Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Lokids #35078 üzenetére

    Néha gyagyás tud lenni az rng. ;] Strand az egyik kedvenc mapom, két slotba is beraktam oldalt. Lenyomtam 120 mapot, 1 darabot nem adott! :F Következő 60 map után van a stashben 47 strand mapom. :DDD

    Az exa shardokat meg adja elég szépen, nálam nem volt ritka, hogy egyszer 5-8-at is dobott. Szóval ott is az rng bohóckodhat.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Rayner #35086 üzenetére

    Nekem is van Herald of ice (korábban purity of icet irtál, de gondolom csak elirtad), de nálam nem ugrál igy a képernyő robbanásnál, szóval tuti be van kapcsolva opcióknál a shake. Próbáltad már kikapcsolva? ;]

    Mapozás: Irtam, hogy atlason miket fogok beállitani (strongbox, mapok), szépen termeli a profitot. :)) Mostanra van vagy 7-8 exám csak ebből a 3 currencyből: awa sextant, grand eldritch emblem és eldritch chaos. További 5exa a boss meghivóból, egy tonna scarab, divine orb, és sorolhatnám. :P

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Rayner #35108 üzenetére

    Lehet, hogy gusztustalan, de az gizi. :DDD

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    3.17 Lightning Tendrils
    Variáltam még egy kicsit, beleöltem pár exát, és kész lett. Messze túlszárnyalta az előzetes elképzeléseimet, nagyon op a buffolt tendrils. :P Meglett a lvl99 is, mapozás szépen termel, visz mindent. :)) Itt az aktuális pob, bossokhoz. Cullinggal és storm branddel együtt 22,5m DPS. ;]
    YTB-hoz ért valaki? Feltöltöttem vidiket, de, ha megnyitom normál méretben új oldalon, nálam nem indul el. Ráadásul a régebbi vidik se. Itt a link egy gyors mino killhez, ráleshetnétek, hogy nálatok megy-e?! :R

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz la_cc #35129 üzenetére

    No problemo. Corrupted 130%-os t16 strand map. Sextantok, scarabok, influence. Lootot nem szedtem, minél rövidebb vidit akartam, mert ezzel a nettel feltölteni agyrém. Ja, nekem továbbra sem játssza le. Minden más vidi gond nélkül elindul, csak a sajátjaimat pörgeti, aztán kiir egy hibaüzit.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Lokids #35131 üzenetére

    Elementalist semmiképp. Void batterys power chargeos occultist az már igen. :P Viszont néztem buildeket ninján és nem látom okát, mitől lenne jobb, vagy mitől érné meg a váltás. Nincs jobb dps, nincs jobb aoe, vagy védelem. Most nem akarom azt irni, hogy nem érték el azt a dps-t, amit összehoztam, mert nem ástam bele magam annyira, de még erre is rá tudnék tenni, ha annihilating staffra váltanék (amit nem fogok, mert újra kéne épiteni a resistek miatt a buildet). :P Talán az ms jobb ott (mármint witchnél), de épp most raktam be mapozásra egy rotgutot, ami abban is komoly lökést adott.

    [ Szerkesztve ]

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Lokids #35133 üzenetére

    Próbálgattam wand/sceptre + pajzs verziót is, de közel se volt ennyi dps. Staffra a passzivon szerintem jobb lehetőségek vannak, elérhetőbbek is. Duskdawn tökéletes választás. :)) Esetleg ahogy irtam, a még durvább dps-ért az új staff, de nem csak ez az előnye. Staffal a support Storm Brand lehet 5-6 linkes, befér mellé minden olyan gem, ami önmagában nem elég jó tendrilshez, de jó buffokat ad (power charge, innervate, arcane surge, az explodehoz az ice bite + prolif kombó, meg persze bossok ellen a culling). :P

    la_cc: Kösz. :R Hangot és képet elnézni. Valami ingyenes képrögzitőm van, torzitja a hangot. Igaz, hozzátesz az is, hogy egy win frissités után nem tudtam a gépre felrakni rendes audio drivert, de élőben közel se ilyen rossz. :B

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Lokids #35136 üzenetére

    Cipőt leszámitva Igazából nincs benne semmi olyan "extrém" drága. Az volt 20exa, de egy tailwindes, lifeos, resisteset már negyed ennyiért is lehet venni. Bodyt 10-ért vettem, az mondjuk sokat dob a builden, bottled volt 8.5, de azt mapozásra nem is használom, manuálisan csak a komolyabb monstáknál lövöm el, többi gear meg, ha jól emlékszem, mind 5exáig volt.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #35156 üzenetére

    Az szép, gratula! :P Szóval tudsz kölcsönadni? :DDD

    Egyébként szép profitot lehet realizálni "sima" mapozással. Pár hete felvázoltam, mit fogok kirakni atlason, rámentem a strongboxokra, exarch, map boss drop... Tegnap fél napot aztán azzal töltöttem, hogy eladtam minden hülyeséget. Előzetes 30-40exa helyett lett belőle 90exám. :U

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz LittleBoss67 #35165 üzenetére

    Nem állitottak valótlant. A 4 kővel minden map t16-os lesz az atlason, vagyis most már mindegyiket futhatod a legmagasabb szinten. Viszont ez nem jelenti azt, hogy a továbbiakban csak t16 mapok fognak esni, és a korábban megszerzett alacsonyabb tier mapokon sem fog 5-6 szinttel magasabb map potyogni. :P

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #35171 üzenetére

    Hátőőő... az a battlemage elég elvetemült ötlet volt. :DDD Gondolkodok most én is valami új builden, nézegettem ninját. Tornado Shot, Lightning Strike, Skeleton, Cyclone, RF, fire trap, spark... Ezek a menő skillek. Spark még érdekelne is, pár módositással működne a mostani gearemmel, lehet teszek vele egy próbát, aztán ha bejön, felhúzok egy új karit.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    Van valakinek tapasztalata az 1L Creepeing Frostal? :))Meglett a 40/40 challenge, tegnap már úgy voltam vele, hogy ennyi elég is lesz a ligából, de aztán belefutottam ebbe a buildbe. Papiron elég jól néz ki, kicsit alakitgattam, hogy nekem jobban megfeleljen, erősen gondolkodok rajta.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    Uhh gyerekek. Semmi gondom nem volt a Tendrilsel, sőt, nagyon bejött, de ez a Creeping Frost build megint egy másik szint. :Y

    3.17 Creeping Frost: Csináltam egy rövid izelitő vidit delveben, hogyan is néz ki vele a játékmenet. Még mindig erősen levelingezek (lvl92-n vagyok most), igy nem nagyon mentem komolyabb bossokat (egy phoenix/mino párost azért leöltem pillanatok alatt), de a t16 farm sima. Mondjuk nem olcsó, és nem is ligakezdő, de ha sok a fölös exa, akkor érdemes kipróbálni.

    Itt a pob, mit sikerült összehozni és hogyan is fog kinézni, ha kész lesz. Persze átalakitottam a saját izlésemre, skilleket, mindent, gear már megvan (cipőt, bodyt, övet áthoztam), csak 1-2 jewell hiányzik még. 6,5k life, 2k ES, fagyasztás ezerrel, explode, life és ES leech, life recovery on kill, pluszos chaos resi, brutál aoe, shock, freeze, chill, burning ground immunity, meg persze tonna dps.

    Alapja a divergent creeping frost. Ez ad extra projectilet. Ehhez jön a Crest of Desire (50%q), az Ashes of the stars amu (30%q), meg a dying sun flask, amikkel durván stackelhető a skill. Csak ez az alap olyan 25-30exa, de "1L"-ben simán kihozható vele a 30+ milla sirus dps. :)) Határ a csillagos ég. Olyan extrákkal pl, mint a mageblood/HH, vagy a Heart of destruction ascendancy (80+40 exa a két jewel). :D

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Har_melin #35218 üzenetére

    Tendrils + Storm Brand kombó

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Har_melin #35237 üzenetére

    Lehet rosszul látom, nem vagyok egy craftolós játékos, de szerintem most lehet a legkönnyebb az élet SSF-ben. :)) Az atlas passzivval gyönyörűen lehet célirányosan farmolni, map, scarab, currency tonnaszámra esik, bőven vannak mission-ök. Annyi, ahogy te is irod, tudni kell mit-miért csinálsz.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #35247 üzenetére

    Tudsz dobni pob linket, hogy mit hoztatok ki ebből? Kiváncsi vagyok, mert én is kisérleteztem egy nagyon tankos verzióval, összevetném azzal. :P

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz m.lala #35249 üzenetére

    A smite egy ideiglenes aurát ad hit után, ami buffolja a light dmg-t. Annyi, hogy megfelelő fegyó kell hozzá. Ahogy elnézem, azért ez nem egy filléres build, és mindent a végletekig kimaxolt, max értékeket irt be. Papiron mindenesetre jó, védelme meg tuti fullos. :))

    Itt az enyém, amivel kisérleteztem. Rájöttem, hogy a Tendrils is működik a Crest of desire sisakkal 1L-ben, és a divergent tendrils aprópénz, lvl21-es is simán összehozható. Fegyót előbb vettem hozzá 1exáért, az Aegis pajzs szintén 1exa. Többi gear is reálisan összehozható és nincsenek benne csillagászati értékű cuccok. Védelme 75/75 block ennek is, Aegis pajzs, divine shield itt is kirakva. 40k armour, molten shell, tempest shield, 8k kombinált life+ES, tonna life on hit. Sirus DPS meg elég szép lett ez mellett is, 7,3m normal pulseal, 22m stronger pulse (full DPS cullinggal és storm branddal 9,5/25m). Később átpakolom a geart és futok vele egy-két mapot/bosst, hogy lássam mennyire tankos a valóságban.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Har_melin #35251 üzenetére

    Ez marha jó lett. Kicsit állitgattam még rajta, előbb meg lenyomtam zsinórban 4 Sirust halál nélkül. :)) Szerintem elmúlt évben összesen nem öltem meg ennyiszer 1 portállal. :DDD

    Mapozásra anomalous tendrils (aoe), rotgut, ice bite + elem prolif.
    Bossokhoz meg divergent tendrils (cast speed), atziris promise, culling + innervate.
    Gear simán beszerezhető, szerintem egy max 60exából ki is maxolható.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz gdevil #35254 üzenetére

    Nem tudom mennyire éri meg winter orbot tolni, de occultistot csináltam és az egyik legtankosabb buildemre sikerült. Legalábbis ami a mapozást illeti. Más kérdés, hogy bossokra nekem nem jött be, de ez nem is winter orb volt, hanem 1L creeping. Itt a pob, talán ad pár ötletet.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz mody123 #35261 üzenetére

