Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Police72

    csendes tag

    Sziasztok!
    Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. Mindent, de mindent le fogok írni az ég egy adta világon, ami eddig csak jelentkezett/csináltam stb és nagyon örülnék ha megoldásra tudnék találni. Vettem nyáron egy Packard Bell Easy Note TK-s gépet egész pontosan EasyNote F4081-SB-233HG gépet, amelyet elvileg úgy csúfolnak, hogy Easy Note TK81. Meg jött a gép AMD Athlon II P360, 3Gb ram, 500Gb HDD, és a lényeg AMD Radeon HD 6470M. Elvileg Linpus volt rajta, de csak parancssoros marhaságok jöttek be. Win7 Ultimate 64 bites lemez be, formázás, partícionálás C,D. felment, előkaptam a lemezt amit adtak hozzá. Rá van írva, hogy ENTK81/ENTK83 Series Resource DVD, de alul a sarokban pedig ott van apróval, rajta, hogy "This disc contains 32 bit software only.", na jó mondom mindegy. Betettem, sehol egy várva vált interaktív valami, csak bejött egy ablak, böngészés, aztán telepítsem fel azt amelyiket én gondolom és csókolom. Na jó. Feltettem a Catalystot, de már ott bűzlik az egész, mikor két driver van a lemezen: egy a SEYMOUR chipsethez, a másik pedig WHISTLER PRO néven, aminek utána néztem és köze sincs a 6470-hez. feltettem mindkettőt, de a whstlert leszedtem. Használtam a gépet, már első nap bekaptam egy kék halált. Ezután jöttek sorban a kék halálok, és a képernyő beszakadások, ami kezdődik azzal, hogy lefagy a képernyő és azonnal színes kockák jelennek meg, az egész képernyő behibásodik, lefagy, kikapok egy kis négyzetben középen egy blue screent, újraindul a gép. Ezt csinálja rosszabbik esetben. jobbik esetben csak befagy, sötét lesz a képernyő, majd visszajön és belejelti, hogy az AMDdisp váratlanul leállt. Ezek után elkövettem mindent. A Packard Bell honlapján a TK81-eshez 6650-es szoftver van a vidkarimhoz, holott nekem 6470-es van benne elvileg. Mindegy, leszedtem. ekkor is kék halálozott. Kerestem egy másik 6470-est egy másik laptoptól természetesen 64 bitest, azzal is kék halál. Fel az AMD honlapjára, mondom rendben majd a Catalyst eldönti mi kel és leszedi magának. Lekapom, azonnal bejelenti, hogy nincs megfelelő hardware a gépemben. Semmi gond. Leszedem magát a Catalyst Suite-ot, felteszem, felmegy sikeresen mint a többi, továbbra is kék halál. Hagytam a francba elvoltam vele, játszottam, photoshoppoltam stb. Az utóbbi időben már muszáj voltam átállni Firefoxról, mert állandóan lefagyott, aztán a Chrome is elkezdte egy idő után. meguntam. Újratelepítettem. Vártam, hogy majd a WinUpdate leszedi magának a cuccokat de semmit sem szed le. Feltettem a lemezről az Atheros WLAN drivert, majd a többit leszedtem a PB honlapjáról. Kék halál. Most ott tartok, hogy Leszedtem a TK11-es driverét, mert az 6470. csak úgy van kirakva, hogy BZ, azaz Brazosos gondolom én. Felraktam ezt a Brazosost, de 3-4 napon belül ismét kék halál.
    Az előbb ismét jöttek a színes kockák, és egy új dolog amit észrevettem: Egyszerre villogott a Power gomb bal felső sarokban ugyebár, illetve bal sarokban a Villanykörtés készenléti jelző és az akkumulátoros jelző. Mindegyik saját színén villogott, (Kék, kék, narancs), jöttek a színes kockák, beszakadt az egész gép, gyors megfogtam kikapcs gomb megnyom, így megúsztam a kék halált, kikapcsolt szabályosan a gép visszaállt normálra egyből. Bekapcsoltam, bejött a gép és villogott ugyanúgy a 3 indikátor. Megfogtam, töltő csatlakozó ki a gépből, be a gépbe vissza és leállt, minden normálisan világított helyben tovább.
    További hibák: Windows betöltésekor a Win emblémánál kifagy a gép a francba, csak világít a HDD, beléptető képernyőnél kifagy a kurzor, ugyanúgy lefagy a gép mindenestől. Kikapcs, bekapcs, bejelenti, hogy súlyos hiba után állt helyre stb stb. Winampnál egyszer csak gondol egyet, befagy az egész gép, hang sehol, majd egy perc múlva mindent folytat tovább. ugyanígy böngészőnél, photoshopnál (régen meg még KMplayerben is filmnézéskor, mostmár ezt nem csinálja).
    A Socail Networks gombot, hogy tudom használni. Egyáltalán hogy tudom feltelepíteni a gépem úgy, hogy komplett packard bell legyen. Járjananak a Social networks szolgáltatások, packard bell hátterek stb, mert ugye ilyet se a honlapon se a CD-n nem találok. Barátom gyárilag Win7 telepített Packard Bell gépén mindezek a funkciók tökéletesen használhatók.
    Segítsetek kérlek! Nem akarom, hogy kipurcanjon (az idegrendszerem)! Nagyon kezd elegem enni a gépből! Mit tegyek? Mit telepítsek?! Már nem tudom micsináljak.

    A kék halálok hibakódjai (eddig ez a két fajta volt, a dxgkrnl.sys csak egyszer, az atikmpag.sys állandóan):
    1.
    crash dump file: C:\Windows\Minidump\012312-15880-01.dmp
    This was probably caused by the following module: atikmpag.sys (atikmpag+0x6FF8)
    Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA80030AA2E0, 0xFFFFF88006552FF8, 0x0, 0x2)
    Error: VIDEO_TDR_ERROR
    file path: C:\Windows\system32\drivers\atikmpag.sys
    product: AMD driver
    company: Advanced Micro Devices, Inc.
    description: AMD multi-vendor Miniport Driver

    2.
    crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
    This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl!TdrResetFromTimeout+0x214)
    Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA80030AA2E0, 0xFFFFF88006552FF8, 0x0, 0x2)
    Error: VIDEO_TDR_ERROR
    file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
    product: Microsoft® Windows® Operating System
    company: Microsoft Corporation
    description: DirectX Graphics Kernel

  • Police72

    csendes tag

    válasz V.Stryker #1204 üzenetére

    Köszi de már kipróbáltam. Írtam is szerintem, hogy magát a 80-100 megás catalystot szedtem le. illetve azt is írtam, hogy az auto-detect pedig azt írta ki, hogy nincs megfelelő driver.

  • Police72

    csendes tag

    válasz zyben #1205 üzenetére

    Visszavinném, csak pestről rendeltem. pcx.... Macerás lenne, nem? Meg elég szar lenne gépem nélkül. Hhhhh.....

  • Police72

    csendes tag

    válasz wdtwrd #1208 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a válaszod.
    Rendszerújratelepítés most volt. HD Sentinelt hazsnálok azóta is. Semmi hiba.
    Memtest86+ lefuttatva 2 hete. Semmi hiba. :)
    Fosok, hogy akksi hiba. mert arra lettem figyelmes mintha csak akkor csinálná amikor lehúzom a töltőről... :(
    Még egyszer köszönöm.

  • Police72

    csendes tag

    válasz wdtwrd #1217 üzenetére

    Köszönöm szépen a fáradozásaid. Most a helyzet a következő: Letöröltem minden, de minden AMD-s francot a sunyiba, Windows eszközkezelőben is, szoftveresen is, mindenhogy. Vissza raktam a sima SEYMOUR-t a lemez autorun menüjéből (Azért írom, mert érdekes, hogyha megnyitod, a DRVR mappában a Seymmour driver mappájában 3 fajta telepítő van, na mindegy, nem tudod ezek mirt vagy hogy?!), aztán most megvárom majd a végét.

    Felraktam a Social Networksot nagy nehezen, de a hotkey-re nem reagál semmit. :) Szarnak pofon. Van valami tipped? :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák