Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz csalafinta65 #671 üzenetére

    Én utánanéztem, te meg vedd már meg és húzz a sony topikba.
    Köszönöm.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • Imi1981

    veterán

    válasz csalafinta65 #671 üzenetére

    Az nagyon jó tv de már jóval magasabb kategóriában van mint a 640-es pana.Vele egy kategóriában lévővel kellett volna hasonlítgani.Amúgy én is három tipuson vívódom a pana 640,sony605 és samsung 6200 és mindegyiknél 40 colos méretben.De leginkább a pana felé húzok ,de még nem döntöttem el semmit véglegesen.

  • superg

    senior tag

    válasz csalafinta65 #671 üzenetére

    Ez is VA paneles,és nem Sony gyártmány mert olyan nincs,Sony is az ips paneleseiben LG panelt használ (mint mindenki) ezen nem kéne rúgózni.
    A pana 640 sem lg,samu panel hanem innolux.

  • Technoman

    őstag

    válasz csalafinta65 #671 üzenetére

    csalafinta65
    Pár percet gondolkodtam, hogy az alábbi sorokat leírjam-e neked. (és már előre szólok, hogy "fogyasztói világnézet" tekintetébe szöges ellentétbe állunk egymással)
    Szóval a SONY:
    Tudom unalmas, de ezt le kell írnom (már vagy 100x) A FÉL ÉV "milyentv-tvegyek" tépelődés alatt eljutottam az egyik pláza Sony Shopjába (talán a történetet már említettem itt vagy az LG fórumba, már nem tudom) Tehát bementem, körbenéztem és megláttam a régi haveromat Pistikét:
    - Na Pistikém, akkor most tesztelgessük egyet.
    - Tesztelgessünk, ez lesz a tök jó.
    - OK, Sony parasztvakító 16K demó kiköt, itt a pendrive-om, ezt tedd be.
    - Tuti lesz, majd meglátod. (nem akarom lelőni a poént, de nem én néztem egy nagyot)
    Egy jó közép/felső kategÓRIÁS példánynál bohóckodtunk, a pontos számára most sem emlékszem, de a 8xx-as széria volt (talán a 805-ös, ha van ilyen) Frodós sample indítva..... ...és úgy elkezdett röcögni, de úgy hogy majd' hanyatt estem. Pistike elkezdett minden képjavítót, meg Motion Flow 20000000000Hz-et ki/bekapcsolni, de a TV-továbbra is röcögöt. Egyébként az ára akcióba volt 200.000 mindez 42"-ban mérve (!) Elismerem, hogy egy BD lejátszóval és egy vásárolt BD filmmel lehet, hogy ezt nem csinálná, de én nem ezt a célcsoportot testesítem meg (sajnos)
    Más- fájó, hogy ismét ki kell ábrándítsalak- de Pistike haverom (ki már, vagy 8 éve Sony dealer) csendben odasuttogta: a Sony-k is LG és Samsung paneleket használnak! (arról nem beszéltünk, hogy a csúcs 4 K-s TV-ben mi van, de ugye te sem azokba gondolkodsz)
    A lényeg az, hogy ez is megerősített engem ISMÉT abba az egyszerű ténybe, hogy egyszerűbb egy már kifejlesztett technológiát X gyártónak megvenni Y gyártótól, mint azt sok millió $, ¥ vagy € -ért kifejleszteni (ebbe bukott bele a Pana plazmavilága is, minden egyes Panasonic plazma TV paneljét japánba gyártották, aztán összejött nekik egy majdnem magyar államadósság szintű mélyzuhanás !) ezért van az, hogy minden tv-be, MINDENBE vannak "más ázsiai" alkatrészek is és vannak olyan cégek (Pioneer,JVC) akik vagy eladják a teljes AV üzletágat (Philips,Grundig, Sharp,Leowe), vagy a névhasználati jogot (Pioneer,JVC)
    Nem szabad elfelejteni -ahogy már előzőleg is említettem: én házimozira vettem a Panámat (most, szilveszterre való tekintettel bekötöttem a DVB-T-t, de már ki is húztam a koaxot) Az LCD TV-khez képest gyönyörű feketéje van és szép, természetes színei (igaz, vagy 4 napig tartott amíg beállítottam, de ezt csak egyszer kell) Azt is el kell ismerni, hogy képi világban más, mint a régi Pana plazmám (még így is, hogy "meleg2-re" tettem, kicsit kékes a fehérje, feketéje) De mindent összevéve, nem bántam meg a vásárlást, ami ennél jobb képi világot adna -márkától függetlenül- min 2x drágább lett volna, mondom MINIMUM!

    superg: Megerősítem, én is így tudom (valamelyik lengyel tesztbe olvastam)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák