Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dormantamas

    csendes tag

    A problémám:
    A következő probléma megoldásához várok ötleteket. a Fibernetnél van előfizetésem, és
    szeretném megosztani a netkapcsolatot a két számítógépem között router segítségével. Ez korábban minden fennakadás nélkül sikerült is úgy,hogy az előfizetéssel érkezett Terayon TJ715x kábelmodemet simán becsatlakoztattam a TP-Link TL402M routerem WAN portjába, a gépeket meg az 1-es, illetve 2-es LAN portokra. A dolog tökéletesen működött automatikusan, mindenféle beállítások nélkül. Aztán a routert az egyik gépemmel együtt albérletbe költöztettem ahol szintén megosztva használtunk egy adsl kapcsolatot PPoE alapon.Otthon ezalatt a netkapcsolatot úgy osztottam meg, hogy a modem usb kapcsolattal volt a géphez kötve és a másik gép ezen a gépen keresztül hálózatba kötve kapta a netet. Jelenleg hazaköltöztettem a rendszert és felállítottam a korábbi hálózatot: modem ethernet kapcsolattal a router Wan portján, gépek a routerhez. Természetesen a router resetelve lett, a modem elvileg fél órán át kikapcsolva hidegindítva az usb driver/virtuális hálókari eltávolítva, mindkét gépen friss oprendszer van. Az alábbi érdekes helyzet: Modem érzékeli a routert, világít a pc led folyamatosan, tehát nem észlel problémát. Router érzékeli a modemet, WAn led világít, igaz néha mintha hunyorogna. A két gép között tökéletesen megy a belső hálózat, fájlmegosztás, nyomtatómegosztás ( sima win varázslóval konfigurálva), net viszont nincs. Ha a gépeket külön, külön etherneten rákapcsolom közvetlen a modemre, megy rajtuk a net. Ha a modemet etherneten csatlakoztatom az egyik géphez ahhoz csatlakoztatom a másik gépet, megy a fájlmegosztás, belső háló, és a net is, (router kilőve) de gyakorlattilag ugye csak abban az esetben ha be van kapcsolva a "szervergép". Ha a ruuter a rendszerben van, gyakorlatilag a net meghal, a cél pedig éppen ennek a megosztása lenne. Utánnaolvasgattam a dolognak amennyire tudtam, de csakj azt a megoldást ajánlják, hogy a modemet hidegindítsam, hogy a routeren keresztül kapja a DHCP infókat és elvileg mennie kell. Nem megy. Ötlet? Most a "szervergépes" megoldás megy... de szeretnék megoldást találni.

    Öld meg mind! Isten majd szétválogatja!

Új hozzászólás Aktív témák