Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fenyő

    őstag

    válasz zoli62 #1 üzenetére

    A Firefox 52 ESR volt a fork alapja (amiből minden fölösleges sallangot/telemetriát kigyomláltak), tehát ez még a Google ökoszisztémától mentes, ennek minden előnyével és hátrányával, nem ez lesz a leggyorsabb böngésző, viszont, hogy az egyik legkevesebb erőforrással beérő - ami deklaráltan célja - , de még nem különösebben kompromisszumos a használata az talán kijelenthető. E viszonylagosan moderáltabb erőforráséhsége és a régebbi (még Rust mentes) kódbázis, első számú célpontjává teheti régebbi op-k és gépek 3rd party buildek általi támogatására (hivatalosan (Win7 32bit és min 2014-es kiadású Linux 64bit a min támogatott) persze ezek nem támogatottak, de mivel teljesen open source, ezért bárki készíthet magának belőle saját buildet), és ez is lenne a hozzászólásom tulajdonképpeni célja, hogy ezeket aktuálisan egy kicsit csokorba gereblyézzem (Linux alá forgattam néhány ilyen régebbi procit/disztrót is támogató verziókat);

    - PM28-ra épülő Roytam1 féle XP buildek, úgy mint IA32 (SSE nélküli), SSE, és normál SSE2-es verziók
    - MyPal 29.3.0, sajnos a projektet lelőtték, de még így is viszonylag friss build XP alá (normál SSE2-őt igénylő)
    - NewMoon IA32 29.1.0, SSE nélküli build CentOS 6 alatt forgatva, tehát glibc 2.12 a min követelménye, gyak bármilyen 2012, vagy annál újabb kiadású 32bites disztrón fut (tehát pl 12.04-es (Precise) alapú Ubuntu vagy 7-es (Wheezy) alapú Debian és ezeknél újabb alapú disztrókon fut). Az online stream alap esetben Wheezytől fölfele, Precisenél az about:config-ban engedélyezni kell a media.libavcodec.allow-obsolete opciót és a böngésző újraindítása után már működik is.
    - NewMoon SSE 29.4.6, SSE1-es build CentOS 6 alatt forgatva.
    - NewMoon 29.4.6, normál (érintetlen default SSE2) build CentOS 6 alatt forgatva.
    - NewMoon SSE 31.4.2, SSE1-es build Ubuntu 14.04 alatt forgatva gcc-7/g++-7-el, tehát ha Ubuntu 14.04, 16.04 alapú disztrón szeretnénk használni (ezen 2 régebbi LTS kiadás még kap biztosnági frissítéseket esm-en keresztül, otthoni felhasználásra 5db gépig teljesen ingyenes), akkor szükség lesz ezek telepítésére az Ubuntu Toolchain ppa-ból vagy glibc tweaket is lehet alkalmazni, 18.04-hez nem kell, mert már alapból ez a deafult fordítója.
    - NewMoon SSE 31.4.2, SSE1-es build Debian 9 alatt forgatva gcc-7/g++-7-el, tehát ha Debian 9 alapú disztrón szeretnénk használni (ami még ELTS-el kapja a biztonsági frissítéseket), akkor szükség lesz gcc-7 forgatásra forrásból, pl az /opt/gcc-7 alá (én ezt választottam a build configon) vagy telepíthető az MX-17 test repójából vagy itt is alkamazható a glibc tweak. A Debian 10 és 11 már alapból újabb fordítókkal rendelkeznek, így ilyen alapú disztróknál nincs ezzel tennivalónk.
    - NewMoon 31.4.2, normál (érintetlen default SSE2) build CentOS 7 alatt forgatva, ehát glibc 2.17 a min követelménye, gyak bármilyen 2014, vagy annál újabb kiadású 32bites disztrón fut (tehát pl 14.04-es (Trusty) alapú Ubuntu vagy 8-es (Jessie) alapú Debian és ezeknél újabb alapú disztrókon fut.

    Alapvetően a legacy Firefox kiegészítők futnak vele, amiből szerintem az ublock-origin-legacy
    az amire szerintem a többségünknek szüksége van, vonatkozó hivatalos megfelelő verziójú nyelvi fájlok az általam forgatott buildek esetében működnek, ahogy ha jól emlékszem a Roytam1 féle buildekkel is, a Mypalnak viszont saját bejáratú nyelvi fájljai vannak.

    [ Szerkesztve ]

    Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!

Új hozzászólás Aktív témák