Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csapoati

    nagyúr

    válasz Gabor970 #119 üzenetére

    Nyilván én is megszoktam a gyakrabban használt gombok helyzetét, de egyrészt így is túl hosszú a cucc, nehéz normálisan tartani, másrészt lehetne benne egy giroszkóp vagy valami, hogy akkor világítson, ha teszem azt mozgatom.

    tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

  • niof

    addikt

    válasz Gabor970 #119 üzenetére

    Nekem a jelenlegi LG előtt közel 12 évig egy Samsungom volt. Elég nagy távirányítója volt, kicsit rossz súlyeloszlással, de remekül elhelyezett és könnyen kitapintható, jól határolt gombokkal. Akár teljes sötétben sem nyúltam mellé a gomboknak. Ezzel szemben az LG Magic Remote-ján a lekerekített, síkból alig kiálló gombjait hiába tudom, hogy hol helyezkednek el (nem a megtanulással volt probléma) ha hosszú másodpercekig kell emiatt simogatni a gombokat, mire tudom, hogy hol jár az ujjam, és még így is van, hogy mellényomok, mert a gombok széle egyszerűen nehezen definiálható. Ráadásul a tenyerem sem érdes, így még azt sem lehet mondani, hogy az ujjaim nem elég érzékenyek.
    A cikkben szereplő Philips táv meg már ránézésre is adja ezt, csak még hatványozottabban, mivel a gombok egy síkban helyezkednek el, és csak a gombok közti <1mm rések árulkodnak arról, hogy egyik gombról a másikra tévedtél. El sem tudom képzelni azt a bosszúságot, ha mondjuk valaki, aki kemény fizikai munkát végez, és ezért megvastagodott a bőr az ujjain, vesz egy ilyen TV-t, és folyamatosan néznie kell a távirányítót, hogy éppen hol jár az ujja, mert nem tudja, lehetetlen kitapintani!
    Jó, tudom, ez igazi 1st world problem, de ha már a készüléket vesézzük ki, a tartozékairól is illik beszélni, és ha az ergonómiailag átgondolatlan, akkor azt meg kell említeni.
    Nyilván a tesztelőknek talán ez annyira nem szempont, mert nem kell mondjuk egy évet a készülékkel tölteni, hogy minden körülményt megvizsgáljanak, pedig erre valós igény lenne. Hiszen a készüléket magát a legtöbb ember egyszer beállítja, és utána csak a távirányítót nyomkodja, azon kell kiigazodni minden esetben. Ennek ellenére meglepően keveset írnak erről minden tesztben. Oldalak mennek el a panelra, színekre, processzorra stb., miközben azok adottak, pár sorban és pár tesztképpel le lehetne tudni, ugyanígy a médialejátszási képességeket, meg az appokat. Ezek mind szerepelnek a gyártók weboldalán, feleslegesnek tartom az ilyen bő lére eresztett ömlengéseket a termékről. Használati, "élmény" jellegű megjegyzés meg alig akad. A hosszútávú, kezeléssel és együttéléssel kapcsolatos dolgokat sosem említik, ezt csak a vonatkozó fórum tagjai teszik meg. Néhány óra, vagy pár nap "tesztelés" meg szerintem minden, csak nem korrekt és egzakt. És lám, van itt olyan, aki tulajként ugyanazt mondja, mint én képről, tehát nem földtől elrugaszkodott igény lenne az ergonómiailag jól megtervezett távvezérlő.

    Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

Új hozzászólás Aktív témák