    Hali. Nálam a tendrils inquisitor a befutó ebben a ligában. Storm branddel kiegészitve a leveling sima ügy lesz. Egy budget (6L olyan 15-20c) agnerod westtel szerintem simán el fog vinni red mapokig. Itt a kimaxolt staff verzió. Később meg, ha már van pár exa, át lehet csinálni a tankos shieldes változatra.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    Ha nem lesz érdemi változás, vagy nem hoznak be valami baromi OP skillt, akkor nekem megvan a 3.18 buildem is. A staffos verziót átcsináltam shieldesre, többek között meglett vele a lvl100 (400 t16 halál nélkül), lenyomtam minden bosst, fearedet raren. Atzirinál kellett átraknom pár pontot, pantheont, reflection miatt és igy már nem volt különösebb gond ott se. A lényeg, hogy nagyon elégedett vagyok vele, nem egy extrém drága build, ahhoz képest mindent visz. :))

    Lightnint Tendrils Inquisitor
    Ligakezdés a staffos verzióval. Storm Brand + Tendrils kombó elég ütős levelingre is. Ez a kimaxolt változat bossokhoz. Mapozásra pár gem csere és rotgut flask. Fegyó kezdetben egy agnerod west, aztán duskdawn, az annihilation staffal meg még annál is brutálisabb dps-t ki lehet hozni, csak a resiket muszáj pótolni.
    Banditák: Alira
    Pantheon: Brine King alap + Tukohama

    Nem hiszem, hogy ki fogom a staffost maxolni, mert amint lesz gear, megyek a shieldes variációra. :P Ez a pob hozzá. A dps alapja a Crest of Desire sisak, és a divergent/anomalous gemek, kombinált dps bőven 10m fölött van. Egyik gem bossokhoz, másik mapozásra. A védelemé meg a 75/75 block és az Aegis Aurora pajzs. 8k kombinált life/ES, fél tonna armour, mapon nem egyszerű megfektetni. Alira marad, pantheon meg brine king mellett abberath.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz LittleBoss67 #35300 üzenetére

    A másik amit kérdeznék, hogy a guardiánok miért jelennek meg, egy másik guardián segítségére?

    Ahogy Bálint is irja, atlas skill fán vannak kirakva azok a pontjaid, amiktől ketten jelennek meg. Ha a build nem birja, muszáj kikapcsolni, egyébként meg nem rossz dolog, mert mindkettőtől eshet fragment. :P

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Har_melin #35320 üzenetére

    Milyen a dps ez mellett? Gondolkodtam, hogy mit lehetne még javitani a védelmemen (resik pl nálam "csak" 75-80-75, armour 40-45k, chaos resi flask nélkül nullán van), de aztán rájöttem, hogy felesleges és ennyi bőven elég. Lenyomtam vele mindent a játékban, maven inveket raren simán viszi, simuban elmentem vele 29-ig, mapokon meg kb halhatatlan, csináltam vele nagyjából 50 felturbózott corruptedot, egyszer se dobta fel a talpát az öreg. :))

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Har_melin #35322 üzenetére

    Igazából nem is az érdekelt, hogy mennyi számszerűleg a dps, hanem, hogy a gyakorlatban milyen vele a clear mapokon, vagy mennyire halnak gyorsan, könnyen a bossok. Ilyen szempontból is az egyik legjobb karim lett ez az inq, hasonló a legjobb cyclone buildjeimhez. :P És "budget". A kiadás nagy részét a 20exás elusive, onslaught, tailwind cipő tette ki. Helyette kipróbáltam egy sokkal olcsóbbat, chaos resivel, lifeal, implicitnek meg lehet felrakni action speedet, ami részben helyettesiti ugye a tailwindet. Ezt a ligát én mondhatni, hogy befejeztem, de új ligára csinálok majd hozzá részletes ismertetőt, amit ki lehet rakni megint a játékleirásba. Addig megyek bűnözni és tolok egy kis Lost Arkot. :DDD

    m.lala: Tényleg nem értem, hogy ebben a ligában, hogy tudtok "szenvedni" a bevétellel. :F :P Lvl99-100 között lement 400 drb magic mapom! (min 40%). Chiselt nem kellett vennem, rengeteg esik. Mapok szintén. Amire költöttem: 4c ambush map deviceon, 3-4c ambush rusted scarab, szóval kb 7,5c/map. Ki van rakva atlas passzivon a strongbox, a map bossok, Kirac, map pontok. Egy hét után fél napot tradeltem, annyi currency/fragment esett, lett olyan 70-80exa profitom, úgy, hogy a div cardjaimat még be sem váltottam (17exányi sextantot adtam el, bár az nem egy hét alatt jött össze). :U Összesen 400 exám van, plusz 1,5 fullosra kimaxolt build nagyjából 100-150exa értékben. Oké, most sokat toltam, de ha valaki csak harmadannyit játszik is, mint én, az akkor is lazán 150exa. :P

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Har_melin #35335 üzenetére

    Atzirihoz nekem is kellett mindkettő, passziv és pantheon is, hogy le tudjam nyomni. Nem egy templar barát boss. :D Amúgy meg gz az előrehaladásodhoz. :))

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    "Path of Exile's 3.18 expansion will launch on May 13th"

    Szóval még kereken egy hónap. :))

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35341 üzenetére

    Köszi az elismerést, örülök, hogy bejött. A shieldes valamivel kevesebb dps, de sokkal jobb védelem. Konkrétan futószalagon öltem sirust 1 portállal, de a fearedtől kezdve a többi maven invekig, mind-mind gond nélkül raren ment vele. Viszont, ha alapból nincs védelmi gondod a staffossal, akkor nem biztos, hogy megéri már váltanod.

    Gemek: Frost bomb helyett mindenképp Frost Shield. Steelskin helyett én beraknék egy cwdt moltent (arcane surge nem kell a flame dash mellé már), elég jó armour van, azzal jobban járnál szerintem. Movement egyéni döntés, nekem mondjuk a warp jobban bejött, bármikor el lehet sütni.

    Gear: Flaskoknál ahogy látom, hiányzik még a bottled. Mapozásra aoe enchantot használtam inkább a sisakon. Bodyn, ha nincs frenzy, az még elmegy, de a spell crit, life, extra ES alap. Mondjuk, nem tudom milyen a kinálat már a piacon... Kesztyű implicitek rosszak. Unnerve és valami védelem (hinder) legyen rajta, mert a mostaniaknak semmi hasznát nem veszed. A cast speedes focust meg érdemes rácraftolni, ha van szabad suffix, rohadt sok dps-t ad. Cipőért nem kellett volna annyit adni, az már nem jó befektetés. :) Kisérleteztem sima rare cipővel, ms, life, resi. Lehet rá rakni implicitre action speedet. Az valamennyire helyettesiti a tailwindet. Gyűrűk végülis rendben vannak, de mindkettőre nálam alap volt a 15-18% cast speed.

    Szóval ja, bőven lehetne még rajta fejleszteni. :P Van egy hozzászólásom fejlebb, pár napja tettem fel. Ott van egy pob link a "végső" verzióról, staffos és shieldes is.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35345 üzenetére

    Ha nem nyirják ki, köv ligára lesz részletes build leirás. Ezt a dps-t, ami most neked van, még lehetne legalább 3-szorozni, igy nem okozna gondot egyetlen life regenes monsta se, de viszonylag egyszerűen duplázható még. A frost shield védelmet is ad és kb 17-18%-al emeli a dpst. A bottled kb 35%-al, a focus a kesztyűn 15%-al, unnerved implicit 5-6%-al és egy lvl21-es phantasmalt is mindenképp érdemes beszerezni, az is egy 10%+. Life regen "mellékes". Mapozásnál amura a Heart helyett mehet Blood Drinker is (2% life recovery), de a life on hit a fő, nem a life regen! Minél több a cast speed, annál nagyobbat profitál belőle a védelem is. Exposure nem kell inquisitornak, ott van az Inevitable ascendancy, a frenzy dmg meg nem sokat ér, főleg, ha nincs frenzy on hited a bodyn, akkor az nem is lesz bossok ellen.

    Flaskok: Life flask + Bottled + Rumi (abból vehetnél még maxosat, hogy meglegyen a 70/50 block) + Diamond + mapozásra Rotgut (vagy Quicksilver). Bossokra pedig Rotgut helyett Atziris.
    Storm Brand: Power Charge + Arcane Surge + Innervate + Ice Bite + Elem prolif. Bossokra lecserélni az ice biteot + elem prolifot cullingra és assassin markra.

    7 slot van a skilleknek, bőven befér minden, sőt még egy vaal hastenak, vagy a sigil of powernak is lenne hely: Tendrils + Storm Brand + Flame Dash + Focus + Frost Shield + Assassin Mark.

    Eléggé kihalt lehet már a piac, szóval azzal kell beérni ami most megvehető ésszerű áron. Esetleg ird meg mikor vagy fent és egy-két dolgot tudok adni. AoE enchantos sisakot, 21-es gemet...

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35350 üzenetére

    Kapásból a 3.-at mondanám, de offcolour, szóval inkább az 1es.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz tibee77 #35367 üzenetére

    Az a szegény inq ... :O :DDD

    Én meg toltam közben "pár óra" Lost Arkot, elég szépen le is kötött, jól szórakoztam, addig amig kvázi el nem engedte a játék a kezem, utána valahogy csökkent a lelkesedésem. Ez az állandó utazgatás ide-oda benne, a "kötelező" napi belépések, küldetések, hát... nem valószinű, hogy MMO függő leszek. :DDD

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz wiggen123 #35373 üzenetére

    Jót tett a változatosság, kifejezetten bejött a storys rész, teljesen más, mint a poe, ráadásul volt pár "epic" jelenet is lvl50-ig, párszor meg csak bámultam a grafikát pl a miniatűr világban, de mostanra teljesen elvesztem a rengeteg láda, fragment, currency, árus között. Lehet ez lenne a poe-val is, ha most kezdeném el játszani, de itt azért elég szépen rendszerezve vannak a dolgok, tabokon minden egy helyen, HO-ból minden elérhető (lassan kezd is hiányozni a játék). :P Amit még megemlitenék, hogy gyönyörűen fut, max beállitásokkal is a gépemen, már, ha elérhető a szerver. :DDD

    Jut eszembe, nem melee, de majdnem... Kész van már a Lightning Tendrils Inquisitor részletes leirása, már csak patch notes várom.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz tibee77 #35378 üzenetére

    Pár hét szünetet adj magadnak, igy is jól húztad azzal a taktikával amit toltál, én már city squarel álmodtam volna, rémálmomban nem esett volna egy se, a trade meg döglött lett volna. :DDD

    fred: Nekem mondjuk nem hiányzott, hiányzik, hogy költsek rá, eleve nem is volt tervben. Tolom ameddig a story szórakoztat és érdekes, de ahogy irtam, egyre kevésbé köt le, várom a sentinelt. :U Bossokról nagyon nem tudok nyilatkozni, ahova eljutottam, ott nem volt gondom eddig. Valami guardian raidre mentem be egyedül, azt kellett megszakitanom, mert nem volt esélyem. :P

    [ Szerkesztve ]

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    Találkozott már valaki olyan minimap buggal, hogy rögtön a map elején, mindent feltérképezettnek mutat? Pár hét után beléptem kicsit, erre ez fogadott...

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz TrollBalint #35383 üzenetére

    Igen, nagy segitseg volt, köszönöm. :R ;] Abba már többször belefutottam, de az nem volt állandó. Ez viszont megmaradt tegnap óta, és sehol nem találok rá megoldást. Beállitásoknál próbálkoztam, egy reddit postot találtam róla, ott az ssd helyhiány volt a gond, de nálam ez nem fenyeget. És ennyi... :U

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz TrollBalint #35387 üzenetére

    Pont erre készültem, generált egy számot, bementem mapra és jó lett. :DDD Amúgy dx12 probléma lesz. Visszaállitottam minden grafikai beállitást defaultra inkább és úgy tűnik észhez tért.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz MZsoltee #35390 üzenetére

    A currency és a fragment szerintem alap, de a card és a map is. Aztán essence. Meg ahogy dante is irja, egy quad is jól jöhet. A többi nélkül azért lehet élni. :) Érdemes egy 60 dolláros support packba fektetni, azzal együtt jár 600 pont is, amiből ha tab akció van, bőven be lehet vásárolni. :)) De mindenképp megéri megvárni a leárazást.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz TrollBalint #35393 üzenetére

    Van azért haszna a quad tabnak is, sokan farmolás után oda szórják be a lootot, aztán egyszerre árazzák be. Nekem jól jött ebben a ligában, mikor több száz mapot állitottam be előre. Quadban elférnek, egy helyen lehet látni, hogy melyiken lett olyan mod, ami pl nem jó, vagy veszélyesebb.

    Kirakták az új div cardokat. Van közöttük megint 1-2 érdekesség. Simulacrum és a Cortex is kap. Lesz winged scarabra. Jó pénz lesz az 5-ös Mageblood. :C Meg valószinű az a dupla implicites watchers se fillérekbe fog kerülni. :U

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    Gyanitom, hogy ennek a patch notesnak köze van a poe2-höz, hogy arra próbálnak már jobban ráfeküdni. Igazából egyik szemem sir, mert mindig érdekes látni, milyen új buildeket csinálnak a buffok/nerfek után, másrészről meg örülök, mert semmit se kell módositanom az aktuális kedvenc buildemen. Szóval mindjárt hozom is a 3.18 Lightning Tendrils Inquisitor build részletes leirását. Megkérném majd Harmelint, hogy a cyclone buildet cserélje le erre a leirásban. :R

    tibee: Láttad azt a singular focust? Annyi cityt futhatsz, hogy még 2030-ban is arról fogsz álmodni. :DDD

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    3.18 Lightning Tendrils Inquisitor

    3.17-ben a Tendrils kapott egy nagyon komoly buffot, így maga a skill elég OP lett, használható staffal és shielddel is. Channeling skillről van szó, aminél minden 4. pulse sokkal erősebb. A PoB-ban külön lehet beállítani, hogy melyiket mutasssa, a kettőből lehet kiszámolni, hogy ténylegesen mennyi is a DPS (3*normal + 1*stronger / 4).

    Pozitivumok:
    - Tökéletes ligakezdőnek
    - Jól variálható, DPS mániások az Annihilating staffal akár 30-40m DPS-t is kihozhatnak belőle, a másik véglet pedig egy shieldes atombunker (a leírt buildnél próbáltam megtalálni a megfelelő egyensúlyt ár/értékben és dps/védelemben egyaránt)
    - Nagyon jó clear, még jobb bossölő
    - Nyilván egyéni ízlés kérdése, de szerintem baromi szórakoztató játékmenet (explode sokat dob rajta)
    Negatívumok:
    - Maga a tendrils az, ami egyeseket eltántoríthat, channelling skill, szóval meg kell állni és castolni kell
    - Inquisitor kezdetben elég "lomha", de ezen nagyon sokat lehet javítani (pl rotgut flask, tailwind)
    - Más nem nagyon jut eszembe, elemental dmg reflection kikerülhető, Atzirit is sikerült vele elintézni, azonkívül meg bármit lenyom (3.17-ben lvl100-as karakterrel mindent sikerült megcsinálni)

    Bandits: Alira
    Ascendancy: Sorrend egyéni döntés, de én ezt javaslom.
    Rightous Providence, Sanctuary, Pious Path, Inevitable Judgement
    Pantheon: Soul of the Brine King alap, ez mindenképpen kell elsősorban a freeze immunity miatt. A másik variálható, staffos verziónál inkább Tukohama, vagy Garukhan, shieldesnél van shock immunity és sokkal több armour is, ezért Abberath

    Leveling:

    Nem kell más skilleket használni, rögtön az elején megkapjuk a Tendrilst. Kezdetben jól kombinálható az Orb of Storms-al, később, amint használható lesz, jöhet mellé a Storm Brand. Amíg nincs magasabb crit chance, mindenképp ajánlott a Conductivity. Aurák közül a Herald of Thunder, ami mellé mehet egy Purity of Elements.

    Gearnél szokásos leveling itemek használhatóak, ezekre részletesebben nem fogok kitérni (goldrim, tabula rasa, lochtonial caress, hrimsorrow, wanderlust, victarios flight, bereks gyűrűk, le heup stb). Fegyvernek tökéletes az Axiom Perpetuum (vagy 2), ezzel elég sokáig el lehet jutni, esetleg Lifesprig. Staffokból Xirgils Crank, de ez nem fog esni minden bokorban, főleg nem ligakezdésnél. Ha mana gondok lennének, a Praxis gyűrű jó választás.

    A passzív fán elsők legyenek a life és a lightning pontok. Holy Dominion, Devotion, Purity of Flesh, Storm Weaver, Crackling Speed, Cruel Preparation, Lightning Walker, Practical Application/Heart and Soul, Mystic Bulwark, Quick Recovery. Ezek után a staffosak, és a critesek. Leveling alatt, ha resist hiány lenne, meg amíg nincsenek clusterek, ki lehet rakni az elemental masteryt (+15%), anointed flesht (resistance and ailment protection mastery), és a faith and steelt is.

    Staff

    A shieldes "végső" verzióhoz kell olyan gear, ami nélkül nem nagyon használható, ezért kezdetben, ligakezdésnél mindenképpen egy budget staffos buildet építünk. ITT van hozzá a PoB link. Kiszedtem belőle mindent, ami liga elején drágább lehet, vagy nem nagyon lehet beszerezni. Normal pulseal így is összehozható vele a 2,5m full Sirus dps, ami egy jobb rollos Duskdawn staffal (receptes, Light of Lunaris + Shade of Solaris + orb of fusing) egyből felvihető 3,5-re. Liga elején farmolni ez bőven elég.

    Mapozásra pár gem csere: Herald of Thunder helyett Herald of Ice. Tendrilsnél Concentrated Effect helyett Incr AoE, Storm Brandnél pedig Culling és Power Charge helyett Ice Bite és Elem Prolif.
    Hacsak valaki nem akar a staffnál maradni, akkor erre a verzióra én nem költenék többet. Amint be lehet szerezni egy-két geart a shieldeshez, érdemes váltani, de ITT van a kimaxolt staffos verzió PoB-ja is, 12m full DPS-el normal pulseban Duskdawnal (ebből Annihilatinggel lehet 21m is, csak a resisteket kell pótolni).

    Shield

    Alapból a shieldes verzióval jóval kisebb DPS-t lehet összehozni, mint pl a staffal, de a Tendrils gyönyörűen működik "1L"-ben a Crest of Desire sisakkal! Erre elég kevesen jöttek még rá, tartsák meg ezt a szokásukat jó sokáig. :) Ez a build egyik alap gearje. A másik a 3.17-es liga legjobb pajzsa, az Aegis Aurora. Ha ez a kettő megvan, lehet váltani és mehet a build kimaxolása. ITT van a kimaxolt lvl100-as verzió, utolsó 5 pontnak én az amplifyt és a blast radiust hagynám.

    Passzív fa: Alapja ugyanaz, csak a staffos pontok tűnnek el, helyettük kapunk pár védelmi és shieldes passzívot, mint pl a Divine Shield, Sanctum of Thought, Glancing Blows, Sanctuary... Large és small clusterek maradnak, de a mediumok cserélődnek (towering threat + magnifier).

    Gear:
    - Sisak: ez adott, Crest of Desire (repository és tunnels blueprinteknél eshet, ha jól tudom), más alternatíva nem nagyon van, különben az egész buildet újra kéne alkotni. A level maxos (+8) legyen rajta. Kiderül majd, mi éri meg jobban, megvenni a +8 rollost, vagy inkább divineozni egy olcsóbb sisakot. A quality lehet alacsonyabb is 45-50% között már bőven jó. Ha be lehet szerezni, és van rá keret, akkor az enchant mapozásra Tendrils AoE, bossokhoz pedig Tendrils dmg.
    - Pajzs: szintén alap, Aurora Aegis. Armour/ES legyen rajta minél több. Vannak más opciók is, igaz védelmi szempontból egyik se lesz olyan jó. The Immortal Will, Unyielding Flame, Magna Eclipsis, vagy akár rare pajzsok is. Személyes kedvencem az Aurora után a Light of Lunaris, dps-ben messze a legjobb.
    - Fegyver: Rare dagger, wand, vagy sceptre. Igazából mindegy. Lvl of all light spell legyen rajta. Crit chance, crit multi. Cast speed, added light dmg to spells. Ez a legjobb kombináció, lehetőleg minél magasabb roll. Alternatív olcsó megoldás: Singularity.
    - Body armour: Rare, sok lifeal, és legyen rajta szabad prefix az extra ES-nek. Színek miatt armour, vagy ES-es a legjobb. Később, ha lesz rá keret, ez a kettő legyen még rajta: chance to gain a Frenzy Charge on Hit, +% to Spell Critical Strike Chance.
    - Amulet: Ashes of the Stars 20% reservation efficiencyvel. A quality itt is lehet 1-2%-al alacsonyabb. Anoint lehet Melding rá, vagy más lifeos node, pl Blood Drinker, de akár dps-es is. Működik rare amuval is, crit multi, life, +1 lvl, de ebben az esetben az anointnak charismanak kell lennie. és a defiance banner így se biztos, hogy be fog férni.
    - Gyűrűk: Call of the Brotherhood az egyik. A másikra dex mindenképp kell, strength erősen ajánlott, life, ezenkívül cast speed vagy life on hit with spells. Ideális esetben mindkettő.
    - Öv: stygian. Sok life, cold vagy fire resi, craftolt chaos resi és ide is extraként a strength. Ez utóbbi az inq-nek egyben extra crit chancet is jelent! Övhöz abyssal jewel. Life, light dmg. Ezenkívül lehet rajta mana, vagy resik.
    - Kesztyű: Rare. Sok lifeal, chaos resivel és dexel. Egy szabad suffix legyen rajta, ami kell a cast speedes focusnak. Implicitre pedig extra dps-nek az unnerved, védelemre pedig a hinder. Ez utóbbi külön jól jöhet, ha nincs még rare fegyverünk, és singularityval megyünk.
    - Cipő: Rare. Csúcs az elusive/tailwind kombós, lifeal, cold vagy fire resivel, de ez nem lesz olcsó. Amig erre nem telik, vagy nem akarunk rá költeni: egy sima rare, a tailwindet meg pótoljuk valamennyire action speed implicittel.
    - Flaskok: Bleedinges Life flask, armouros Granite, cast speedes Basalt (vagy fordítva, cast speed a granitera). Bottled Faith és Atziris Promise. Mapozásra Atziris helyett Rotgutot használtam, amíg nincs bottled, addig pedig mehet állandóra mondjuk egy Sulphur.
    - Jewellek: Simáknál crit multi, life és resistek. Clustereknél large variálható, nekem a widespread, overshock, inspired felelt meg, de a thunderstruck ad pl knockbacket. Watchers eye Vitality life on hit, majd később Vitality life on hit + Wrath Incr Light dmg. 3.17-ben ez a kombó olcsó volt. Small cluster marad az, ami a staffosnál: fettle és enduring composure. Mediumok pedig towering+magnifier.

