Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krypton

    senior tag

    válasz qqcqqc #58132 üzenetére

    Köszönöm a részletes segítséget!
    Készítettem egy amatőr paintes ábrát a falban elvezett csőhálózat kialakításáról. A piros körök a fenti kötődobozt, a kék csillag a lenti aljzatok leállásait jelölik, a fekete vonalak pedig a Bergmann csöveket. A villany és a kommunikáció is az 5-ös ponton lép be a lépcsőházból a lakásba. Az 1-es pontban tervezünk kialakítani TV-nek helyet, illetve egy dolgozó sarkot, így emiatt szerintem itt kellene elhelyezni a szolgáltatói ONT készüléket is. A legjobb elhelyezés SZERINTEM a 6-os pontban lenne, azonban ott egyszerűen nem tudjuk hova elhelyezni a készülékeket, fent van a doboz, illetve a csöveket elrejteni. Sajnos az 5-ös pont körül fent nem nagyon van hely, alatta bejárat ajtó, ez felett kb 40 centi + 1 gázcső, jobb oldalán pedig kb 30 centi.
    A cél az lenne hogy a 4-es pontban legyen koax és UTP(bár nem tudom mennyire férnének be a csőbe), illetve ugyan ez a 3-as pontban, így mind a két szoba el van látva. A koaxot gondolom a 6-os pontban kellene megosztani, azonban nem biztos hogy el fog mellette menni két UTP még mellette. Nem tudom mitévő legyek, mik a meglátásaitok?

Új hozzászólás Aktív témák