Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz celafat #3227 üzenetére

    Be kéne kapcsolni a netmegosztást az első gép azon hálókártyáján, melyen az internet kapcsolat van.

    Fájlmegosztás vsz. azért nem működik, amit a hibaüzenet is mutat. Nincs jogosultságod. Fel kell venni mindkét gépre ugyanazt a felhasználót, ugyanazzal a nemüres jelszóval, és ezzel a felhasználóval belépve (az 1-es gépen) próbálni elérni a 2. gépet. Meg persze nem árt a 2-esen megosztani mappákat.

    Thank you to god for making me an atheist

  • mezis

    nagyúr

    válasz celafat #3227 üzenetére

    Üdv.! Engem valószínű, hogy a WinXP valamelyik frissítése hozott hasonló helyzetbe:
    tetű lassan tallózta az MS hálózatot, a munkacsoportot még látta, de a munkacsoporton
    belül már saját magát sem. Miután felfedeztem, hogy a hálózati kapcsolatok ikonján
    a tulajdonságok-speciális fülön a windows tűzfal beállítás-kivételek fülén engedélyezni
    kell a "file és nyomtatómegosztás"-t (és engedélyeztem), minden normálisan működik.
    Nem kell hozzá azonos login name, stb. - az csak akkor kellene, ha a számítógépen
    nem lenne egyetlen alkönyvtár sem megosztva.
    A WiFi-s számítógépen még viccesebb volt Bill Gates csapata: ott a hasonló ablakban
    be volt már jelölve az engedélyezés, ami csak akkor lett hatásos, miután kinyitottam
    és becsuktam az ablakot, változtatás nélkül !

    Nemcsak internet nincs a második gépen, hanem a hálózatot sem látja. Az első gépről ha megpróbálom a munkacsoport számítógépeit megjeleníteni akkor látja azt a gép nevet amit a második gépnek adtam, de nem lehet kapcsolatba lépni vele mert a következő hibaüzenetet írja ki : marcsi (ez második gép neve) nem érhető el. lehet, hogy nincs joga a hálózati erőforrás használatához. Lépjen kapcsolatba a kiszolgáló rendszergazdájával.

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák