Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sube

    aktív tag

    válasz -XadAnuX+ #9533 üzenetére

    1, Ha már alapból is gépeled a webcímet, nem egyszerűbb entert ütni a végén? :)) Nekem felse tünt, hogy alapból nincs rá mód.
    2, Ebbe sima password manager van gyárilag, ha vhova beütsz egy jelszót akkor felkínálja, hogy elmentse-e vagy sem.
    3, Nincs esetleg beépülője az operába? újra telepítésnél esetleg, vagy addon?
    4, Ha egy linkre a görgővel 'kattintasz' rá, akkor új ablakba a háttérbe nyílik meg. Vagy nyomod klikk közbe a shiftet.

    Tudom nemteljesen konkrét válaszok, de hátha segítenek picit :)

  • Clemi

    veterán

    válasz -XadAnuX+ #9535 üzenetére

    Tudod az a baj, hogy csak egy picit kellene a beállításokban körülnézni, és minden kérdésedre megtalálod a választ. Amiket felsoroltál, azokat mindenféle trükkök nélkül megtalálod a beállítások között.
    Hogy csak egy példát említsek a Beállítások/Haladó/Fülek menüben, ha kiveszed a pipát a megnyitott fül újrahasznosítása szöveg elől, akkor minden oldalon a linkre kattintva, sőt a könyvjelzők is mindig egy új fülön nyílnak meg.
    Az Opera saját jelszókezelője miért nem jó? Legalább nem kell belebarmolni a böngészőbe egy külső programmal. Ezt is megtalálod, a Beállítások/Haladó/Biztonság fülön.
    Na és a letöltéskezelő! Az Operában ez is be van építve alapból, és természetesen ott folytatja a megszakadt letöltést, ahol abbahagyta. Persze ha neked külső program kell, akkor csak annyi a dolgod, hogy a Beállítások/Haladó/Letöltések fülön, kiveszed a pipát az Operához rendelt fájltipusok elrejtése négyzetből, megkeresed a kívánt kiterjesztéseket, amiket a letöltő programmal akarsz társítani, (gondolom exe, rar, zip) és a szerkesztés menüben olyan programot rendelsz hozzá, amit csak akarsz.
    Az, hogy a cím begépelése után entert nyomsz, és nem kell az egér után kotorászni szerintem még egyszerűbb is nem gondolod? Amúgy melyik böngészőben találsz olyan funkciót, hogy amikor a vágólapról illesztesz be egy linket a címsorba, az egér jobbgombos menüjével, akkor találsz ott egy olyat is, hogy beillesztés és ugrás, amivel még kattintanod sem kell sehová a cím beillesztése után, hanem azonnal nyílik a link?

    [ Szerkesztve ]

  • Clemi

    veterán

    válasz -XadAnuX+ #9538 üzenetére

    Próbáld ki, hogy újraindítod az operát, miután átállítottál valamit.

    Ja és a jelszókezelő beállításaival találkozol a Beállítások/Űrlapok menüben is. (Hozzáteszem életemben nem használtam)

    [ Szerkesztve ]

  • Lui04

    aktív tag

    válasz -XadAnuX+ #9533 üzenetére

    "Ha a címsorba beírok egy webcímet, hogy tudok oda menni egérkattintással? Mert a Firefoxban a címsornál volt egy nyíl, csak rá kellett kattintani, és kész. Itt az Enteren kívül nem találtam semmit..."
    - megjelnés(ctrl+F12)/gombok/böngésző nézet 2. a sorban az ugrás gomb, megfogod és kihúzod a címsorra

    "Firefoxba volt egy Last Pass nevezetű jelszókezelő progi, Sajnos az Operát nem támogatja. Operához milyet tudnátok ajánlani? Hasonló kéne mint a Last Pass."
    - erre én is azt mondom, hogy ott a beépített, ami szerintem nagyon jó

    "És szeretném ha új fülben nyílna meg az oldal, ha más oldalra kattintok az oldalon, most sajnos ugyanaz az oldal fog frissülni amin éppen vagyok."
    - középső gomb (hattérben), shift+bal gomb (előtérben)

    "Hogy tudom letiltani a Opera letöltéskezelőjét? Internet Download Manager-t használok, de nem tudom működésre bírni az Operában."
    - IDM oldalán ki van írva, hogy támogatja az Operát, fel is raktam ezt a porgit, telepítés után egyből dobta az ablakot, hogy integrálja-e magát a böngészőkbe és kért egy újraindítást. Ezután operában megpróbáltam letölteni egy fájlt és dobta az IDM ablakát a letöltéshez, úgyhogy működik gond nélkül. Annyit kell tenned, hogy mivel már neked fel van rakva az IDM, ezen belül beállításoknál bepipálod a "bővített integráció"-t vagy, ha az be van, akkor nézd meg, hogy a listában benne van-e az Opera és nincs-e kivéve mellőle a pipa, vagy ha nincs benne akkor pipa az "új alkalmazások keresése melyek le tudják tölteni a fájlokat"-ra. Utána követed azt amit kiír.

  • #27441408

    törölt tag

    válasz -XadAnuX+ #9535 üzenetére

    De ezen mi a ködös ? Tiszta és érthető. Webcímnél pl nekem se még csak fel se merült hogy a FF-be erre van más megoldás... beírom és enter...

    Jelszó kezelő állítólag az operába biztonságos én is azt használom. Bejegyezteted a jelszót és ahol be akarsz lépni egéren jobb gomb a felhasználó név résznél és elhúzod jobbra és kitölti.. Beállíthatsz mester jelszót és akkor ha teszem azt idegen ül a gépnél és az opera még nem látta a mester jelszót akkor az idegen huzogathatja a kurzort a belépésnél..

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz -XadAnuX+ #9533 üzenetére

    "Ha a címsorba beírok egy webcímet, hogy tudok oda menni egérkattintással?"

    Az Enter nem gyorsabb, már ha úgyis gépelsz, tehát a billentyűzeten van a kezed? Amúgy vannak sajátgombok hozzá, ha nagyon kell.

    Last Pass nem támogatja, de van saját jelszókezelője, ami biztonságos. Biztonságosabb, mint ilyen third-party cuccok.

    Letöltéskezelő: opera:config#UserPrefs|UseExternalDownloadManager

    Plusz saját menübe is bele tudod integrálni. Plusz ha kezeli ez az Internet Download Manager a vágólapot, akkor egyszerűen csak a Hivatkozások panelen kijelölöd ami kell és Ctrl+C

    "És szeretném ha új fülben nyílna meg az oldal, ha más oldalra kattintok az oldalon, most sajnos ugyanaz az oldal fog frissülni amin éppen vagyok."

    Minden oldalon minden más oldalra mutató link? Van rá userJS.

    Amúgy a legegyszerűbb a fülek újrahasznosításának kikapcsolása és a középsőklikk az egéren. Mellesleg Shift+középső klikk az oldal egy üres területén és feldob egy ablakot ahol meghatározhatod a középsőklikk funkcióját.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák