Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz tlac #790 üzenetére

    Semmi gáz, én sem olvastam vissza, lévén, hogy egy másik topiktársnak adott válaszom kapcsán írtál először... Azt a HSz-t megnéztem (abban ugye nincs szó virtuális gépről), visszább meg nem olvastam...

    Szóval akkor éles rendszer és pl SATA porton fityegő HDD esetéről van szó, akkor annak sincs jelentősége, hogy 32 avagy 64 bites az OS, lévén, hogy semmi köze a dologhoz, mivel az MBR-ben (ami az első fizikai szektor a meghajtón, 512 byte méretű) van tárolva a partíció kezdete (több egyéb dolog mellett) azon a bizonyos 32 bites értéken és ezen nem változtat az OS. 32 bites rendszer esetén is használhat 2TiB-nál nagyobb meghajtó, csak kötelezően GPT partíció stílus kell, hogy legyen.
    (Ha egy 2TiB-nál nagyobb kapacitású meghajtót rendszermeghajtónak használnál, akkor kötelező a 64 bites OS, mert csak az képes boot-olni róla UEFI támogatás is kell ilyenkor))

    Virtuális gépen mindegy, ott bármi lehet, mert lehet GPT-ben telepíteni, miközben a fizikai HDD MBR és lehet Linux-ot is telepíteni Ext4 fájlrendszerrel, miközben a fizikai HDD NTFS fájlrendszerű, stb stb...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák