Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Exian

    őstag

    válasz HoldChore #84945 üzenetére

    Lusták vagyunk :DDD Én is belelustultam már ebbe a témába... pár éve teljesen saját, 0-ról indított PHP alapú oldalakat is létrehoztam, veszettül sok energia és időbefektetéssel, saját kódok gyártásával, saját modulok tervezésével. Mostanra odáig kényelmesedtem, hogy max. egy egyszerű WP oldalt vagyok hajlandó elindítani.

    Én is úgy látom, a mai "csakafészbúk" létezik korszakban egyre nehezebb lelkes, normális embert találni, aki normális áron hajlandó weboldalt készíteni. Drágán nyilván van sok cég, akik legyártják, de ott mélyen kell a zsebbe nyúlni. Sok-sok éve 25-30 ezerért simán csináltam még én is olyan oldalakat, amikért erre szakosodott cégek akár egy nullával többet is elkértek volna. De sajna 4 gyerek és 2 munkahely mellett erre már nincs időm, energiám...

  • IO.sys

    őstag

    válasz HoldChore #84945 üzenetére

    Exian szavait magaménak érzem, 11 évig voltam a szakmában, 5 évig fejleszettem saját keretrendszert. Nagy populációra levetítve sokakat tudnék tanítani és kevesek tudnának engem. Rohadt nehéz programozni. Azzal kelsz, azzal élsz nappal, szex közben is, azzal is álmodsz, ha egyáltalán van idő aludni. Nincs család, nincs magánélet. A kész mű csak a munka 30%-a, 70% a hibavédelem és a hibának nem minősülő "egyéb esemény", a betörésvédelem, ezeknek a kezelése is ott van, de nem látszik, ellenben sok forintba kerül. Ezt már nem volt szokásuk a megrendelőknek megérteni, ahogy azt sem, hogy ha egy módosítást kér a munka felénél, az viszi magával a meglévőt és újra kell tervezni a másik felét, ami pénz és idő, nem ingyenes (erre lett megoldás a microservices). Nem azért nem tolonganak a fejlesztők, mert lusták, hanem mert a tapasztaltabbnak egyszerűen nem éri meg. Ahol megfizetik a szellemi tőkét, bizonyára más a helyzet. Ha újra ezt kéne csinálnom, csak 600.000 nettó fölött tenném, az meg ugye álom.

    凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

Új hozzászólás Aktív témák