Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • salapp

    addikt

    válasz Ijk #29552 üzenetére

    Bocs, de ebből nem tudok kimaradni.
    Valóban van néhány régi jó magyar szinkronnal megszokott alkotás (Vissza a jövőbe: "-Magasságos....egek!" pl.), de a rendező által megálmodott atmoszférát csak a hangmérnökök által megalkotott eredeti mikrofonozás-keverés és a színészek saját hangja képes visszaadni.
    Hugo Weaving kitűnő példa erre.
    Pl. a V for Vendetta főhőseként végig egy maszkban van, nem látjuk az arcát, a hangját használja mesterien a figura megformálásához. Szinkronnal nézhetetlen kategóriába esik.
    De kíváncsiságból belehallgattam már mondjuk a KillBill-be is szinkronosan, rémálom.

    Tévé ügyben meg személyes "helyzetem": Nagy megelégedéssel nézem/nézzük azt a képet két éve, amit egy akkori röhejes 82 centis ledes lcd áráért kaptunk, egy 42x20-on. 16:9-es képnél 2,40-ről mozis az élmény eléggé, de a cinematic filmekhez kevés a képátló.
    Szerencsére szükségessé vált néhány nagyobb házt. gép vásárlása, így tovább halogatható a tévévásárlás.
    Még mindig nem tudom eldönteni, hogy 50-es GT vagy akár 60-as E6500 a jobb választás.
    Lassan jönnek az újabb készülékek és megjelennek a szakcikkek/tesztek. Október-novemberig csak körvonalazódik valami.
    Tisztában vagyok vele, hogy az elégedett tulajok sokkal kevésbé írnak a pozitív élményeikről egy fórumra, mint az elégedetlenek, akkor is riaszt ez a sávosodás-mizéria.
    Örülök, hogy eltoltam a vásárlást.

    [ Szerkesztve ]

    Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

Új hozzászólás Aktív témák