Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cousin333

    addikt

    válasz Sk8erPeter #13094 üzenetére

    "Miért "biztosabb módszer"? Ezt nem igazán értem."

    Lásd kettővel feljebb a #13092-t:

    "A probléma ott van, hogy a panelt bezáró gombot a már letöltött Dragonfly rakja ki a saját felületére, szóval ez egy jelentésre szoruló bug."

    Szóval a bekapcsolás persze egyszerűbb a környezeti menüből, de kikapcsolni már nem az. Nem tudom, mi a bug nálad, miért nem hozza be a DF-t. Egyszer már le lett töltve? Mert ha nincs lenn, akkor persze nem tudja betölteni. Próbáltad már a legfrissebb, experimental változatot is?

    [ Szerkesztve ]

    "We spared no expense"

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13120 üzenetére

    "Ha már túl régóta fennáll egy bug, akkor az már nem is bug, hanem szolgáltatás?"

    Amúgy ez tényleg így van. Sokáig azt hittem, hogy a 9.0 óta létező opera:illegal-url-xxx cím (amikor az URL-ben érvénytelen karakterek voltak) egy elmebeteg szolgáltatás, aztán végül kiderült, hogy ez valójában egy bug volt. ;]

    Vagy, mint Windowsban, hogy nem hozhatsz létre mappát a következő nevekkel: con, prn, aux, nul

    "Most, amikor a nevedet kimásoltam, sikerült reprodukálni a jelenséget!
    Készítettem is róla screenshotot"

    Ezt soha nem tapasztaltam és nem is tudom reprodukálni. Mint mondtam, ami nálam van az ha már 5 pixelnyit mozdítok az egéren akkor visszavált arra a kurzor típusra, amire kell neki.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13120 üzenetére

    Most próbálgatom az új, experimental Dragonfly-t, és eddig NAGYON tetszik! :K
    Pont azokat a dolgokat pakolgatták bele, amiket eddig hiányoltam, és a felülete szebb, letisztultabb lett, és nagyon áttekinthető, az már biztos, hogy jobban tetszik, mint a Chrome Developer Tools így kb. 10 perc próbálgatás után is. :) Mindjárt a Firebugot is simán lekörözi nálam... :D
    A gyorsaságában észrevehető különbség meg szerintem brutális az előzőhöz képest (Chrome fejlesztőeszközéhez képest nagyságrendekkel gyorsabb).
    Telerakták rengeteg hasznos szolgáltatással, ami eddig nem volt benne, viszont nagyon sokat segít (melós lenne listát írni róla, de nyilván publikálták az újításokat), szerintem egyelőre nagyon látszik, hogy volt benne bőven meló!
    Aminek én személy szerint nagyon örülök. Webfejlesztéshez nagyon jól fog jönni!

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13125 üzenetére

    Arra, hogy

    1. Link fölé viszem az egeret. A nyíl átváltozik mutató kézre.
    2. Nyomok egy 2-es billentyűt (tehát tabot váltok).
    3. A mutató kéz megmarad, pedig az új tabon (amire váltottam az előbb) már nem link fölött van az egér, tehát vissza kéne változnia nyíllá.

    De ha kattintok ugyanúgy nem viselkedik furcsán, hanem olyan, mintha a sima oldalra kattintottam volna, illetve ha megmozdítom kb 5 pixelnyit az egeret, akkor visszaváltozik nyílra.

  • F34R

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13193 üzenetére

    Az idegesítő dolog nekem is , akkor mikor duplán "klattyintasz" az ok-ra akkor is ezt csinálja (vacakol az elküldéssel, azt hiszem hogy nem fogja elküldeni ezért még egyszer klatty és akkor arcomba nyomja a double postot :W )

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13190 üzenetére

    "Aztaqrva, tényleg. De az sem rossz, hogy sikerült reprodukálnod a hibát, és ezzel tulajdonképpen rájöttél az okára."

    Na, ha csak ilyen bugok maradnának a véglegesekben, én annyira boldog lennék. :DDD

    "Akkor jön rá, mekkora szopás is van vele, előbb kitalálni, hogyan is kellene az egészet megoldani"

    Mint mondtam, nem tudom, de például a Live Gallery-t sem javította senki, aztán végül én írtam egy userCSS-t (kemény 3 percembe került). Tudom, CSS, nem pedig JavaScript, de nem is azt kértem, hogy fejlessz mondjuk egy Website Monitor-t (amit évek óta szeretnék), ami azért nem kis munka, de mondjuk egy PH-s kiegben átírni a függvényneveket az Operás megfelelőjére szerintem nem olyan hosszú idő.

    Ott van például a Szégyenfal. A hibák egy részét (JS tudás nélkül) simán tudnám javítani, ha lenne hozzáférésem az FTP szerverükhöz. De ők esetenként több, mint 1 évig rá se néznek.

    Én ingyen kijavítanám a hibát, ellenben ők havi szinten kapnak valamennyi fizetést a munkájukért.

    Na az ilyenek dühítenek.

    "viszont továbbra is úgy gondolom, hogy az ilyen jellegű dolgokra, mint az autocomplete és hasonlók, ugyanez annyira azért nem igaz"

    1. Mivel újabban a kikapcsolhatósággal nem igazán foglalkoznak, én inkább tiltakozom minden ellen, ami számomra nem kell. Az autoresize is kikapcsolhatatlanul keseríti az életemet. Másoknak a Tab Stacking keseríti az életét, nekem az, hogy opcionálisan nem automatikus (pedig egyszer, pár build erejéig az volt).

    2. Addig én is mellette voltam, amíg csak userJS volt, hogy opcionálisan legyen ilyen lehetőség, de most már csak 1 kattintás. Ha csak 1 napot is venne igénybe ilyesmi implementálása, akkor már inkább implementáljanak helyette olyat, mint oldalspecifikus: illeszkedés, on demand plugin, zoom, képek engedélyezése, stb.), amiket nem lehet pótolni, vagy nem úgy.

    3. Volt már a Firefoxban, a Safariban kétszer is és nagyon durva módon és az IE8-ban is arra példa, hogy autocomplete funkción keresztül adatokat tudott lopni az oldal. Szóval szerintem nem olyan egyszerű az. Ellentétben a Local Storage biztonságosabb, mert az kliensoldalon van és egy specifikációban ritkább a bug, mint egy folyamatosan fejlesztett szoftverben.

  • F34R

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13196 üzenetére

    Hát igen lásd vbulletin , ha akarod szerkeszted nem 5 perc hanem akármikor , vagy törölheted is ha nem oda való , ph-nak is könnyebb lenne modiknak sem lenne annyi dolguk :U

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13193 üzenetére

    Egyébként nem értem. Az nem erőforrásigényes, hogy mind a több tízezer (vagy százezer) aktív user minden egyes hozzászólása után betölt még egy lapot a szerverről, amiben tájékoztat arról, hogy a hozzászólás sikeres volt? Ha ott van úgyis sikeres volt, ha meg sikertelen, akkor meg úgyis látod, hogy nem küldte el. Ezt ki lehetne kerülni.

    Az időkorlát jó ötlet, mivel az ellenőrzés tényleg erőforrás igényes lenne.

    "Hogyan is tudnám ezt beállítani, hogy minden böngésző engedélyezve legyen alapból, ne tiltott állapotból induljanak?"

    1. Omlaszd össze újra ezen az oldalon és válassz ki mást.

    2. Az operaprefs.ini-ben biztos van valami bejegyzés, csak nem tudom mit kell keresni és azt sem, hogy melyik szekcióban. Az összeomlasztás gyorsabb. :DDD

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13200 üzenetére

    Talán el kéne indítani hozzá a Dragonfly-t (jobbklikk->Inspect Element).

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13200 üzenetére

    "egy kiíratás aztán már tényleg nem nagy dolog, és nem is vesz igénybe komoly erőforrásokat."

    Nem pont erre gondoltam, hanem az adatforgalomra. Ha csak 50 kilobájt az oldal, akkor is több gigával lehet számolni napi szinten.

    "azért ilyesmire is gondolhatnának, hogy kicsit modernizálják a dolgokat."

    Ezt mondd az elavult böngészőket használóknak...

    A Facebook megteheti, mert divat ilyen oldalakon böngészni és a közösség húz mindenkit.

    A PH-t nem divat olvasni. Az IE userek majd mennek a HWSW-re vagy az SG-re, vagy oda, ahol hozzá tudnak szólni.

    "Ugyanígy lehetne értesítés a PH-ba beillesztve olyan topicokról, amikre fel vagy iratkozva - és akkor nem kéne kiegészítő hozzá..."

    Ilyen van, csak sajnos e-mailes.

    Személyreszabott RSS-nek jobban örülnék.

    [ Szerkesztve ]

  • kalasz

    tag

    válasz Sk8erPeter #13206 üzenetére

    Köszi a gyors választ, megoldódtak a gondjaim :R :R :R

    A tapasztalat jó iskola, csak a tandíj magas.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13204 üzenetére

    "Tudom, hogy van e-mailes értesítő, egy ideje már használom..."

    És azt véletlenül nem tudod, hogy ez mennyire erőforrásigényes? Mármint ha feliratkozok egy témára, akkor arról egyenként kapok e-mailt minden hozzászólásnál és nem csak az elsőről, amíg nem látogatom meg újra az adott topicot.

    A másik, ehhez kapcsolódó kérdés: Ismersz olyan Gmail Labs kiegészítőt (vagy akármi mást), amivel megoldható, hogy az adott címről beérkező levelek tartalmát ellenőrizve, ha csak minimum 0 maximum 10 számjegyben tér el, akkor csak a legkorábban érkezettet tartsa meg, a többit törölje.

    "Ha abba az irányba húz a közösség, hogy normális böngészőt használjanak az emberek, akkor az jelen esetben talán éppen nem probléma."

