Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L|zsidoboz

    őstag

    válasz #999 üzenetére

    0.05/0.10 asztaloknál ezek jó lapok. komolyan, van akinél a KJs akármilyen pozícióból nagy emelés...

    Good to be good, but better to be lucky.

  • regent

    aktív tag

    válasz #999 üzenetére

    Ne is mondd! Belefutottam a múltkor én is egy ilyenbe, külön pech, hogy flopon (is) emelek egy potnyit, és turnre lejön a második J, ami nekem már a harmadik, mellette a zsebben A-úgyhogy eléggé biztos vagyok magamban. River érdektelen, nagyot emel (itt kellett volna gyanút fognom, és menekülni), megadom, és láss csodát flush-e van, már a turn óta. Valami Axs-el adta a 4BB-t preflop, és a potnyit flopon, miközben flopon csak egy flush-húzója volt.
    Az egészben az az idegesítöö, hogy pont az ezt megelöözzö partiban ugyanezt eljátszotta egy másik ember ellen, aki a flopon két párt talált, és nyomult is velük keményen.

    Komolyan elgondolkodtam, hogy esetleg megéri ezt a taktikát játszani, Axs-el. Ha a flop nem jó színben, még mindig lehet, hogy van benne A, ami elriaszthat néhány játékost, vagy kitart a végéig. Ha bejön a flush húzó és akad valaki aki hajlandó egy potnyit emelni elöötted, akkor a megadással azt jelzed, hogy neked is van egy kész lapod, nem a flush-re vársz. Ha ilyenkor beesik turnre a flush, akkor pedig check, vagy call. ès riveren jó eséllyel sokat nyerhetsz, mert megadják az emelésed, esetleg megpróbálnak két párral, vagy magas párral kiütni.
    Csak azt nem tudom, hogy mennyire lehet késööbb visszanyerni az elvesztegetett megadásokat (mikor nem jön a flush, a turn-ön)
    Rossz játékosok lehet, hogy kifizetnek. (vagy éppen a jók??)

    Harrington könyvében éppen tegnap olvastam egy ilyen esetet. Kb. az mellette a kommentár, hogy: A fickó rosszul játszott végig (aki megadta Axs-el az emeléseket), és mégis nyert. Ilyen a póker. Csak arra figyelj, hogy ne kerülj tilt-re, és örülj, hogy még nem estél ki. Az ellenfeledrööl néhány kör múlva valószinüüleg ez már nem lesz elmondható. :)

    Csak sajna cash game-ben az ilyen ellenfél általában szépen eltüünik a nyereménnyel. :(

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

Új hozzászólás Aktív témák