Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    Topikgazda

    válasz bambano #32216 üzenetére

    Ha tudsz ilyen esetről, kérlek, szólj, komolyan érdekelne.

    Egyrészt azért, mert szerintem a (7) bekezdés nem erre az esetre vonatkozik, másrészt azért, mert eddigi tapasztalataim szerint a hatóságok szerint sem.
    Ezt nem csak a végiggondolás mondatja velem, hanem a napi munkatapasztalatom is, ugyanis én ügyvédként konkrétan ezzel foglalkozom, és történetesen volt is ilyen ügy előttem.

    A lényeg az, hogy különbséget kell tenni aközött a két eset között, hogy a "bitszerzés" kitől és hogyan történik. Ha két szomszéd összebeszél, akkor azaz az egyik a másikon keresztül fér hozzá úgymond jogosulatlanul a nethez, akkor a büntető jog szigorú logikája szerint nincs meg nem fizetett igénybe vett szolgáltatás. Akkor lehetne, ha közvetlenül a szolgáltatót csapolnám meg, az viszont ugye már egy másik tényállás.
    Arról nem is beszélve, hogy teljesen bizonyíthatatlan a meg nem fizetett rész ellenértéke -- bár ez a tényállásszerűséget elvben nem befolyásolná, de szerintem ugye eleve nincs tényállásszerűség.

    Egyébként elég nehezen definiálható elkülönítési helyzetek adódhatnak az ilyen közös felhasználásból, ami szerintem a korlátlan átalánydíjas rendszer természetes velejárója. Rettenetesen ódzkodom a mások kárára menő ügyeskedéstől (még pl. az ÁFA-megtakarítás céljából USA-beli címmel regisztrált VoIP-szolgáltatástól is enyhe émelygés fog el), de simán el tudok képzelni olyan esetet, amikor erkölcsileg elfogadhatónak tartom a megosztást -- a "két lakásban netezzünk egy előfizetéssel" esete általában nem tartozik ebbe a körbe. Itt nyilvánosan hirdetni meg szerintem ordas nagy bunkóság.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák