Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dexter68

    addikt

    válasz Kaoru #294 üzenetére

    Úgy látszik a megérésen kívül kell még valaki aki cseszeget, hogy gyakorolj! ;) Akkorát fejlődtél, hogy csak na! Úgyhogy hajrá. És így tovább a lenini úton :D :D

    Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

  • DrSoul

    őstag

    válasz Kaoru #294 üzenetére

    Hidd el, nagyon is értem a ''másik perspektívát'', kb 10 éves kromban már gyártottam magamnak a képregényeket, rajzokat.
    Férfi anatómiában a Pókembert rajzoltam folyton, míg nőiben inkább Manga jellegű rajzokat.
    És középiskolában sem bírtam, amikor jött a rajztanár, és kérte, hogy kúpokat rajzolgassunk.Rühelltem a dolgot.
    De amikor rájöttem, hogy ez az alap (és ez nem öreg fejjel történt, úgy kb 23-24 évesen), tudtam, hogy ez csak jó lesz. Elmondom, hogy ment: bementem a rajziskolába, kérték, vigyek rajzokat. Vittem is, tök büszkén, azokat, amik szerintem a legjobbak voltak. És a környezetemben ezek mindenkinek tetszettek. Volt lovas rajz is, tök részletesen a ló, egész jó arányokkal, de túró árnyékolással, nem volt térbe, mögötte a fehér lap. De akkor még ezt nem láttam. Mutatom a tanárnak, nézi, nézi, aztán mondja: ''Hát, a kezdő csoportba érdemes mennem''. Mondom: Micsoda??? Kockákat rajzolni? Ki voltam akadva, hogy megyek vissza a dedóba. De akkor a tanár megmutatta, miket csinálnak a többiek, akár pár hónap után, ill. a közép-haladó csoportban. Azt hittem, kiugrik a szemem, jobbnál jobb rajzok. A büszkeségem rögtön elszállt, rájöttem, hogy nem tudok még semmit a rajzról (pedig erőteljesen rajzoltam magamtól, ahogy te is írod, már több, mint 10 éve), és ebbe bele kell ugranom. Innentől kezdve nagyon ritkán untam a kockákat, mert tudtam, mi vár rám. És utána már lehet variálni: olyan kompoziciókat lehet ilyen idomokból összehozni, hogy csak vakarja a fejét az ember: a végén kihívás lesz.

    Csak azért írom ezt, mert mindenki megtanulhat rajzolni, de mint minden tanulást, nem lehet csak úgy, mert végzetes lehet: berögzülnek olyan rossz szokások, amit aztán már nehéz korrigálni.

    És sajnos azt kell mondanom (bár imádom a rajzfilmeket, főleg az Anime-ket, hisz Olaszországban nőttem fel, és ott ment a dömping :R ), hogy elég rossz választás fényképről meg rajzfilmekről megtanulni rajzolni, ugyanis nem lehet. Tanulásra nem jó. Később már jó, ötleteknek, stb. De el kell jutni egy olyan állapotba, amikor úgy érzed, bármit, amit eléd raknak, le tudod rajzolni (tehát nincs olyan, hogy ''Ez nem tetszik...''), hisz ez egy képesség. És akkor ez még nem egy felsőfok: ez még csak annyi, hogy amit látok, az papírra tudom vinni. És erre ne mondd, hogy ''Minek, akkor lefényképezem!'' :D , mert nem ugyan az: amit lerajzoltál, azt már jól ismered, ha csak lefényképezünk valamit, sok mindent nem veszünk észre. Persze a célok is mások, nem lehet összehasonlítani.

    Nem elkeseríteni akarlak, mert ha nem akarsz rajziskolába menni, ugyse mész, de jó, ha ezt mások is tudják. Persze ma már az internet nagy segítség, az ember mások véleményét kérheti ki ingyen, tehát vannak alternatívák.
    Azt javaslom (akár Dexternek is, mert írja, hogy neki sincs ideje), hogy modellről rajzolj, tehát vagy úgy, mint amit Dexter írt (drapéria, bögre), vagy ha izgalmasat akarsz, akkor koponyát. Nem olcsó, de kb 5K Ft körül van egy műanyag koponya (nekem is kéne), hacsak nem ment fel az ára. Az már izgalmas, bár azzal kezdeni... jó nehéz. És akkor érdemes több szemszögből: előröl (bár a totál frontálist nem javaslom semmiben, inkább kicsit elforgatva), oldalról, alúlról, felülről--- Kontrol lehet, hogy leteszed a rajztáblát, és háttalálva nézed meg tükörből, vagy fejjel lefelé fordítod a képet: mindenhonnan jól kell kinéznie (érdemes a modell mellé tenni).
    És ha eddig nem úgy tetted volna, minimum A3-as lapon dolgozzál, kisebben ne. Aztán vannak még finomságok, mint pl. a ceruza fogása (az un. vázoló fogás, tehát nem úgy, mint amikor tollal írunk), ill. rajztáblát kell használni, és függőleges helyzetben (vagy majdnem) érdemes rajzolni. Fontos a világítás is, lehetőleg egy irányból jöjjön a fény, legyenek árnyékok.
    Egyelőre ennyit.

    Még befejezésként annyit, hogy mostmár röhögök azon az időszakon, amikor még büszke voltam rajzaimra, pedig most se tudok szerintem úgy igazán rajzolni, nagyon sokat kéne gyakorolnom, de ami régebben volt... Ég és föld!

    Mindig az X jelöli a pontot...

Új hozzászólás Aktív témák