Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    Sziasztok,
    TZ70-ről tervezek FZ300-ra váltani. Ha vannak itt FZ300 tulajdonosok, lenne pár kérdésem:
    - Oké, hogy végig f/2.8-at tud, de konkrétan romlik-e a minőség a két végén? Gondolok itt a rövid végén erős torzításokra, szélek életlenségére, ami TZ70-nél jellemző, főleg a legnagyobb, f/3.5-ös rekesszel. A hosszú végén pedig mennyire éles (a TZ70 ott vajon csak a túl kicsi rekesz miatt maszatol, az FZ300 ezzel szemben a nagy rekesszel a hosszú végén is éles?)
    - Por és cseppállónak írják. Ez a teleszkópos objektív esetében jelent valami extra védelmet? Fennáll a probléma, ami az ilyen obikra jellemző (pl. TZ70-nél), hogy beszippantják a port, homokot, aztán emiatt idővel elkezd akadozni, elromolni a zoom?
    - Milyen olcsó válltáskát, tokot érdemes venni hozzát? Olyasmit, mint DSLR-ekhez? Nem fogok boltba menni, ezért kipróbálni nem tudom konkrét táskákkal, mennyire fér bele, ezért ha esetleg valaki tudna ajánlani, azt megköszönném.
    - Akad-e egyébként alternatívája a piacon? Mert én nem találtam, az összes konkurens bridge gépei nagyon nagy optikai zoomal bírnak, de a rekeszértékeik sokkal rosszabbak. Házon belül talán az FZ1000, bár az már jóval drágább, a nagyobb szenzorral a kisebb rekesszel a végén talán ugyanott van. MILC gépeknél 4/3 és APS-C szenzorra is a legolcsóbb nagyátfogású obik (csak tele nem lenne jó, mert cserélgetni kellene túrázásnál) ennek a gépnek az árától kezdődnek.

Új hozzászólás Aktív témák