Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • F-ECT$

    titán

    válasz KD6-3.7 #268799 üzenetére

    Összetett a dolog, mint ahogy az is összetett, hogy ki miért játszik. Van aki csak simán ki akar kapcsolódni, más meg a kihívást keresi.

    Én akkor szoktam rámenni a platinára, ha maga a játék tetszik, és bár véget ért a fő szál, még lenne kedvem játszani, és így legalább nem cél nélkül bolyongok.

    Érdekes kérdés, hogy egy olyan játékban, aminél nem fognak belőled több pénzt kisajtolni azzal, hogy többet játszol, miért is érdeke a fejlesztőknek olyan acsikat betenni, ami több 10 órával megemeli a játékidőt, és igazán nagy kihívás sincs bennük. Erre így hirtelen semmi ésszerű magyarázatom nincs, de talán az van mögötte, hogy ha meglesz a platina, azt nagy személyes sikernek érzed majd, és ezt kapcsolod az adott fejlesztő stúdióhoz, így nagyobb eséllyel veszed majd meg a következő játékát, míg ha kisebb erőfeszítéssel lehetne csak platinázni, akkor a "katarzis" is kisebb lenne.

    Az olyan acsikat szeretem én is, amik rávezetnek arra, hogy többféle módon is lehet játszani a játékkal, esetleg felvillantanak mellékszálákat vagy többféle befejezést.

    De ha viszonylag alaposan végigjárva a helyszíneket az end credits után azt látom, hogy 27%-on állok, az inkább elriaszt a további próbálkozástól.

    Dive ever, work never.

Új hozzászólás Aktív témák