Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz maestro87 #586 üzenetére

    "De akkor a C-n nincs semmi? Mert nem mertem hozzáfűzni az egészet az E-hez nehogy ne induljon el az OS, mivel most nincs időm újrarakni az egész rendszert."
    A jelenlegi C-n van az XP telepítve, ha először átkonvertálod az E-t primary-ra, majd egyesíted a C-vel, akkor elméletben 1 db partíciód lesz, amiről az XP fog elindulni gond nélkül. Mint írtam, elméletileg ennek így kellene működni, gyakorlatban meg majd kiderül.

    De a C az Primary. Akkor ilyenkor mi van?
    Úgy értettem a kizárt jelzőt, hogy az kizárt, hogy egy rendszerindító partíciót át tudj konvertálni logikaivá, mert akkor arról nem indul többet OS.

    "Igazából sose tudtam, hogy mi a különbség logikai és primary között"
    MBR partícióstílus esetén a lemez első szektorában található az MBR. Ez mindösszesen 512 byte méretű, több dolgot is tárol/tartalmaz, pl a partíciókról alapvető infókat. Kicsi méretéből adódóan összesen csak 4 darab partíció adatainak tárolására van lehetőség. Ezért van az a megkötés, hogy 3 vagy kevesebb partíció esetén legyen elsődleges, 4 vagy több partíciónál az utolsót Extended partícióként kell létrehozni(3 elsődleges, majd a 4. Extended), mert csak Extended partíción "belül" lehet logikai meghajtókat létrehozni, elsődleges partíción "belül" nem.
    A létrehozható logikai meghajtók száma az angol abc betűit követve Z-ig tarthat, azaz elég szép számú logikai meghajtó hozható létre. Hozzáteszem semmi szükség nincs ennyi meghajtóra/partícióra, mert az OS-nek kell egy külön partíció, meg még egy az adatoknak, esetleg még egy valami egyéni ok miatt, de aki(home user) pl 20 meghajtót hoz létre, annak elmentek otthonról. :DDD

    A logikairól elsődlegesre való konvertálás önmagában nem jár adatvesztéssel, ilyen csalamádé esetén viszont nem tudom/nem tudhatom mi fog történni.

    A Partiton Magic régen, még XP esetén teljesen jól használható szoftver volt, de Vista/W7/W8 esetén egyenesen tilos használni, mert rég nem fejlesztik, egész pontosan miután megvette a Symantec, azóta rá se néztek jóformán, alkalmatlan az újabb OS-ekhez.

    Szóval Easeus, AOMEI, Paragon stb ingyenes szoftvereket használj.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák