Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macssessz

    tag

    Üdv Guruk!
    W10 alá szeretnék belátni WThinPC alól routeren keresztül az otthoni hálózatomban. (DHCP-n megy az egész, A Win 7-el nem volt gondom.)
    A gyárilag megosztott c:\Felhasználók\nyilvános mappákat látom is, bele másolni és belőle másolni tudok. Azonban a W10 E meghajtóját kompletten is megosztanám a másik géppekkel. Igyekeztem lemásolni az users beállításait. Odáig jutottam, hogy már megjelenik az E meghajtó de belépni nem tudok, még mindíg azt írja nincs jogosultságom. Amiket csináltam:
    Hálózati és megosztási központ,
    Magánjellegű(aktuális profil) fül:
    hálózatfelderítés bekapcsolva,
    automatikus beállítás pipálva,
    fájl és nyomtató megosztva,
    a Win kezelheti a otthoni csoportokat.
    Vendég vagy nyilvános fül:
    Hálózat felderítés apcsolva,
    fájl és nyomtató megosztva,
    Összes hálózat fül:
    Megosztás bekapcsolva(minden hálózati hozzáférő írhatja, olvashatja a fájlokat,
    40 v. 56 bites titkosításos fájlmegosztás engedélyezve,
    jelszavas védelem kikapcsolava.
    Mindezt a W10 saját fájlkezelőjéből is és a Total Commanderből indulva is megcsináltam.

    Mit nem csináltam meg, hogy a W10 alatt ne csak a meghajtó látszon, hanem annak tartalma is elérhető legyen ?

    A W10 alól belátok a ThinPc alá. Ott meg tudtam osztani a tár meghajtót.
    Légyszi egyszerűen válaszoljatok! Nem értek hozzá csak állítgatom bőszen a dolgokat.

    Köszi
    Józsi

  • macssessz

    tag

    válasz Core2duo6600 #39554 üzenetére

    Üdv Guruk!

    W10 alá szeretnék belátni WThinPC alól routeren keresztül az otthoni hálózatomban. (DHCP-n megy az egész, A Win 7-el nem volt gondom.)
    A gyárilag megosztott c:\Felhasználók\nyilvános mappákat látom is, bele másolni és belőle másolni tudok. Azonban a W10 E meghajtóját kompletten is megosztanám a másik géppekkel. Odáig jutottam, hogy már megjelenik az E meghajtó de belépni nem tudok, még mindíg azt írja nincs jogosultságom. Amiket csináltam:
    Hálózati és megosztási központ,
    Magánjellegű(aktuális profil) fül:
    hálózatfelderítés bekapcsolva,
    automatikus beállítás pipálva,
    fájl és nyomtató megosztva,
    a Win kezelheti a otthoni csoportokat.
    Vendég vagy nyilvános fül:
    Hálózat felderítés bekapcsolva,
    fájl és nyomtató megosztva,
    Összes hálózat fül:
    Megosztás bekapcsolva(minden hálózati hozzáférő írhatja, olvashatja a fájlokat,
    40 v. 56 bites titkosításos fájlmegosztás engedélyezve,
    jelszavas védelem kikapcsolava.
    Írtátok, hogy a csoportoknál hozzak létre vendeget mindegyiken.
    Jogot ezután a mindenki csoportnak adtam, majd a vendégnek is. Teljest, írást és olvasást mert a másik gépekről nem látok be a W10 E meghajtójára, még mindíg azt írja nincs jogosultságom.
    Egyszer már működött, de SSD csere volt és most nem tudom beállítani.

    Mindezt a W10 saját fájlkezelőjéből is és a Total Commanderből indulva is megcsináltam.
    Mit nem csináltam meg, hogy amásik gépekről a W10 alatt ne csak a meghajtó látszon, hanem annak tartalma is elérhető legyen ?
    A W10 alól belátok a ThinPc alá. Ott meg tudtam osztani a tár meghajtót.

    Köszi előre is a segítségeteket.
    Józsi

  • macssessz

    tag

    Üdv Guruk!
    Kérlek segítsetek!

    W10 alá szeretnék belátni WThinPC alól routeren keresztül az otthoni hálózatomban. (DHCP-n megy az egész)
    A gyárilag megosztott c:\Felhasználók\nyilvános mappákat látom is, bele másolni és belőle másolni tudok. Azonban a W10 E meghajtóját kompletten is megosztanám a másik géppekkel. Odáig jutottam, hogy már megjelenik az E meghajtó, már a mappákat is látom, de belépni nem tudok, még mindíg azt írja nincs jogosultságom.
    Amiket csináltam:
    Hálózati és megosztási központ,
    Magánjellegű(aktuális profil) fül:
    hálózatfelderítés bekapcsolva,
    automatikus beállítás pipálva,
    fájl és nyomtató megosztva,
    a Win kezelheti a otthoni csoportokat.
    Vendég vagy nyilvános fül:
    Hálózat felderítés bekapcsolva,
    fájl és nyomtató megosztva,
    Összes hálózat fül:
    Megosztás bekapcsolva(minden hálózati hozzáférő írhatja, olvashatja a fájlokat,
    40 v. 56 bites titkosításos fájlmegosztás engedélyezve,
    jelszavas védelem kikapcsolava.

    Írtátok, hogy a csoportoknál hozzak létre vendeget.
    Jogot ezután a mindenki csoportnak adtam, majd a vendégnek is. Teljest, írást és olvasást mert a másik gépekről nem látok be a W10 E meghajtójára, még mindíg azt írja nincs jogosultságom.
    Egyszer már működött, de SSD csere volt és most nem tudom beállítani.

    Mindezt a W10 saját fájlkezelőjéből is és a Total Commanderből indulva is megcsináltam.
    Mit nem csináltam meg, hogy a másik gépekről a W10 alatt ne csak a meghajtó látszon, hanem annak tartalma is elérhető legyen ?
    A W10 alól belátok a ThinPc alá. Ott meg tudtam osztani a tár meghajtót.

    Köszi előre is a segítségeteket.
    Józsi

Új hozzászólás Aktív témák