Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szirty

    őstag

    válasz Kkocos #333 üzenetére

    Helló Kkocos!

    Valaki csipobol meg tudja mondani hogy MIDI lejatszo (ez a vesszoparipam) megoldhato e S7-315-tel?

    Röviden: Nem.

    Hosszabban: Mindenféle varázslatokkal igen. PLC-hez vannak CP-k (kommunikációs processzorok) amik tudnak RS232-t, RS422-t, stb. Ezeket vagy be tudod úgy állítani hogy képesek legyenek fogadni MIDI kommunikációt, vagy nem, még sosem probáltam.
    Eleve maga a MIDI rettenetesen távol áll a PLC-től. Lényegében olyasmire akarod használni a PLC-t, amire nem való. Megoldható ugyan, de nem gazdaságos. Hiszen egy említett CP kártya 200e körül van, egy CPU 300-400e, egy analóg kártya 100e körül (ebből több is kellene ahoz amihez használni akarod).

    De van itt más probléma is (szerintem). Digitalizált hangból (hullámformából, amilyen az MP3, a WMA, a WAV, a CD lemez stb) MIDI adatfolyamot csinálni olyan mint papíron lévő kézírást TXT-be vagy word doksiba konvertálni (karakter alapon). vagyis igencsak reménytelen.
    Még ha nem is lehetetlen teljesen, de hangfelismerásre van szüksé. Hiszen a MIDI egyáltalán nem tartalmazza magát a hangot, csak azt, hogy mikor, mennyi ideig melyik hangszer melyik hangjának kell megszólalni. Persze egy egyszerű dallam hangmagasságait nem olyan nehéz felismerni programból (a hangszínt már keményebb dió). De véleményem szerint FFT legyen a talpán, amelyik képes egy zúzós gitárszólóból korrekt MIDI filet gyártani real time!

    A PLC analóg bemenetével történő zene digitalizálás szintén felejtős, mivel a PLC analóg bemenete inkább mérésre való, nem hullámforma digitalizálására. A ms nagyságrendű mintavétellel legjobb esetben is 200-500Hz hangokat tudnál digitalizálni, ami meg hol van még a sok kHz-től ami a zenében előfordul?..
    Az FFT sem képzelhető el PLC szoftverrel, hiszen FFT-hez gyors CPU kell, de inkább DSP (signal processor). Nem mindtha nem lenne gyors proc. egy PLC-ben, de a felhaszálói programot nem közvetlenül hajtja végre. A Ciklus idő ms nagyságrendű (FFT-hez meg us-ek kellenének). Persze nem elképzelhetetlen egy funkció modul ami éppen ilyen transzformációra való, de nem tudok róla (persze attól még lehet) de ilyen felhasználása a PLC-nek szerintem nem épp gyakori.

    Szerintem is inkább PC-s megoldás felé mozdulj el.
    Ha pedig kereskedelmi forgalomban elfogadott eszközt akarsz létrehozni, akkor inkább mikrovezérlőben gondolkozz.

    Egyébként meg egy sor gyakorlati probléma is fel fog merülni ha valóban belevágsz. Pl. hogy a szivattyúk állás közben (akár két zenei ütem között is) elengedik a vizet, így indulás után a vízsugár késlekedni fog, amit biztosan észre lehet venni. Továbbá hogy a nem térfogat kiszorításos elven működő szivattyúk által szállított mennyiség és nyomás nem áll egyenes arányban a szivattyú forgatási sebességével, stb. De persze ezeket a gondokat ki lehet küszöbölni.

  • Szirty

    őstag

    válasz Kkocos #335 üzenetére

    Hali Kkocos!

    azert MIDI hogy egyenesen meghalgathato legyen, nem kell "ujrakomponalni" a zenet,

    Egyébként amennyire tudom az ilyen zenére működtetett látvány-vezérlések úgy működnek, hogy egy arra alkalmas tehetséggel megáldott egyén előre "megkomponálja" a látványelemek mozzanatait. Egyszerű időkvantálásos módszerrel pillanatról-pillanatra előre rögzíti, hogy a zene melyik látványelemének miképpen kell működni ez a zene adott pillanatában. Így létrejön egy "látvány kompozíció" amit már csak le kell játaszani a műsorban a zenével együtt.
    A látványért felelős vezérlésnek így csak az a feladata marad, hogy pontos szinkronban maradjon a zenével és kövesse az előre rögzített teendőket...

    Azt gondolom, hogy ha a műsor látványelemeit megfelelően tehetséges illető készítette, akkor azt automatikus módszerekkel nem lehet sem felülmúlni, sem megközelíteni (ha nem így lenne, akkor kiváló képességű zeneszerző, festő és szobrász stb. programok léteznének).
    Persze ha nem előre rögzített műsorhoz kell a látványelemeket vezérelni, akkor más a leányzó fekvése...

  • Szirty

    őstag

    válasz Kkocos #359 üzenetére

    Hali Kkocos!

    "Jah mellesleg LAD stb.? érted grafikus programozás alatt?"

    Szerintem nem. Nem grafikust említett, hanem GRAPH-ot. Az Siemensnél egy külön magas szintű programozási módszer neve.
    Ez egy szekvenciális (lépésenkénti ha úgy tetszik) programozási módszer.
    Bizonyos berendezések működése lépésekre osztható. Az ilyenekhez való.

    SFC-nek is hívják (Sequential Function Charts). Szabvány van rá.

  • Apple100

    csendes tag

    válasz Kkocos #377 üzenetére

    A programom soha nem lesz megvalósítva. Ez csak egy feladat. A kérdésem az, hogy S R paranycsal vezérelhetek e egy villanymotort?

  • Huma

    addikt

    válasz Kkocos #390 üzenetére

    Ja ilyesmire gondoltam, köszönöm. Ígéretesnek hangzik. Ha minden igaz hamarosan kipróbálhatom p2p bácsi szerint.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

Új hozzászólás Aktív témák