Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • V/

    Topikgazda

    válasz Dorien #46443 üzenetére

    Most miért kell megmagyaráznom a kereskedelmi tranzakció és a személyes tranzakció közti különbséget?
    Egyértelműen leírva a szerződési feltételek közt. Ha eladsz valamit és azért pénzt kapsz az kereskedelmi tranzakció, van díja hogy legyen a vásárlónak védelme.
    Most ezeknél amiről szó van ott a vásárlókat az eladók büntetlenül megkárosíthatják, ez szerinted rendben van?
    Én marha miért fizetem akkor a jutalékot a PayPal-nak, ha szerinted a mások által befizetett pénz az fedezi az én kereskedelminek minősülő tranzakcióim díját, tényleg azt gondolod hogy hülye vagyok mert én szerződési feltételeket betartom?
    A piac csak példa volt, ha használom a piacteret akkor az üzemeltetőnek fizetek, itt is használom üzleteléshez és fizetek, milyen opcióban nem kellene nekem fizetni a PayPal használatáért, ha mondjuk bankkártyás fizetési felületüket biztosítom a vevőimnek? Ez pénzes móka minden kártya elfogadó helyen és annyira azért nem olcsó. "Biztosítom" a vevőknek a vásárlói védelem lehetőségét, hogy lássák nem vagyok csaló. Itt az is benne van a jutalékban amit fizetek. Ha mások ezt kikerülik az pofátlanság.
    Ha bankszámlát használsz pénzfogadásra az neked ingyen van? Nekem a bankom havi díjat és néha még egyedi díjakat is felszámol.

    De nehogy valaki beálljon Robin Hoodnak, ezek az alábbiak amelyeket a tisztességes PayPal használathoz figyelembe kell venni.

    A PayPal fő tevékenysége az elektronikus pénz kibocsátása, valamint az elektronikus pénz használatához szükséges pénzügyi szolgáltatások biztosítása.
    Szolgáltatásainkon keresztül online és üzletben történő fizetéseket eszközölhet, adományozhat, valamint elektronikus pénzt küldhet, kérhet és fogadhat. A PayPal további pénzügyi és kapcsolódó szolgáltatásokat is nyújt, amelyekről a PayPal-szolgáltatások jogi megállapodásainak oldalán tájékozódhat. Ezekre a szolgáltatásokra együttesen szolgáltatásként hivatkozunk.

    Személyes számla
    A személyes számla pénz küldését és fogadását teszi lehetővé Ön, valamint ismerősei és családtagjai között, illetve az online fizetést a megvásárolt termékekért.
    A személyes számlákon jelenleg elérhető összes funkcióhoz való hozzáférés érdekében egyes, már meglévő személyes számlák tulajdonosait felszólíthatjuk számláik felminősítésére (amelyhez esetenként további információkat kell megadni a PayPalnek).
    Ha PayPal-számláját elsődlegesen eladásra használja, nyitnia kell egy üzleti számlát, vagy személyes számláját át kell alakítania üzleti számlává.

    Üzleti számla
    Az üzleti számla olyan személyek és szervezetek számára érhető el (függetlenül attól, hogy gazdasági társaságról van-e szó), akik/amelyek a PayPalt elsősorban – értékesítésből vagy adományokból származó – online kifizetések fogadására használják. Az üzleti számlák nem jogosultak „személyes tranzakciók” fogadására.
    Az üzleti számlára vonatkozó díjak eltérhetnek a személyes számlára vonatkozó díjaktól. További információért tekintse meg a díjakat ismertető részt.
    Üzleti számla nyitásával vagy személyes számlája üzleti számlára váltásával Ön igazolja, hogy elsősorban üzleti vagy kereskedelmi célokra használja.

    Árucikkek vagy szolgáltatások vásárlása vagy értékesítése, bármely más kereskedelmi tranzakció elvégzése, jótékonysági célú adomány küldése vagy fogadása, illetve „pénz igénylése” a PayPal használatával „kereskedelmi tranzakciónak” minősül.

    Ha pénzt küld (a „Pénz küldése” művelet „Ismerősök és család” lapjáról) vagy pénzt fogad a PayPal-számlájára ismerőseitől vagy családjától anélkül, hogy emögött kereskedelmi tranzakció állna (vagyis a kifizetés nem foglalja magában árucikkek vagy szolgáltatások megvásárlását vagy más kereskedelmi tranzakció végrehajtását), az „személyes tranzakciónak” minősül.

    Korlátozott tevékenységek (kivonat)


    Webhelyünk, saját PayPal-számlája vagy a PayPal-szolgáltatások használata, illetve a PayPallel, más PayPal-ügyféllel vagy harmadik féllel lebonyolított műveletek során tilos:
    Megszegni a jelen felhasználói megállapodást, a PayPal Használati irányelveit, a Kereskedelmi szereplők közötti megállapodást (amennyiben alkalmazandók), illetve minden más, az Ön és a PayPal között létrejött megállapodást.
    Megszegni bármilyen törvényt, jogszabályt, rendeletet vagy szabályozást (például a pénzügyi szolgáltatásokat szabályozó rendelkezéseket, a fogyasztóvédelmi rendelkezéseket, a versenytörvényeket, a diszkriminációt tiltó törvényeket, illetve a megtévesztő hirdetésekre vonatkozó szabályokat).
    Kereskedelmi természetű tranzakciók esetében személyes tranzakción keresztül küldeni vagy kérni a kifizetést.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák