Proko ezt a módszertant magyarázza, nincs új a nap alatt jóval ő előtte megírták már, aki inkább olvasni szeretné megtalálja.

    u.i.: Nem vagyok egy portré művész, a fent említetteknél mélyebben nem tudok tanácsot adni. Azért megmerem kockáztatni hogy bármelyiket elsajátítja az ember az már 90% a +10 meg úgyis egyéni stílus.

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1520 üzenetére

    Az látszik, hogy néhány ismerős formánál pl.: gömb, tégla már egész jól sikerült eltalálni a kontúrt, többnyire még mindig erős és vastag (próbáld meg H vagy HB-s ceruzával először hátha segít). Az árnyékolás technikád alakul, próbáld beleképzelni magad ha te lennél a fény mit látnál, mert ott még vannak furcsa dolgok.
    Perspektívánál is kicsit félrement ez az pl.: bögrék, talpas pohár, stb. Az 1 pontnál 9. nap ha azok egyforma méretű testek, akkor hossz irányban is zsugorodniuk kellene és a köztük lévő távolságnak is. Minél távolabb van annál kisebb, nem csak a magassága.

    A lebegő testrészekről már fentebb kifejtettem a véleményemet. Az anatómiától tekintsünk el. Van néhány árnyékolásbeli hiba de többségében az jól sikerült.

    Próbálj meg egyszerű formákat különböző nézetből és forgatva ábrázolni. Pl. kocka lapjával szembe alúról nézve, majd 45 fokkal vmelyik tengelyen elforgatva, majd egy másikon és így tovább. Állítsd egyik csúcsára stb. Hengernél ugyanez. Figyelj a perspektívára, ez egy vázlat nem vonalzóval kiszerkesztettet keresek, de azért ne lógjon nagyon ki. Ezeket darabolhatnád még, mert ott is lenne mit gyakorolni.
    Állíts fel magadnak időkorlátokat, teljesíthetőt, de ne túl lazát. Pl.: max 5 perc egy formára és csak kontúr 10-15db forgatva különböző szögből nézve, majd 7 perc de már árnyékolva akár azonos szög, de különböző megvilágításból.
    Elsősorban a mennyiség legyen a lényeg, azután a minőség.

    Ha ember ábrázolást is szeretnél gyakorolni sztem kezd a Gesture-el vmi relax pózban (álló leengedett karokkal), Majd pálcika ember, erre dobozok, hengerek. Elég a kontúr ne árnyékolj. Itt is pár perc és mennyiség. Aztán már lehet figyelni súlypontra, de nem kellenek nyakatekert, foreshortened pózok. Szemből, esetleg oldalról egyszerű álló emberek ne bonyorítsd az még bőven odébb lesz.

    Jah a legfontosabb, a hozzászólásban a linkekbe írj bele vmi számozást, mert ez a kép vonat nem igazán segít az eligazodásban. Különben még a végén úgy megsértődök, hogy nem írok ide többet. :DD
    Aztán gondba leszel, mert komoly aknamunkával úgy kisajátítottam itt a topikot, hogy nem biztos bárki bemeri tenni a lábát jó ideig újra. ;]

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1522 üzenetére

    Bocsi,nem igazán fér most bele az időmbe. Tölts le egy 3D modellező programot (mondjuk Blender, ingyenes és rengeteg anyag elérhető hozzá youtube-on). Abban összetudsz pakolni pikk-pakk ilyen képeket.
    Most hirtelen ezeket dobta a google: [Primitive Shapes Pack 1]
    video: [Fine Art Academy]
    [1] [2] [3]
    De a 3D programmal jobban jársz később is pl.: digitális rajzolásnál.
    Szerk.: Most már jók a linkek...

    [ Szerkesztve ]

  • Chronos85

    tag

    válasz Csokishurka #1555 üzenetére

    "próbálok olyat hobbit keresni amiben örömet lelem"
    Sztem ez itt a lényeg, megette az egészet a fene ha nem tudsz közben kikapcsolódni, töltődni. Nyilván szeretne az ember jó lenni, fejlődni abban amit csinál, de ha már az elején nem is szereti akkor minek erőltetni, azért mert itt vagy a baráti körben azt mondta pár ember...
    Most semmi személyeskedés vagy rossz szándék nélkül itt vannak soundsonic munkái, számomra elnagyolt, "össze csapott" 1-2 órás lángolásoknak tűnik (az animot, nem tudom megítélni mennyi idő alatt rakta össze). Ezért nem is tudok mit hozzá fűzni, építő kritika esélytelen, mivel az alapoktól kellene indulni, de volt itt tájkép, portré, karakter, csendélet, minden is ráadásul különböző médiumokkal.
    Viszont biztos vagyok benne, hogy ő ebben a pár órában amíg ezeken ügyködik remekül érzi magát és eszem ágában sincs ettől megfosztani, éppen ellenkezőleg.
    Persze más szemmel látom és erre gyakran oda is kell figyelnem, ugyan akkor szerencsésnek is tartom magam, hogy az egyik hobbim a munkám.
    Ne értsd félre rengeteg munka, kitartás van mögötte és csak töredék része a szerencse az egésznek. A tehetségről lehet vitatkozni, de úgy gondolom, hogy sokan ezt is kifogásnak használják, 90%a elsajátítható bármiféle tehetség nélkül és ezzel már nem fogsz éhezni, ez bármelyik szakmára igaz. Viszont szeretni azt kell, hogy az ember beletegye ezt a rengeteg időt és energiát.

    Persze vannak részei a folyamatnak amiket nem szeretek és olyanok amiken szívesen eltöltök órákat is, de összességében még mindig utóbbi a több és előbbinél igyekszem erre többször is emlékeztetni magamat.

    Aztán lehet, hogy teljesen vakon vagyok cáfoljatok meg nyugodtan.

Új hozzászólás Aktív témák