Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz spanyoll #602 üzenetére

    Igen, ezzel egyetértek. A Thiaoouba óta nem olvasok "okosságos" könyvet, Szepest is olvastam (bele-bele), nagyon jó.

    Úgy szoktam értelmezni a lelki fejlődést nagyvonalakban, hogy.. kell az ember életében egy kezdő lökés, ami pályára kényszeríti. Ha addig nem akart felébredni, "felébresztik". Egy kis baleset. Nagyobb baleset. Haláleset (ismerősé). Szerelem vége, szakítás, stb.. (ha pedig nem akar ébredni, kivonják a forgalomból és reinkarnálódik egy másik, 3-dimenziós fejlődése elején járó rendszerben, folytatva karmikus leckéit, a tanulást.. megvárva sok-sok keserves életen és éven át, míg ott is el nem jön a kiugrás pillanata). Nálam ez a seggbelökés egy mély szerelem vége volt, kb. 1 hónap élőhalott zombie mód. Akkor jött a "semmiből" , csupa "véletlenül" egy addig 6-8 éve nem látott ismerősöm, aki valami "hülye ezós hablatyot" nyomott le nekem a mekiben és két órás beszélgetés után úgy éreztem, mint aki egy borzalmas csipkerózsika-horrorból ébred, úristen, kérdeztem utána, mit csináltál Te velem ? Hát csak mosolygott és elküldött a helyi ezo klubba, a többit majd dobja a gép. Mondom jó, nem bánom, mert látványosan kigyógyultam 2 óra alatt abból, amiben már 1 hónapja benne voltam. Beléptem a klubba és "csókolom, reiki mestert keresek" mert a falon épp egy reiki-s cetli volt, hogy tanfolyam indul bla bla. Na lényeg a lényeg, itt ismerkedtem meg csupa mély lelkű emberrel, tanárokkal, jóga, pránanadi és mutatták az utat, merre. De ez még nem a sztori vége, csak egy köztes állomás - mint minden :)

    Az élet nagy zavaros óceánjában kell az embernek egy vezető, akit követ, aki elviszi őt a felszínig.. felhozza a mélyből, .. a vezércsillag, hogy "ott a fény" .. de amint az ember eljutott a felszínig, egyszercsak áttör, többnyire már fél-tudatosan, szükség esetén egy újabb, nagy kaliberű kellemetlen esemény hatására, de onnantól kezdve már nincs vezércsillag - mert az már nem arról szól, hogy továbbra is követed vakon valamelyik mestert, hanem a saját utad járod, mert megtanultad lent a vízben, hogy ez lesz előbb-utóbb a dolgod.

    Ahogy áttöröd a felszínt, nincs több mester, nincs több vezércsillag: előtted az univerzum , az egész világ és határ a csillagos ég, Magad szabod meg Magadnak, merre repülj és milyen tapasztalat visz Téged előre és mi hátráltat. De ekkor már mindaz az alaptudás, amire eddig hogy eljuss, szükséges volt, Benned van.

    Tkp. úgy mondják ezt, hogy mindig is Benned volt, csak ugye a fátyol.. :DDD

    Na ezért nem járok templomba, mert Isten nem egy házban lakik számomra.. ("Emeld fel a követ és megtalálsz engem" - Tamás Evangéliuma).. nem kőfalak között.. ezért nem hiteles számomra az egyház, Isten háza nem a templom, hanem a tested-lelked-szíved.. ezért is neveztem a buddhizmust is bálványimádásnak, mert bár gyakorlataik nagyon jók, a legtöbb mai embernek mostanra eljutva több tucat életen keresztül már nem feltétlen van erre szüksége. Már megélték sokan - egy korábbiban. :U

    Jut eszembe még egy nagyon-nagyon-nagyon fontos mozzanat: Drunvalo Melchizedek - Az élet virága 1-2 és a merkaba és minden ami ehhez kapcsolódik, szakrális geometria és tsai. Na ez az, amire azt mondtam hogy "uhhh, ez sok" - 3 éve. Elő kéne venni ismét. Ott indul, hogy aranymetszés :)) de ami utána jön, nagyon mély víz :)

Új hozzászólás Aktív témák