    Skill gemek:
    A fő skill a tendrils, ehhez nem kellenek support gemek. lvl21-es default az alap, de mapozásra a legjobb az anomalous, bossokhoz meg a divergent.
    Tökéletes support a tendrils mellé a Storm Brand (6L body armour). Elég jó dps-t is ad, bossok ellen cullingot is, ez mellett generálja a power chargeokat, az arcane surget (ennek a lvl-je olyan magas legyen max, hogy a storm brand egyből aktiválja), és segít a clearben is (explode). Inspiration csökkenti a mana igényét.
    Aurák. Determination, Wrath, Herald of Ice. Ezek mellé Enlighten. Defiance bannerhez kell a lvl4-es Enlighte. Amíg nincs enlighten, Wrath helyett ideiglenes a Herald of Thunder is megteszi. Bossoknál, ha van fehér socket gearen, akkor lehet cserélni az Ice-t Thunderra. Ezek mellett van még Tempest Shield és lvl1es Vitality is. Amulett és a Sovereignty node kell hozzájuk.
    Movement skill: Staffnál Leap slam + faster attack kombót használtam, shieldnél Lightning Warp + Less duration, de akinek jobban bejön, dashelhet is, vagy shield chargeozhat, egyéni döntés.
    Van még cwdt molten shell. Sok az armour, ez alap. Frost shield. Aranyat ér, ha meg kell állni strongboxoknál, bossoknál. Vortex, és assassin mark.

    Játékmenet: movement skill, bele a tömegbe a storm brand, rögtön utána vortex. Majd befejeztem a tendrilsel. Gyakran használtam a focust is mapozásnál. Bossoknál és komolyabb monstáknál lerakni még a frost shieldet, rá a monstára az assassin markot. Van mit nyomkodni (nekem kicsit unalmasak az 1gombos futkározós buildek), de kimaxolva a storm brand + tendrils kombó is elég lesz már egy kényelmes mapozáshoz.

    Pár vidi még az előző ligából:
    Staffos mapozás: ytb
    Staffos The Formed: ytb
    Kimaxolt shieldes redeemer facetank (markot rá sem raktam): ytb

    Bármilyen észrevételt, javaslatot a bulddel kapcsolatban szívesen fogadok!

    [ Szerkesztve ]

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz gdevil #35423 üzenetére

    Köszi. Jó a kérdés, igazából csak kerestem valamit, amihez nincs sok cooldown és valami haszna is lehet (jelen esetben a chill), mert megszoktam, hogy a brandet recallal együtt nyomom, de az ide nem kell. :P Szóval nem életbevágó egyáltalán, lehet helyette mást berakni, akár egy vaal hastet, portalt, vagy a warp mellé extra cast speed supportot, esetleg a molten+frost shield mellé increased durationt, stb.

    Edge: Persze, kiveszed a tendrilst és berakod helyette phase runt, aztán futkározhatsz. :D

    [ Szerkesztve ]

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Hrigh_77 #35438 üzenetére

    Ugyanez volt a benyomásom róla, mint Bálintnak. Videókon, pob-ban jónak nézett ki, élesben viszont egyáltalán nem jött be, nagyon hamar visszaálltam tendrilsre.

    TrollBalint: "Vagy csináljam meg magamnak" :P Egyébként nem mindegy neked, úgyis mindig a magad útját járod, ha buildekről van szó. :D

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35442 üzenetére

    Nem igazán vagyok a craft szakértője, hogy finoman fejezzem ki magamat. :D Amúgy a fegyók... Shieldre váltani random fegyóval és valami rare shielddel szerintem felesleges. Aegis nélkül nem fog akkora plusz védelmet adni ez a verzió, cserébe a dps a sisak nélkül jelentősen gyengébb lesz. Ami a sisak enchantot illeti, nem attól fog működni a build, igy nem "mandatory", de előző ligában is sikerült vennem kettőt is (dmg és aoe).

    Elég baba a challenge reward! :)) Most 24.ig megkapjuk a komplett armour setet? 38-ig pedig a tunningoltat? :P

    Trollbalint: Remélem nem. Mármint maga a tendrils lehet népszerű, csak ne az én crestes verziómat kapják fel. ;] Egyébként végigzongoráztam a league starteres videókat, konkrétan a tendrilst egy szóval se emlitik, sehol. Ha már inq, akkor spark és az RF megy mindenhol. :U

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35458 üzenetére

    Nem akarlak győzködni, nyilván mindenki olyan buildet választ, ami neki a legmegfelelőbb, vagy legjobban tetszik, de a shieldes tendrils az egyik legjobb bossölőm volt. :P Függetlenül attól, hogy channeling skill és castolni kell. Sirust csak ezzel a builddel öltem futószalagon halál nélkül, de pl a rare feareddel sem volt semmi gondom. Atlason ki volt rakva a guardian duplázás, azokat is elintézte röhögve, akármilyen moddal. A 3.18-as über-über bossokhoz meg eleve azt irták megint, hogy csak a top-top nem tudom hány százaléknak ajánlják, mezei játékosoknak nem igazán. A tendrils buildem kihozható kimaxolva kb 60ex-ből, és mindent IS visz, az új bossokat meg meglátjuk. Ennyi meg akárhogy is nézzük budgetnak számit.

    Rayner: Nem igazán, esetleg egy cast on melee killt megpróbálhatunk. :DDD

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz TrollBalint #35462 üzenetére

    Á hol. :DDD Mikor akárhányszor rálestem a buildedre, mindig fényévekre voltál attól, hogy ki legyen maxolva. Itt ez hiányzik, ott az, ezen totál más van, mint amit a build ir, aztán megkaptam, hogy az csak apróság, az nem is számit annyit. :D

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35464 üzenetére

    Shieldes védelme a staffoshoz viszonyitva össze se hasonlitható, egész más szint. Meg nem tudom milyen verziót követtél, mert egész ligában folyamat kisérleteztem a builddel, mire eljutottam ahhoz, ami a leirásban van. Az 50exás cipő erős túlzás, valószinű későn vetted már a ligában, én korábban 20 körül beszereztem, és akkor még nem is tudtam, hogy az onslaught nem fog kelleni rá, különben féláron megúsztam volna. :)) Sima rare cipő meg ennek a töredéke. Még egy adalék a buildhez, most standardon lementem vele bányászni, 620-as szinten öltem le vele Ault, 670-es szinten még próbáltam vele haladni, lassan, körülményesen már, de vitte. :P

    Balint: Igaz, végig a sarkamban voltál, enchantos sisakokat is épphogy meg tudtam venni előled. :O:D

    [ Szerkesztve ]

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35468 üzenetére

    Nincs vele baj, sőt, csak felesleges lett a cipőre. :) Bossok ellen az a mod nem fogja generálni, mapozásra meg a rotgut flask gyakorlatilag perma onslaughtot ad. :)) A tailwindes/elusive cipő meg amikor én vettem, fele annyiba került, mint a +onslaughtos.

    tibee: Van egy olyan érzésem, hogy megint fel fogod adni vele. Lehet, hogy leölte, de elég gyenge lett a storm brand. Viszont a legjobb support skill a tendrils mellé, amit el tudok képzelni. ;]

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz DjDanee87 #35476 üzenetére

    Nem feltétlenül kell hozzá a frenzys chest, bár tény, hogy az a legjobb. A storm brand az ice bite által is generálja a frenzyt, ha nem is olyan gyorsan és egyszerűen, mint a bodys mod.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz simondr #35480 üzenetére

    Azt nem tudni milyen lesz az új liga, de a 3.17-es változások sokak szerint az eddigi egyik legjobb ligát eredményezték. :P Többek között én is ezen a véleményen vagyok. :))

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Rison77 #35520 üzenetére

    Kb act3 közepéig, lvl30-ig jutottam, 2L-ben van a tendrils az infused channellinggel, 0 halál. Life flaskot azért kell használni. Added dmg-et jól használja a tendrils, azt érdemes craftolni (nekem egy castos, add fire dmg staffot dobott, azzal megyek) és storm branddel együtt használni. Resistjeim simán 75%-on megvannak, Holy Dominion (15%), Alira (15%), Elemental mastery (15%), Cruel Preparation (5%), többi a gearen.

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

  • brunnehilde

    senior tag

    válasz Har_melin #35546 üzenetére

    Ennyire nem vészes a helyzet, legalábbis szerintem. Act3 óta azért engem is megfektetett pár ilyen monsta (invulnerable), amiknek semmi keresnivalójuk nem lenne act-ok alatt, de annyiszor nem fordult elő, hogy ez túlságosan rámenjen a játékélmény rovására. HC-on azért nyilván jobban felhúzna. Act8-ig a build amúgy simán működik, párszor haltam még ailmentsek miatt, de lusta vagyok flaskokra rollolni védelmet. ;]

    Én pedig lesújtok majd tereád hatalmas bosszúval és rettentő haraggal..

Új hozzászólás Aktív témák