Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • alex73

    tag

    Felhívnám figyelmét mindenkinek hogy a pQ magic 8.05 XP és win2000 alatt hibát okoz.
    XP Boot Error: "xmnt2002 program"
    xmnt2002 program not found - skipping AUTO CHECK
    autochk program not found - skipping AUTO CHECK
    Lehetőség a hibáknál a gép ciklusba esik és folyamatosan újra indul.
    Vagy el indul az Xp, de induláskor a meglévő xmnt error üzenetet kapunk.
    A hiba kizárólag PQ magic használatánál történik ha egy egybe formázott hdd, új partíciókat alakítunk ki. pl: hiren boot cd-n lévő PQ magic 8.05-el
    Egyéb iránt több dokumentált hiba van Xp és vista alatt PQ magic alatt.
    De legtöbb esetben sp1/sp2/sp3 után.
    Az "Xmnt" hiba megoldása véleményem szerint SOHA ne használj PQ-M-et.
    cmd line fdisk parancs :-) vagy bármi más! pl arconis, gparted mit tudom én ami bejön szubjektív. Én speciel Linuxot használok.
    De ha használtál mint én mert nem volt nálam semmi a kinek meg csináltam annak csak pq m8 legális szoftvere volt és botor gondoltam akkor gyorsan lezavarom ha már ilyen van megfeledkeztem arról hogy nem szabad használni PQ M-et.
    Tehát ha nálad is a fenti hiba létrejön akkor tedd a következőt:
    1. Exit all programs. Lépjen ki minden programból.
    2. On the Windows taskbar, click Start > Run. A Windows tálcán kattintson a Start> Futtatás parancsra.
    3. In the Run dialog box, type the following: A Futtatás párbeszédpanelen írja be a következőket:

    regedit be regedit
    4. Click OK. Kattintson az OK gombra.
    5. In the Registry Editor, navigate to the following key: A Registry szerkesztőben keresse meg a következő kulcsot:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager :
    6.In the right pane, double-click the following value. A jobb oldali ablaktáblában kattintson duplán a következő érték.

    BootExecute BootExecute azonosító

    The Edit String dialog box appears. Karakterlánc szerkesztése párbeszédpanel.
    7. Remove the line that references Xmnt2002. Távolítsa el a sort, amely szerint Xmnt2002.
    For example, if the data value of BootExecute is: Például, ha az adat értéke BootExecute azonosító a következő:

    autocheck xmnt2002 /bat="C:\WINDOWS\TEMP\PQ_BATCH.PQB" /win="C:\WINDOWS" /dbg="C:\WINDOWS\TEMP\PQ_DEBUG.TXT" /ver=262144 /prd="PartitionMagic" autocheck xmnt2002 / bat = "C: \ WINDOWS \ TEMP \ PQ_BATCH.PQB" / győzelem = "C: \ WINDOWS" / dbg = "C: \ WINDOWS \ TEMP \ PQ_DEBUG.TXT" / ver = 262.144 / PRD = "PartitionMagic : "
    autocheck autochk * autochk * AutoCheck

    then remove the first line so that the value looks like the following:
    majd távolítsuk el az első sorban úgy, hogy az érték úgy néz ki, mint a következő:

    autocheck autochk * autochk * AutoCheck
    8. Click OK. Kattintson az OK gombra.
    9. Exit the Registry Editor. Lépj ki a Registry Editor.
    10. Reboot the computer. Indítsd újra a gépet.

    Elvileg még van más meg oldás is xmnt másolgatása sytem és system32 mappába meg letöltés és program futtatás. a program neve valami BootExecute.exe segédprogram a Symantec FTP oldalon.
    Ezek közül csak a hosszan taglalt megoldást végeztem és tökéletesen működött.

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    Nekem is lenne kérdésem:
    Pc-ben otthon vagyok de web servert kellene particionálnom. Még sosem kellet szervert csinálnom. Lamp-xampp confignak utána olvastam,azzal majd megküzdök valahogyan :F
    Lényeg hogy később a www bővíthető legyen pl: 2gb tárhelyről 10gb tárhelyre
    a gépen joomla fog futni 1-2 esetleg 3 külön domain-al.
    Az az 1-2 vagy három cms fog futni a gépen.
    Ja igen: kis cég saját lapja lesz rajta nem szolgáltatni akarok!
    még valami Linux os ötletek esetében kérem figyelembe venni hogy eddig Ubuntut használtam desktopként, ( de persze terminálos parancsokat nem tudom fejből le van írva papírra mert még mindig DOS6.22 parancsokat akarom írni azt tanultam sokáig és sajnos a linuxos parancsokat nem tudtam megtanulni :O ) és wint csak játszani , vagy weblap készítésre.
    Ugyan is nincs crossover progim,
    http://www.codeweavers.com/products/
    ,hogy fusson az adobe termék linuxon.
    köszöm!

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz 939 #251 üzenetére

    Úgy emlékszem van hozzá gyári formázó progi a hdd-hez úgynevezett "alacsony szintű formázással" végzi a lemez formázást.
    Annó mikor bad sector hibám volt ide hdd-n akkor olyannal raktam rendbe a program gyári értékekre küldi a hdd-t de iszonyat lassú!
    Úgy emlékszem 20 gb-ot 6 óráig buzerálta.
    data eraser vagy data protection sys vagy mi volt a neve.
    Néz körül a hdd gyártó oldalán!
    Maxtor
    http://www.maxtor.com/en/support/downloads/index.htm
    ibm
    http://www.hgst.com/hdd/support/download.htm
    Seagate
    http://www.seagate.com/support/disc/utils.html
    Fujitsu -
    http://www.fel.fujitsu.com/home/drivers.asp?L=en&CID=1
    Samsung Samsungról
    http://www.samsung.com/Products/HardDiskDrive/utilities/index.htm
    Western Digital A Western Digital
    http://support.wdc.com/download/index.asp http://support.wdc.com/download/index.asp

    De megjegyzem áram szünet miatti károsodás elég macerás nekem volt hogy el szált az egész Bios új epromot kellett szerválni. :Y
    Tehát nagy valószínűség szerint a hdd-nek meszeltek! ha garis akkor irány a bolt ha nem garis akkor próbálkozni lehet de lehet hogy szép temetést rendezhetsz neki.

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz Pörp #266 üzenetére

    Nekem igen a wines scandisk találta bad sektort. Persze.
    Na és így egyből el is adtam a hdd-t számtekboltba. Ott ellenőrizték és bevették jó hdd-ként.

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #269 üzenetére

    Nos nekem két érdekes esetben segített a dolog az egyik az egy bad sector hibánál it több sektor volt rossz, a másik pedig egy olyan esetnél, hogy eltüntek az adatok a HDD-ről rendszeresen.
    Ez még annó egy WD 3gb hdd volt és ezt megcsinálta havonta.
    A másik meg egy Quantum volt ma maxtornak hivják ha jól emlékszem.
    Nem volt virus mert napi szinter ment a virus írtás csak egyszerüen eldobta az adatokat.
    Az hogy a program csak elfedte vagy el tüntette nekem édes mindegy volt :D hiszen sikeresen eladtam számítástechnikai boltban ahol tesztelték a beadott használt alkatrészeket és utána fizettek.
    Ami nem müködöt vagy sérült volt azt nem vették át.
    De nekem átvették és fizettek :C

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz alex73 #262 üzenetére

    javitanám a leirás adatait erre:

    BootExecute azonosító a következő:

    autocheck xmnt2002 /bat="C:\WINDOWS\TEMP\PQ_BATCH.PQB" /win="C:\WINDOWS" /dbg="C:\WINDOWS\TEMP\PQ_DEBUG.TXT" /ver=262144 /prd="PartitionMagic"
    autocheck autochk *

    majd távolítsuk el az első sorban úgy, hogy az érték úgy néz ki, mint a következő:
    autocheck autochk *
    8. Click OK

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    pc-Server particionálás. (DEBian /ubuntu/ vagy CentOs /rhel/ rendszer alatt)
    Hogyan? Milyen arányban?
    Van 1 db ide hdd 20gb maxtor
    Van 1db 320gb sata hdd samsung

    /dev/sda /
    /dev/sda /home
    /dev/sda /mnt/backup
    /dev/sda /opt
    /dev/sda /srv
    /dev/sda /tmp
    /dev/sda /usr
    /dev/sda /usr/local
    /dev/sda /var
    /dev/sda /var/lib/mysql
    /dev/sda /var/log
    /dev/sda /var/tmp
    /dev/sda /var/www

    Ezeket milyen arányban vagy hogyan érdemes particiónálni?
    Vagy más megbontás szerint hogyan érdemes?
    Hogy ne telhessen be egy partíció, vagy esetleges újratelepítéskor könnyű legyen elkülöníteni az oprendszer saját dolgait a mi adatainktól.
    Tehát hogyan particionáljam biztonsági illetve gyakorlati szempontok alapján?
    Egyenlőre webserver ként lenne használatos a gép.
    P4M2PRO-P alaplap 512mb ram tudom itt a swap 1gb nem árt.
    1,4 es intel proci.
    1db cd író 1db floppy.

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #274 üzenetére

    Nos futna rajta joomla cms rendszer valamint ftp rendszer a méret változó de szerintem a legnagyobb file szerintem dvd5 vagyis 4,1 gb.
    de főként webserver ként futna.
    ha jól tudom a web rész az a /var alatt van és annak kell negy nak lenni a file szerver meg a /home hoz kötődik de ebben a témában még nem tiszta minden.

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #273 üzenetére

    NEm akarok off lenni és megbántani sem akaroksenkit .
    Ha véletlenül megtenném ELNÉZÉST KÉREK!
    Ha Jól tudom nem csak azért mert gyerekes be-be én jobban tudom akármibe szeretnék keveredni.Maximum az ész érvek csatáját kivánom folytatni de igazából ha igy bele bentünk akkor beszélgetni róla.
    Meg hát ha valakit érdekel a hdd történelem is. Engem mindig is érdekelt a történelem, az informatikában is.
    mint pl mikor jelent meg az első hdd:
    1952 januárjában Reynold Johnson, az IBM egyik mérnöke azt a feladatot kapta, hogy állítson fel egy új kutatólaboratóriumot, amelyet később neki kellett menedzselnie, és a kutatásokat is a tapasztalt szakember vezette. Az IBM nem szabta meg konkrétan, hogy mit kell az új laboratóriumban kifejleszteni, így Johnson véletlen elérésű adattároló eszközök fejlesztésébe kezdett csapatával, és kifejlesztette a világ első merevlemezét. A RAMAC 350 névre hallgató eszköz prototípusa 1955-ben készült el, egy évvel később pedig elkezdődött a sorozatgyártás.
    Az első merevlemezes meghajtó 5 MByte tárolókapacitással rendelkezett - ennyi adatot tudott eltárolni 50 darab egyenként 24 hüvelykes átmérőjű lemezén. A RAMAC 350 lemezei percenként 1200 fordulatot tettek meg, a meghajtó elérési ideje 1 másodperc, adatsűrűsége pedig 2 kbit/négyzetcol volt. A két hűtőgép méretű eszköz 10 ezer dollárba került megabyte-onként.
    De a felvásárlásokról:
    A Conner hdd-t elég hamar felvásárolta a Quantum,.de azt meg késöbb a Maxtor vásárolta fel,de az pedig a Segate áldotzata lett.
    vagy valami hasonló. valami hasonlót olvastam:
    A Shugart Technology nem sokkal alapítása után Seagate-re változtatta a nevét, mivel a Xerox által korábban felvásárolt Shugart Associates perrel fenyegetőzött. A Seagate 1979 óta létezik, a vállalat nevéhez köthető az első 5,25 hüvelykes, tehát PC-kben is használható méretű merevlemez megalkotása. A cég 1989-ben a Control Data, 1996-ban pedig a Conner felvásárlásával erősítette pozícióit.(Finis Conner 1984-ben úgy határozott hogy elhagyja a Seagate-et, elhatározását 1985-ben tett követte. Conner 1986-ban hozta létre saját cégét, a Conner Peripheralst, amely nem meglepő módon merevlemezek gyártásával kezdett foglalkozni. Conner a miniatürizációban hitt, az akkor elterjedt 5,25 hüvelykes meghajtók helyett már 3,5 hüvelykes kivitelben gondolkodott. A cég egyik legnagyobb befektetője és vásárlója a Compaq volt.) A Maxtort 1982-ben alapították a kaliforniai Milpitasban. Majd 2000. október valamely napján egybejelentés történik
    "A merevlemezeket gyártó Maxtor bejelentette, hogy megvásárolja a Quantum merevlemezeket gyártó részlegét, a Quantum HDD-t". Az üzlettel körülbelül akkor kb 1 milliárd dollárt érő részvénycsomag cserélt gazdát. Az ügylettel a világ egyik legnagyobb merevlemezgyártóját hozzák létre. A Maxtor szerint az ügylet után, továbra is több millió millió merevlemezt gyártanak majd le személyi számítógépekbe, szerverekbe, és más elektronikai eszközökbe.
    Ennek talán nem örült a világ egyik elsőszámú merevlemez gyártója a Seagate Technology Inc., amely mindig komoly ellenfélnek bizonyult. A Seagate 1999-ben komoly mértékban növelte forgalmát és piaci részesedését."
    Majd elérkezett 2005. a Seagate bejelenti azt, hogy egy pármilliárdos részvénycsere révén Maxtor bekebelezését hajtja végre és ezáltal piaci poziciójának megerősítését,a western-digital és az IBM-hitaci val szemben.
    De ezek az aktivizációk nem vezettek a lemez árak növekedéséhez sőt , komoly technologiai fejlesztéseket hoztak és a lemezek ára is csökkent. nézd meg a mai és a 5-10 évvel ezelötti árakat.
    Bár manapság ujabban az ide lemezek megint többe kerülnek a SATA lemezeknél .
    SCSI ról nem beszélek hiszen azok sosem voltak olcsók.
    De egyezzünk meg abban mindegy ki kit vásárolt fel attól nekünk még ugyan úgy meg kell venünk a HDD-t és az ideális kiválasztása ma sem könnyebb mint ezelőtt 10 éve.
    Valamint ugyan úgy gondjaink akadnak és Örömmel vesszük veszem ha nálam gyakorlotabb tanácsot ad.
    Tehát KÖSZÖNÖM joccadoki

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #278 üzenetére

    De hogy szóllak meg érte. Eleve hülyeség lenne tőlem, és nem is ez a cél!
    Szerintem megvitatjuk ki mit tud és egy közösségi szinten szerintem a tudásunk össze adása a cél,hogy aki valamit nem tud azt is elérhesse.
    Hiszen a tudás, ismeret nem öncélú. Legmagassabb bölcseség az ha másnak átadjuk.
    Így tehát joccadoki köszönöm az információt.
    De akkor vissza a particiókhoz.
    20 gb rendszer ezt home,user opt, var mindent egybe vennéd?
    a 320 gb hová csatolnád fel / ra vagy var ként vagy minek?
    üdv.

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #280 üzenetére

    Sajnos nem vagyok ebben a témában tapasztalt.
    De ezer féle megoldást olvastam. de szakmai leírást nem találtam arra, hogy mit miér és hogyan osszunk széjjel. mint pl:
    /boot
    /swap
    /
    /home
    /usr/local
    /var
    vagy
    /boot
    swap
    /
    /usr
    /opt
    /home
    /etc
    /var
    vagy a /var mellet még /var/ www
    /var/mysql

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #283 üzenetére

    :(
    hát sajnálom.
    amit tudok
    /boot bootoláshoz szükséges álományok pl grub config stb..
    /swap cserepartició ez általánosan elfogadott hogy a memória*2
    /A hierarchikus könyvtárfa kiindulópontja
    /home rendszer állományok felhasználói állományok konyvtárak
    /usr felhasználó állományai programok Alkalmazások, rendszereszközök tömkelege, a legforgalmasabb könytár
    /var változó állományok adatokat tartalmazó állományok könyvtára mint www mysql meg még kitudja mit.
    De hogy hogyan érdemes ftp,web,mail és egyéb server esetében azt nem tudom. :((

  • alex73

    tag

    Na olvastam egy infót:
    DEBIAN

    1. /home: ez a kövnytár a legnagyobb (ha kb. 60GB szabad
    területünk van, akkor ennek a könyvtárnak osszuk ki legalább a
    terület felét).
    2. /swap: ez a virtuális memória, melynek mérete minimum a fizikai
    memóriával legyen egyenlő.de memoria*2. De 4gb esetén más lép érvénybe. Úgy particionáljunk, hogy ez a könyvtár a lemez közepére essen, mert így az olvasó fejek gyorsabban érik el.
    3. /usr: ide kerülnek a felhasználói programok, területe minimum 5GB,
    maximum 15GB.
    4. /var: minimálisan 4GB területre van szüksége, de ha gépünk
    webszerver, akkor ez a könyvtár legyen a legnagyobb. Ha
    levelezőszervert szeretnénk, akkor a /var és a /home könyvtárak
    legyenek a legnagyobbak.
    nekem 320 gb +20 gb hdd-m van akor gondolom csak elég lesz a home-nak 30 gb
    így 20 gb ból meg csinalok backup particiót. remélem csak jó lesz.

  • alex73

    tag

    válasz roti86 #286 üzenetére

    Elvileg létezik a particionáló programoknál a megre funkció azzal megoldható.
    Úgy hogy létrehozol annyit amit hozzá adnál a másikhoz és a létrejött particiót hozzáadod ahhoz ahova szeretnéd.
    De minden esetben ajánlatos mentést végezni! dvd re cd re stb...
    Ekkor viszont már meg már egyszerűbb újra particiónálni.
    De ha "kockáztatni" szeretnél akkor a fenti művelethez a paragonParagon Partition Manager KÉPvagy az arconisarconis disk director KÉPprogramját javaslom.
    PQ magic ellen javalt!

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    ja igen ingyenesről volt szó a topikban:
    linuxos Gparted, de mivel látom win ben gondolkodsz akkor
    FREE EASEUS Partition Master 4.1.1 Home Edition KÉP
    jó küzdést :)

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz roti86 #289 üzenetére

    Válaszom igen csináltam ilyet párszor még a hőskorban win 3.1 re telepítet 95 idejében.ott PQ magic volt a hunyó. Első ilyen műveletem volt. Később aztán volt még ilyen 98 alatt.
    Meg kb 1 éve ott arconis vagy a paragon volt használatban nem emlékszem. Az ismerős gépén kellet megoldani xp alatt.(Ismerőseimtőmindig nálam kötnek ki a alapszintu folyamatok hardware, és annak software kezelése.Persze letölteni, telepíteni stb tudnak de lemezt kezelni nem hajlandók. Mondván ha elrontják akkor nem lesz hdd jük.)
    Mert nála triple rendszer fut
    XP,WIN nemtudom mi, meg mindig valami a legújabb win amit meglát.
    Mint azt feljebb olvashattad a PQ magic hibát okoz. Azzal nagyon nem javaslom.

    De azt már nem tudom melyik particiót mihez adtam elsőhőz a hátsót vagy forditva.

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #293 üzenetére

    Hú ezt még egyszer. :F
    Nem müködik a billentyűzeted, nos ez lehet vezérlő hiba vagy a partició manager nem tudja betölteni hozzá a vezérlő drivert. vagy nem annak ismeri fel ami.
    Sajnos mostanság a PQ-magic hibás, mint azt feljebb taglaltam. :W
    Sajnos én is egyre több hibába ütközöm vele. :Y
    A chkdisk az ha jól tudom a chkdsk error hoz kapcsolódik Scandisk kérelem.
    Check Disk - ellenőrizi és helyreállítja disk problémát.
    elvileg a DOS parancsot hívja meg ami :
    Szintaxist
    CHKDSK [meghajtó:] [[elérési út] fájlnév] [/ F] [/ V] [/ R] [/ L [: size]]
    Kulcs
    [Meghajtó:] A meghajtó ellenőrzésére.
    fájlnév fájl (ok), hogy ellenőrizze a töredezettség (FAT esetén).
    / F automatikus javítás a fájlrendszer hibákat a lemezen.
    / X Fix fájlrendszer hibákat a lemezen, (Win2003 és a feletti)
    leszáll a kötet első, bezárni az összes nyitott fájl kezeli.
    / R keresése és kísérlet javításukra rossz szektorban.
    / V megjelenítése a teljes elérési útját és nevét minden file a lemezen.
    / L: size NTFS only: változtatni a naplófájl méretét a megadott számú kilobyte.
    Ha a méret nincs megadva, megjeleníti az aktuális napló méretének és a meghajtó típusától
    (FAT vagy NTFS).
    / C Ugrás könyvtárban korrupció ellenőrzéseket.
    / I Ugrás a korrupciót vizsgálja, hogy hasonlítsa össze a bejegyzést
    file rekord szegmens (FRS) a kötet master file table (MFT)
    mindezeket ugye háttérben végzi.
    Tehát úgy gondolom hogy ehhez kötődhet a hiba. bár csak találgatni tudok.
    Több oka is lehet:
    lehet hogy Chkdsk.exe segédprogram vagy a Autochk.exe
    segédprogram nem tudta bezárni az partíciót.talán valami rezisztens program fut pl antivirus vagy a biosban antivirus védelem müködik.
    Nem lehet egyéb lemezkezelő feltelepítve nálad? Az is szokott ütközést okozni.
    meg az XP-nél az sp2 után szokot chkdsk hiba jelentkezni.
    De PQ Magic hibák után kutattam:
    Ezt találtam talán segítségedre lesz
    ]PartitionMagic 8,0 hibaüzenetek és megoldások
    eredeti angol oldal:
    PartitionMagic 8.0 error messages and solutions
    Sajnos pont ezért a hibák ért hagytam el a PQ Magic használatát.
    Ezért is igyekszem lebeszélni a használatáról másokat is.

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #297 üzenetére

    Akkor benéztem!
    bocs
    XP:
    http://support.microsoft.com/ph/1173/hu

    Oké igazad van az NT nem dos rendszerű.
    De Nt rendszernél is müködik a commandline ha jóltudom és fut az fdisk parancs meg a format stb.

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #300 üzenetére

    opsz :Y
    na ennyire nem merültem bele.
    ugyanis mostanság (winME) óta többnyire ext3 vagy riserfs és hasonlók vannak a gépemen.
    Igaz másnak rendszeresen kell ntfs-t formázni, stb...
    De bár használom és tapasztalatból gyakorlatból csinálom is de nem tanultam ezt sosem.
    Így :R neked.
    Üdv :-)

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz P100 #306 üzenetére

    Nem feltétlenül az a baj, hogy rendszer hanem inkább az, hogy nem tudod hová növelni.
    Tapasztalatom szerint ha nincs unallocated hely közvetlenül a megnövelni kívánt partició mögött akkor nem tudod növelni sem arconis sem paragon sem Pq-val stb...
    Ezt nem támasztja alá semmilyen elméleti ok csak a gyakorlati tapasztalat.
    sok sikert a küzdéshez.

    [ Szerkesztve ]

  • alex73

    tag

    válasz joccadoki #305 üzenetére

    Üdv joccadoki!
    Igazad van. :R
    Hát persze hiszen senki sem szeret olvasni (tisztelet a kivételnek) és könyebb be dobni más topikba, majd csak mond valaki valamit.
    De mondjukn nem biztos hogy a particiós tábla fstab bejegyzéseit is elmagyarázzák. Vagy elméleti útmutatót adnának, sőt sok esetben még gyakorlatit sem tudnak mondani. Pl az én server particionálási gondom.
    A minek mennyit ,/opt; /var; /user; /home; / ; /boot; ezen belül hogyan tovább mélyebb strukturában milyen elvek alapján miért és hogyan mihez mit mountolj stb..

Új hozzászólás Aktív témák