Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz Mr.Csizmás #1042 üzenetére

    Hát, én a húgom kisfiának keresztelőjét nem mertem bevállalni... inkább részt vettem az eseményen fotózás helyett. Sógor apja bevállalta, sok kép nem lett, nem is überjók, de emléknek oké. Sanszos hogy nekem se ment volna jobban.

    A pappal beszélj, hacsak lehet, hogy mikor hova állhatsz, honnan fotózhatsz, legyen ő is felkészülve, és nyerd el a bizalmát hogy ne kezeljen "ellenségként" aki belezavar a szertartásba :D

    A kevés fény miatt kihívás lesz. Ha nem vakuzol, azért, ha vakuzol, azért.

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

  • madgie

    titán

    válasz Mr.Csizmás #1042 üzenetére

    Ne hagyd, hogy egy ismeretlen videókamerát a kezedbe nyomjanak, hogy "csinájjámá egy-két snittet is". Megboldogult fiatalkoromban szívtam már meg ilyesmivel...

    Amúgy nem nagy kaland, ne légy szégyellős pozíciókat keresni, pár katt itt, pár katt ott, a "locsolás" legyen meg, mert az örök emlék, a többi szerintem csak ráadás.

    szerk: és igen, itt nagyon jól jöhet egy-egy képnél a kihajtható LCD-s masina

    [ Szerkesztve ]

  • Gondwana

    addikt

    válasz Mr.Csizmás #1042 üzenetére

    Lassan kézikönyvet adhatunk ki a Szabadka-környéki plébánosokhoz (megtörtént eset, hugom fiának a keresztelője, én a keresztapa, főnököm fotóz, az első sort, ahol álltunk, 1x ellövi premierben meg 1x nagytotálban, erre a plébi látványos krákogva megszakítja a mondatát, hogy nem kell azt a gyereket annyit fényképezni - mindezt még filmre, úgy, hogy a mise utáni közös képekkel együtt volt összesen 25 felvétel, de minden benne volt, mirha, fehér ruha, locsolás, gyertya-gyujtás-átadás) - ehhez képest nekem már aránytalanul fotósbarátinak tűnik, ami a pravoszláv templomokban zajlik: csak az oltártérbe bemenni nem szabad, egyébként onnan fotózok, ahonnan akarok, locsolás előtt gyakran ki is néz a szerepéből a pópa, hogy hol állok, hogy forduljon, hogy több látszon. Náluk egy kicsit több részlet van a szertartásban, kicsit bensőségesebb is, hogy nem amúgy mellesleg mise közben keresztelünk egyet, hanem gyakorlatilag csak a család, csak a keresztelőre jött. (Persze, ott is vannak alkalmak, egyik-másik populáris védőszent, amelyik napokon 4-5 túrában, tránként 5-8 gyereket keresztelnek egyszerre, ott megint mások a kihívások)

    ... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

  • #40935168

    törölt tag

    válasz Mr.Csizmás #1042 üzenetére

    Nemrég voltam ilyenen, szintén elég jó fényű katolikus templom, de még így is 1600-3200 között az auto ISO, 50+90 mm obikkal FX-en, 2.8 alá nem mentem de ahol tudtam, f/4-et tartottam. A pappal beszélj, én is faggatóztam, kérdeztem, kedves volt rendes volt, de a végén úgy tojt bele, hogy most a fotós látja-e a kicsit, hogy alig győztem odarohanni ahol rés támadt a karok között, hogy lekapjam ahogy a fejére csorog a víz. Fiatal srác pap volt, de miután mosolygósan megígért fűt-fát és megbeszéltünk mindent, kb. úgy el is felejtette. Lehet meg kellett volna kenni a szentatyát ? :DDD

    Nagy művészmutatványt nehéz így produkálni, de emléknek jó, az én képeimet hálistennek nagyon díjazták (fotós szemmel semmi extra). A végén a kiscsaládról egy össznépi teljesen kommersz, jól exponált kép a templom lépcsőjén, elöl a babakocsi, apuka anyuka mosolyog, csíííz.. és lehet menni haza, támadni a húslevest ;]

    Volt nálam egy SB900, templomban ő softbox nélkül esélytelen direktbe :O , mármint kép lesz, csak elég gáz ugye. Plafon nincs (túl magas).. szóval marad az iso. Az új építésű családi házban viszont nagyon jól jött a vaku, plafonról visszaverve klassz családi képek készültek a kanapén, stb.. ez bár szigorúan véve nem a keresztelő maga, mégis hozzátartozik, egy ugyanazon albumba fogják a szülők beragasztani.

    Én ennyit tudok elmondani, talán segített.

Új hozzászólás Aktív témák