Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • intim76

    újonc

    Urak!

    Utálok borotválkozni! 16 éves szülinapomra kaptam le a bajszom először és nagyon cool dolognak tűnt, de mára elmúlt a varázs:( Legszívesebben szőrteleníteném az arcom véglegesen. Tényleg, lehet ilyet egyáltalán?

    Szóval készülök áttérni a hagyományos 3 pengés borotváról villanyra. Érzékeny a bőröm, hetente max. 2-3x tudtam szőrteleníteni. Nem túl durva a szőrnövekedésem, és 3-4 napig nem zavaró a borostám sem, csak a nőm nem viseli el, ha nem vagyok sima.

    Mit ajánlotok? Körkésesből a Philips 66-os vagy 70-es sorozattal barátkoztam (10-20e), rezgőben Braun Ser Z60-ast 2838 Cruzer-t ajánlottak többen. Erre hajlottam is, de most úgy látom, h. ez csak egy alap készülék? Lehet, h. elég nekem?

    Prioritások:
    - sima arc, nagyjából a pengéshez hasonló legyen legalább az szájkörnyék-arc-áll területen (ezt most pengével is csak visszafelé irányban húzva tudom elérni)
    - irritáció-mentesség (ha az eredmény megköveteli hajlandó vagyok naponta borotválkozni, de ne bántsa a bőrömet, ami most pengével pattog, hámlik, vérzik)
    - kedvező ár (lehet, h. egyáltalán nem válik be a villany, nem akarok 30-50e-et kitenni az ablakba)

    Nem érdekel:
    - szakáll formázás, led, LCD és egyéb parasztvakító szarságok

    Ja persze valamiféle pajeszvágó legyen azért benne lehetőleg.

    Segíccsetek dönteni légyszi!

    Örök hála!

  • intim76

    újonc

    válasz nVIPER #1009 üzenetére

    OK, jönnek a kérdések:)

    A bőröm tényleg érzékeny, az egyszer fix. A másik viszont az, h. kiadni 40-50e-et életem első villanyborotvájáért... Nem tudom. Ha beválik, akkor megérte, ha nem...

    Jó, tegyük fel, h. rászánom. Mi a különbség az 5-ös és a 3-as sorozat között. Leírás tekintetében nem sok:

    Braun Series-5 560 akkumulátoros férfi borotva leírás
    2 irányban mozgó fej, Smart Foil szita: új szita különböző alakú lyukakkal, melyek képesek elkapni a különböző irányba növekvő szőrszálakat, Power comb: segít elkapni az elfekvő problémás szőrszálakat, Precision Comfort borotvakés: egyetlen könnyed mozdulattal levágja a szőrszálakat anélkül, hogy húzná azokat, Comfort Setting gomb: amellyel a borotvafej billenésének mértékét lehet beállítani, Kontúrkövető fej, háromszoros nyírórendszer, magasan kiemelkedő pajeszvágó, hálózati és vezeték nélküli használat, Clean&Renew automatikus tisztító és töltőegység: tisztít, ken, szárít és tölt, 1 órás teljes feltöltési idő, 45 perc zsinór nélküli használat, automatikusan tölt ha a borotva a töltőegységbe van állítva, LED panel (4 zöld LED, 1 alacsony töltöttségi szintet jelző, 1 tisztítást jelző, folyadékszintet jelző ablak, kék LED fénnyel), folyóvíz alatt mosható, ha a Clean&Renew rendszer nem áll rendelkezésre.

    Braun Series-3 340 akkumulátoros férfi borotva leírás
    Háromszoros nyírórendszer (dupla szita + beépített penge), mely a szőrszálakat még precízebben nyírja, Tartós, rögzített borotvafej, Smart Foil szita: új szita különböző alakú lyukakkal, melyek képesek elkapni a különböző irányba növekvő szőrszálakat, magasan kiemelkedő pajeszvágó, teljesen mosható, akkumulátoros és hálózati működés, SmartPlug feltöltőrendszerrel 60 perces teljes feltöltési idő, 5 perces gyorstöltés, kb. 40 perces zsinór nélküli borotválkozás, többszörös töltésrendszer, töltéskijelző, ergonómikus kézreálló forma, kemény tartótok, tisztítókefe és műszerolaj.

    Talán a legszembeötlőbb, h. az 5-ös feje mozgatható? Az mire jó a gyakorlatban?
    A 3-ashoz is van Clean&Renew? Gondolom abba is kell valami spéci lötty:( Nem elég csak kimosni a fejet forró víz alatt minden alkalommal és esetleg alkoholban néha?

    Meg aztán pl. 3-asból is van egy rakat:(
    Braun Series 3-300 borotva 13 990 Ft
    Braun Series 3-330 borotva 15 990 Ft
    Braun Series 3-340 borotva 19 990 Ft
    Braun Series 3-370 Borotva 24 990 Ft

    5-ös-ből csak egy:
    Braun Series 5-560 borotva 39 990 Ft

    Van egy ilyen is (7-es):
    Braun 9595CC/ 7-es sorozat borotva 68 990 Ft
    Az árából ítélve ez a legjobb. Ez már gondolom ráugrik az arcodra és automatikusan szőrtelenít:)

    Lehet, h. úgy kéne hozzáállnom, hogy a maximumot választom, bármennyibe is kerül. Legfeljebb ha nem válik be, akkor visszaküldöm:)

    Alkatrészekkel mi a helyzet? Késeket, fóliát kell időnként cserélni? Ezek milyen árban vannak?

    Neked milyen típusú az a szuper 5-ös? 560-as? Lehet, hogy írtad már, de mióta használod? Tényleg simára vágja az arcod? ///Nekem az számít simának ha a feleségem arcát nem radírozza le:) Ezt a simaságot tudja vajh?///

Új hozzászólás Aktív témák