    Úgy értettem, hogy az emberek a Facebookért még az egyéni preferenciájukat is feladják (függetlenül attól, hogy jó-e, vagy sem, sokan például Operát is dobták, amikor bugos volt a fostalicska Flash miatt a Farmville), ellenben egy IT portálért (ami habár az anyagi javak miatt kicsit elbulvárosodott, de még mindig sok hasznos teszt és kiveséző írás olvasható, amiből sokat lehet tanulni) nem fognak úgy böngészőt váltani. Főleg mivel sajnos (és ez is oka az elbulvárosodásnak) az olvasótábor nagy részét ezek a TLDR effektusban szenvedő emberek teszik ki, akik kifejezetten imádják az eleve flamekeltő írásokat, ahol elismételhetik a már 50 korábbi, hasonló cikkben is 10x megcáfolt fixaideáikat, ezzel 3, bizonyos esetekben (Apple cikkek, warez cikkek) 4 számjegyű hozzászólásszámot generálva.

    (#13207) Sk8erPeter: Nálam is csak 2 giga RAM van. Blokkold a külső scripteket, azzal is sokat nyersz.

    Más: Nem gondolkoztál még rajta, hogy valami olyan elrendezést használ, ami jobban kedvez a sok fülednek? Ha az oldalra rendezett füleket megszokás miatt nem is, de legalább valami olyan skint, ahol nem zsugorodnak össze ennyi tabnál a faviconok a bezáró gombtól (esetleg a bezáró gomb kikapcsolása, ha nem kell), az új fül eszköztárak, menügomb elrejtése, szintén helyspórolás céljából?

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13230 üzenetére

    "Nem várom el, hogy mindent megcsináljanak, amit valaki kiböffent, de vannak könnyen megoldható dolgok (most ez plusz egy mező a keresőnél, és plusz egy lehetséges query, hát hű de nagy dolog, kb. 10 perc az egészet megírni, de halál komolyan)."

    Jellemző az ilyesmi. Egy másik fórumon van egy admin, aki már lassan kikészül idegileg, mert legalább 30 alkalommal leírta, hogy "használjátok a link gombot, ha linket szúrtok be", de persze egy csomóan nem foglalkoznak vele (ráadásul nem is IT fórum, tehát még felróni se lehet nagyon a felhasználók hozzá nem értését).

    Ez még hagyján, de van egy korlát, hogy 60 karakter után új sorba tördeli az egybefüggő szöveget függetlenül attól, hogy még ha "w"-vel rakod is ki csak a doboz feléig ér el (mivel nem fix széles betűtípus). Állítólag a layout védelme miatt van, gondolom word-wrap-ról még nem hallott.

    Írtam már neki, hogy implementáljon egy linkifier scriptet (még azon az ótvar blog.hu-n is megoldották), de nem, mert csak azért sem. :D Pedig amennyi ezzel kapcsolatos kommentet már leírt...

    "Próbálták lemásolni a Fácsét, de nagyon erőltetett szánalmas próbálkozás volt. AJAX? Ugyan már... Az luxus."

    A múltkor a myvipet láttam valahol. Na az lett az igazi Facebook klón. :DDD

    "Most konkrétan mely külső scriptekre gondolsz?"

    Főként webstatok, Google Adsense és társai. Minden oldalon átlagban legalább 5 ilyen, az oldal működéséhez szükségtelen script töltődik fut le (lásd: Ghostery adatbázis, pedig az még csak nem is ismeri mindet).

    Ezek sok lapnál összeadódnak és elég erősen megdobják a memóriaigényt.

    "Ha tudsz mutatni ilyen skint, szívesen kipróbálom."

    Van sok, itt nézelődj. Aktiválás után jobbklikk fülsávon->Rendezés->Balra/Jobbra (amelyik szimpatikus), majd ismét jobbklikk->Rendezés->Felülre

    Ezt azért kell eljátszani, mert 9.5-től van egy ilyen bug, hogy a nagyon minimalista skineknél (bizonyos padding érték alatt) a tabok nem zsugorodnak össze elsőre, csak újraindítás, vagy a fenti művelet elvégzése után.

    "Ez mi is?"

    A + gomb, amivel új fület nyitsz és ahogy látom még a menügomb mellett is van egy, ami még teljesen ki is írja, hogy "Új fül". Ez sok helyet foglal.

    Az Opera menügombról ha a szöveget eltünteted, azzal is helyet spórolsz, de az egészet eltüntetheted, akkor az Alt billentyűvel bárhol előhozhatod (azt szerencsére még a Flash sem nyúlja le).

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #13230 üzenetére

    Pont tegnap nézegettem a levél fejléceit meg ilyesmit (Gmailnél a lenyíló fülecskénél: "Eredeti megjelenítése" - elég hülye neve van amúgy), hogy Base64 kódolást használ a PH! levélküldő rendszere, gondolom ezzel is valamelyest próbálják optimalizálni az adatátvitelt.
    Bár már legalább 5 éve nem néztem meg a MIME szabvány legfrissebb változatát, de korábban az szerepelt benne, hogy olyan esetben, amikor a base64 kódolású mező rövidebb a sok ékezetes és egyéb nem ASCII karakter miatt, mint a quoted printable, akkor a levelezőszoftvereknek azt illik használni (ugyanez igaz a levél szövegére is). Ez egy 15 éves szabály, természetesen sokáig senki nem tartotta be, sőt eleinte egy átlag levelezőnél már az is feature volt, ha a qouoted printable kódolást megértette. Szerencsére azóta láthatóan változott a helyzet.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • válasz Sk8erPeter #13232 üzenetére

    Pl a Farmville-ben valamire rákattintok azonnal megjelenik de operában hosszú másodperceket-fél perceket kell várnom amire történik valami. Ugyan ez a lassúságot tapasztaltam IE9 alatt is, viszon Chrome 10 és FF4 alatt nincs ilyen.
    Pl beírtam a címet, nyomtam egy Enter-t, elmentem becsukni a kinyílt ajtót, visszajövök és még el sem indult az oldal betöltése, ezzel szemben a többivel már betöltődött volna.

    "Nem árt néha szűz profillal indítani, ha már lassulást tapasztalsz, meg persze gyorsítótár, cookie-k, stb. törlése is szükséges időnként."
    Telepítés és első indítás volt csak mielőtt az említetteket tapasztaltam. Nem hiszem, hogy ennél szűzebb profilt lehetne használni.

    + HTML5 módban nagyon szaggat a videó lejátszás a Youtube-on és nem is lehet benne tekerni, Flash-nél rendben van de az Összes többi böngészőnél a HTML5 a gyorsabb és lehet tekerni is.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #13269 üzenetére

    Most hirtelen nem találom, hol is tüntetem el az Opera gombról a szöveget?
    Jobb klikk az Opera gombon > Testreszabás > Megjelenés > Eszköztárak > Stílus > Csak gombképek

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13269 üzenetére

    "akkor igencsak idegesítő, ha linkké válik ez a cím, mivel nyilvánvalóan nem létező címre mutat."

    Ez többnyire ritkább eset, mint az, hogy valaki linket akar beszúrni, ráadásul aki ilyen példákat ír fórumba, az valószínűleg tudja használni a BBCode-okat és az is simán megoldható, hogy code tagek között ne linkesítsen.

    De ezért mondtam, hogy nem IT fórumról van szó, tehát az ilyen példa előfordulási esélye nulla. Ellentétben napi szintű probléma, hogy valaki nem tud linkelni, csak beszúrja a címsorból kimásolt címet.

    Amúgy a lényeg nem is ez volt, hanem az, hogy az admin képes hónapok óta bosszankodni ilyesmin ahelyett, hogy rászánna az életéből kemény 1 napot (és akkor gondolom sokat mondtam), hogy implementáljon egy linkesítő scriptet.

    "valamelyik sarkában ott éktelenkedik az otromba nagy disznó myvip-pecsét."

    Az 1024*768 felbontású képek, aminek a bal felső sarkában van egy 240*320 pixeles CIF kamerával készült kép se semmi. És azért nem BMP formátumú, mert XP SP2-től (vagy nem tudom mikortól) az MS Paint már alapértelmezésben JPG formátumba ment. :D

    Olyanokon, mint Kép neve - Másolat.JPG már meg sem lepődik az ember. :DDD

    "Mi lehet ennek az oka?"

    Szerintem valami nagyon nehezen reprodukálható core bugot fedeztél fel, amit egy a Prohardveren (és csak ott) használt JS függvény hoz elő Operában és azt is csak bizonyos mennyiségű memóriahasználat felett (ezt behatárolhatod az opera:memdebug oldalon).

    "Most hirtelen nem találom, hol is tüntetem el az Opera gombról a szöveget?"

    Jobbklikk->Testreszabás->Megjelenítés->Stílus legördülő->Csak kép

  • 용 Bob

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #13279 üzenetére

    Üdv!

    Próbáltam beállítani az új opera mail-t, mert ígéretesnek tűnik, letisztult és gyors.

    Ezért akartam átirányítani a google-s üziket,az adott beállításokkal
    De nem sikerült, azaz nem irányítja át az azóta kapott leveleket.

    Továbbá számomra az sem tiszta, hogy, először megadom a a googlenek a ...@myopera.com-os címemet, majd az operán belüli levelezőrendszerbe megadom ezt az átirányított címet.
    Viszont eddig sem a myopera, sem a beépített levelezőbe nem jött egy darab levél sem.

    A beállításokat az alábbi oldalon próbáltam követni, illetve ellenőriztem a portok számát is.

    Ötlet? :F

    [ Szerkesztve ]

    MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13279 üzenetére

    Még két dolog:
    1. Operánál várható, hogy lesz majd esetleg beépített pdf-olvasó, amit Chrome-nál is fejlesztettek, és ami mellesleg nagyon hasznos? (Ott így nem kell plugin, illetve nem kell lementeni a fájlt.)
    2. Vajon még ebben az évtizedben elkészül Operához az Xmarks kiterjesztés? :D Mondjuk ez inkább költői kérdés, gondolom nem tudtok róla Ti sem, mikorra várható. :) De a böngészők közti könyvjelző-szinkronizációt mindenesetre nagyon jól megoldja.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13279 üzenetére

    "Erre a korábbira nem tudsz mondani valamit, hogy miért nem lehet bepipálni a kiterjesztések indítását?"

    operaprefs.ini túrás, vagy teljes uninstall, majd install. Mást nem.

    "Operánál várható, hogy lehet esetleg beépített pdf-olvasó, amit Chrome-nál is fejlesztettek, és ami mellesleg nagyon hasznos? (Nem kell plugin, illetve nem kell lementeni.)"

    Ezt le ne merd írni még egyszer, a végén még képesek és megvalósítják és az Operából lesz egy 20 megás telepítővel rendelkező bloatware, ami hordoz magában egy nagy biztonsági rést. :DDD

    Egyébként vannak rá cuccok, például LinkRedirector, vagy még vagy 5 különböző megoldás az adott célra, hogy a Google nézőkéjében nyissa meg a PDF, DOC, PPS és egyéb fájlokat.

    Tény, hogy nem olyan, de az emberek többségének bőven jó. Akik meg napi szinten nyitnak meg PDF-et a böngészőjükben és fontos számukra a professzionális megjelenés (amit még a mai napig nem tudok, hogy mi, mert még nem fedeztem fel különbséget az Adobe és a Google Viewer között ezen a téren, de elismerem, nem nézek túl sok PDF-et) azok olyan kevesen vannak, hogy simán telepíthetik az Adobe Readert (elvégre úgyis telepítik, mivel szükségük van a professzionális megjelenítésre), vagy keresnek belőle portable változatot (biztos van olyan is), de teljesen felesleges. :DDD

    "Vajon még ebben az évtizedben elkészül Operához az XMarks kiterjesztés?"

    Előbb a File API legyen teljes, különben nem tudom hogy gondoltad, hogy majd egy webes nyelveken alapuló cucc képes lesz egy third-party szolgáltatónak elküldeni bármit is a böngésződből, amire te nem adtál engedélyt. Ez nem a Firefox, ahol az ilyen "biztonsági rések" természetesek, vagy a Chrome, ahol ez evidens. Bár utóbbi elég irigy ahhoz, hogy ilyenkor figyelmeztessen, elvégre csak ő gyűjthet adatokat szó nélkül. :DDD

    FileReader API már van (részleges), szóval ha ez végleges lesz, akkor már nem lesz akadálya, hogy az XMarks fejlesztői írjanak Operához is ilyen kiegészítőt.

    (#13280) mohoyoyo: IMAP-ot és a POP3-at tiltsd le. Csak azért, mert szerintem valahol még azelőtt letölti a leveleket, hogy át tudná irányítani.

    Ha a My Opera beállításaid nem lennének jók, akkor a kliensben hibaüzenetet kapnál, hogy nem tudja letölteni a leveleket.

    (#13281) Kuruc2: Nem lehet. Vagyis igen, válassz egyet ezek közül.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13300 üzenetére

    Passz, valamikor még régebben írták, hogy a Flash után a PDF plugint is integrálják, mert az Adobe-ot nem tartják elég biztonságosnak. Ebből nekem az jött le, hogy az van benne.

    "Akkor ezek szerint szerinted én is egy "&@#˘^˘^##" vagyok, ahogy az összes többi?"

    Tudom mi a különbség a kettő között (egyébként van "collapse" állapota is).

    Attól függ, mire használod. Ha egy menüre, ami mouseoverre átváltozik valami mássá, akkor igen. Ha olyan dolgokra, amiket nem probléma, ha a böngésző akkor kezd el betölteni, amikor a display tulajdonság értéke megváltozik, akkor nem.

    Ettől függetlenül igen, hülyeségnek tartom, mert ha csak nem reklámbizniszből élsz, akkor csak hátrányod származik belőle. Most pedig az Opera is beállt a sorba, tehát lőttek a reklámblokkolásnak. Már csak URL alapján lehet, de úgy nem, hogy szabvány banner méretű bannereket blokkoljon a CSS és el sem kezdődik a betöltődése. Sajnos betöltődik, csak nem jelenik meg. Hát köszi, ki vagyok vele segítve. Pár főverzió múlva ugyanolyan hulladék lesz belőle, mint a Chrome-ból. :((( Már csak azt remélem, hogy addigra a Firefox fejlődik valamit sebesség (programműködés) terén. Ott legalább ilyen alap funkciót még nem tettek tönkre és van CSS selector API az ABP-ben.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13311 üzenetére

    "Könyörgöm, magyarázd már el, miért származna hátrányom abból, ha a display:none-t használom, ha már ezt is jobban tudod."

    Neked semmi, csak az Operát használó látogatóidnak. Egyébként nem sok, ezért is nem értem, miért módosították a régi működést és miért pont most.

    Annyi "hátrányod" származik belőle, amit már korábban mondtam, hogy ha lassú a szerver (tehát ilyen PH sebességű oldalakon fel se tűnik), akkor 1-2 másodpecig villog a placeholder és a kép dimenziói közötti méretek között a layout azon része ami fölött az egérmutató van, ha display:none-t használtál.

    A másik hátrány, hogy képgalériákban az első alkalommal, amíg be nem cachelt minden képet, áttűnés helyett a fentről lefelé képrenderelést kapod.

    Ehhez képest még a parser is nagyobb problémákat okoz, ami hol XML-nek értelmez egy oldalt, hol egy lezáratlan taget nem zár le.

    "Talán amikor mondjuk rákattintottál egy elemre, és annak a visibility-je (vagy display tulajdonsága) megváltozott, intézett egy AJAX-kérést a szerver felé, és letöltötte konkrétan csak azt a tartalmat, vagy mi?"

    visibility-nél nem, displaynél viszont pontosan ez történt. Ilyenkor rendezett egy AJAX kérést a szerver felé és letöltötte az oldal további elemeit.

    Próbáld ki, tölts le egy Opera 11.00-t az archívumból és vesd össze a 11.10-zel.

    "És akkor egy Opera-fannal kevesebb lesz, áttérsz a Fájörfoxra?"

    Vicces nagyon, csak tudod mikor olyan tróger módon vannak megoldva a reklámbannerek, hogy az egyetlen biztos pont az egészben a elem ID-je/Class-ja, vagy még az se, csak az nth-child, akkor rengeteg szopástól kíméled meg magad azzal, ha a DIV-et csapod ki, ami mögött így nem töltődik be a minden újratöltésnél cserélődő banner, amiből van 30+ különböző és egyik sem adserverről jön le, hanem imageshack-ről és társairól, amit necces lenne tiltani.

    A reklámblokkolás pedig nagyon érzékeny pont nálam.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13311 üzenetére

    Azt még elfelejtettem hozzátenni: nem vagyok Opera fan, de ezt már rengetegszer leírtam. Egyéni preferencia alapján döntöttem az Opera mellett.

    És épp ellenkezőleg: Akkor lennék fanboy, ha az Operát megdicsérném ugyanazért (vagy csak ebben az esetben eltekintenék afelől, ami miatt (többek között) a Chrome-ot minden alkalommal lehúzom, mikor valaki előhozza a témát.

    Vagyis, hogy most már az Opera (az URL Filter-től eltekintve, ami rendesen blokkol ugyan, de napjaink habzószájú hirdetői között kevés, mint mackósajtban a brummogás) ezen a téren nem különbözik a többi böngészőtől. Sem az IE-től, sem a Firefoxtól, sem a Safaritól és (fáj ilyet írni), de a Chrome-tól sem.

    De ezt már régebben párszor kiveséztük ebben a topicban. Az Operában folyamatosan tesznek tönkre olyan dolgokat, amik habár egyfelől lehetnek pozitívak is, de mivel nincs alternatíva a régi működés által akár mellékhatásként (ez a display:none jó példa erre) funkcionáló fícsörre, ezért negatív érzés támad bennem és nem csak bennem, lásd Desktop Team kommentek, vagy wishlist.

    A legdühítőbb az egészben, hogy ezekről a dolgokról egy csomóan nem is tudnak (lásd: Chrome-ban is vígan használják a reklámblokkolót annak tudatában, hogy az valóban blokkolja a reklámokat, nem csak elrejti), vagy csak jelentéktelennek tartják, miközben rajtam kívül még több ezren használják.

    A második, hogy ha ennek még hangot is adok, akkor még én vagyok leoltva, hogy rossz példát mutatok az új Opera usereknek, mert azt veszik le, hogy az Opera szar. Pedig összességében véve még mindig vannak benne olyan funkciók, ami miatt ezt használom, nem valamelyik másikat.

    Csak azok az újdonságok, amik számomra is pozitívak (ilyen 9.5 óta ezek voltak):
    - Új JS motor
    - HTML compose az M2-ben.
    - illegal-url hülyeség kiiktatása.
    - Normális fájlmentőablak.
    - RSS ráncfelvarrás

    Ezek (illetve hiányai) napi használat során csípték a szemem.

    Ezeken kívül a többi újítás, mint Unite, vagy kiegészítők, új gyorshívó vagy akármilyen nagyobb horderejű cucc (a HTML5-ös implementációkat leszámítva, ami így is-úgy is evolúciós folyamat), egyfelől pozitív változás ha már van választhatnék, 1-1 bizonyos bugfixért elcserélném ezeket az újításokat. Szóval amolyan talán évente 1 alkalommal hasznát veszem, illetve ha már van, akkor miért ne. Tehát nem kötődöm igazán hozzá.

    Vannak viszont ismét olyan mellékhatások, amikről az előtt nem tudtam, illetve nem alakult ki bennem igény irántuk, de ma már nehéz lenne élni nélkülük. Meglepő módon a felhasználók többsége erről is vagy nem tud, vagy csak futólag hallott:

    - Non-modal dialogs: Ma már meghalnék nélküle. Emiatt minimum 200%-kal nőtt bennem endorfin szint egy-egy JS alert láttán. Még mindig utálom őket, de ma már nem pörög le a szemem előtt, hogy szívesen látnám egy megtörtént eseteket feldolgozó trancsírozós horrorban azt, aki kitalálta a JS alert függvényt és azt is, aki 2011-ben még mindig alkalmazza.

    - On Demand Plugin: Attól függetlenül, hogy kezdetleges implementációja és bugjai miatt nem tudom használni, de hatalmas ötletnek tartom és amint oldalspecifikus lesz és javítják az swfobject bugot, azonnal használni fogom, mivel RSS-ben is blokkol.

    - Full Transparency: Nem vagyok a csilivili híve, de mivel az Aero GPU alapon működik és kikapcsolva is csak +50 mega memóriát spóroltam és mert kellemes a felülete (ellentétben az XP-s Lunával, amitől elhányom magam), ezért meghagytam. Szóval hasznos tud lenni (főleg, mivel már javították a scrollozási teljesítményt), hogy Aero Peek nélkül is látom a grafikonokat.

    - Tab Stacking: Ez is kezdetleges implementáció, de az automatikus csoportosítás egy élmény volt, amíg ki nem vették a véglegesig. Állítólag majd a jövőben még visszakerül.

    - Visual Tabs: Oldalra rendezett fülsávnál meglepő módon hasznos, kombinálva egy userJS-sel, ami frissíti x másodpercenként az előnézeti kép tartalmát.

    Mielőtt arra következtetnél, hogy nem használok egy csomó mindent, elmondom, hogy igen, csak rengeteg mindenre bőven kielégítő volt a korábbi bütykölés. Például beépülőket a mai napig plugin-ignore.ini-vel blokkolok (stabilabb), vagy a gyorshívót is tudtam korábban is bütykölni, illetve a menüsávot is el tudtam tüntetni és még pár tízezer karakterig sorolhatnám mi mindent tudtam, tehát számomra nem jelentettek pozitívumot.

    Valamint vannak olyanok is, amik közvetlenül nem érintenek, de olyan szempontból igen, hogy kevésbé kell már a hozzá nem értők szájába rágnom, hogyan navigáljon el az AppDatába (ami alapértelmezésben még rejtve is van), hanem csak be kell pipálnia egy checkboxot uninstallnál és meg van oldva a problémája, nekik többnyire úgysem fontos a backup.

    Több hirtelen nem ugrik be. Szóval látható a felhasználási szokásaim nem igazán illenek rá az átlagfelhasználó szokásaira.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13481 üzenetére

    "Erre mutass már példát légyszi, mert már tényleg érdekel."

    Először szedd le ezt (végleges 11.01) és csinálj belőle egy tiszta USB-s telepítést.

    Hirtelen most ezen kívül nem ugrik be más oldal. Nézd meg. 11.01-ben a képek először lerenderelődnek, amíg végig nem érnek, majd utána jelennek csak meg áttűnéssel, 11.10-ben pedig már az elején letöltődik az összes és az első alkalommal is áttűnéssel jelennek meg.

    "Most ennek mi köze a display:none-hoz?"

    Az, hogy sokan ezzel oldották meg még a hover menüt is.

    Egyébként itt van két ellenpélda: LastPass oldala (itt vidd rá az egeret a view more gombra) Jobb, ha privát módban nyitod meg az oldalt, mert akkor bezárás után újra kipróbálhatod és nem kell törölni a cache-t, ha elsőre nem lenne egyértelmű), a másik pedig a hotfile.com-on a nyelvválasztó legördülő.

    "Te ezt figyelgetted, onnan tudod, vagy mi?"

    Először csak tapasztaltam, hogy ha kicsapom a banner DIV-jét, akkor nem villan fel oldalbetöltéskor a progess bar (nálam ez alul van, részletes), aztán egy Baldric (aki akkor éppen userJS-t fejlesztett Operához) megerősített benne, hogy az Opera ezt egyedi módon dolgozza fel. De igen, konkrétan ezt nem figyeltem, de mintha úgy emlékeznék, hogy a hálózat fülön új kérés történt, mikor egy display:none mögött lévő kép láthatóvá vált.

    "De ezt már csak azért is nehéz elképzelni, mert akkor ezek szerint a forráskódban sem kellene, hogy látsszon a display:none tulajdonsággal ellátott elemek belső tartalma, ami elég nagy f@szság lenne - márpedig csak így elképzelhető az, amit mondtál."

    Miért is? A DOM fát betölti, majd mindent letölt, kivéve azokat a képeket, amik display:none szabállyal vannak megjelölve. A scriptek ugyanúgy lefutnak, sőt még az iframekben lévő dokumentumok is betöltődtek, egyedül a képek nem. Tehát nem volt 100%-os megoldás, de rengeteget segített, mert sok ilyen rohadt GIF, PNG és JPG banner van, amiben a fájlkiterjesztésen túl nincs egyetlen állandó sem, mert például egy adbox nevű dobozban generálódik le és a src minden újratöltésnél cserélődik az imageshack-től a tinypic-ig mindenféle képmegosztóra feltöltött klfjsiuiojfklsd.jpg és kldjfsdlfjsd.gif nevű fájlokig.

    Na ezeket blokkold.

    "Mégis mi a büdös francnak kéne még máshogy jelezni az id-n/class-on kívül, hogy az micsoda?"

    Éppen erről van szó. Az URL Filterrel csak azokat lehet blokkolni, aminek fix elérési útvonala van, mint adverticum és társai. Vagy example.com/banners/

    De ez a módszer már az example.com/kepek/ esetén is csődöt mond.
    Ergo: Ilyenkor jött a végső mentsvár a CSS alapú blokkolás, amivel a szabvány banner méreteket is blokkolhattad és ID/Class alapján is.

    Sokszor még ID/Class sem volt, de köszönhetően a selectoroknak az is megoldható volt.
    Sokszor JavaScript cserélte össze-vissza a DIV-eket, hogy a selector alapú blokkolást is kijátszák, ilyenkor a domain alapú IMG[src*=".gif"] működött és JPG-vel is néha, mivel többnyire PNG-ket használnak az oldalak elemeinek. De ez olyan agresszív, hogy csak domainspecifikusan működött. Az meg szintén csak a selector alapú cuccal volt megoldható. Meg URL Filterrel, de ahhoz még nincs kiforrott kiegészítő, az meg, annyira meg nem vágom a JS-t, hogy a location.href alapján URL Filter API-val manuálisan blokkoljam a reklámokat.

    Azon kívül: Ha a Firefox-féle Adblock Plus + Element Hiding Helper teljes funkciókészletét implementálnák, akkor ugyan pozitívum, hogy lenne fehérlista, viszont negatívum, hogy a 90%-ban teljesen felesleges RegExp miatt rengeteget lassítana.

    A jelenlegi wildcard megoldást elég lenne kibővíteni egyetlen karakterrel, ami a magasabb prioritást élvező fehérlistás URL-t szimbolizálná.

    "mondjuk legtöbbször a sima prohardver.hu-t használom, de majd figyelgetem."

    Akkor válts portált. Egy héten belül (ha napi szinten látogatod) biztos találkozni fogsz vele. Persze RSS-ből ugorva (vagy bárhonnan közvetlenül a topic linkjére) gyakoribb. És többnyire mikor már régóta nem látogattam az oldalt, vagy újraindítás után (tehát cache-sel kapcsolatos lehet).

    [ Szerkesztve ]

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #13488 üzenetére

    Persze gyakori megoldás ilyen képváltós menünél az is (és ez egy elég praktikus megoldás), hogy van csupán egy darab kép, amin egymás alá vagy mellé van pakolva a menünek az a része, amelyik alapból látszik a menüelem háttereként, meg az, ami akkor, ha az egeret föléviszi a júzer - a hover pseudo-class-re pedig beállítják CSS-ben, hogy eltolja a képet abba az irányba, amelynél az egérfölévivős rész látszik.
    Vagy mint itt a PH-n. Ez hálózati adatforgalomban is takarékosabb megoldás (1 kérés vs sok kérés, valamint kisebb összméret a jobb tömöríthetőség miatt), és a kliensen is szerencsésebb egy nagyobb bitmapet tárolni és használni, mint sok kicsit.

    Az ITCafés para nálam is jelentkezik, de már olyan régóta, hogy észre sem veszem :D

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13488 üzenetére

    "De én úgy emlékszem, ez IE-nél is így van/volt, nem?"

    A kettő nem ugyanaz. Az általam linkelt JavaScriptes hover menük minden böngészőnél villognak és Opera 11.01-ben és 11.10-ben is villognak.

    A display:none-t, pedig csak az Opera kezelte máshogy, az IE nem és semmilyen másik böngésző sem. Emiatt is vált szükségessé ennek a de facto szabványnak a támogatása, mert sokan ezzel oldották meg.

    "Ha első betöltést követően villódzás tapasztalhatő, és ezt az adott honlapnál nem oldják meg, akkor az annak a site-nak az igénytelenségét minősíti."

    Jó, hogy egyetértünk. Éppen erről van szó. Főleg 2011-ben. Mert a fejlesztő is csak régi cikkeket linkelt 2005-ig bezárólag, amiben azt taglalják, hogy mennyivel jobb a CSS, mert mi van, ha a user letiltja a JavaScriptet. 2011-ben már nem tiltja le, illetve ha igen, akkor nem az lesz a legnagyobb problémája, hogy nem lesz hover a kép/menü fölött.

    Tehát a régi display:none esetében semmilyen hátrányunk nem származott belőle, hogy nem töltötte be a képeket a villódzáson kívül. Ha scriptekkel töltötték elő akkor a scriptet lehetett tiltani és meg volt oldva, de reklámbannereket különben sem töltögettek elő.

    "de azért az sem elvárható a webfejlesztőktől, hogy az oldal megírásakor legalább annyira legyenek tekintettel a reklámblokkolókra, mint az oldal általános megjelenésére, működésére, az elsősorban célzott közönségre..."

    De nyilván nem reklámblokkolási céllal hozták létre a régi működést, hanem elsősorban adatforgalom szempontjából, ami most ismét aktuális a mobilnet terjedésével.

    Erre viszont lehetnek tekintettel.

    Meg amúgy másra is. Például az önkritika gyakorlására. Egy PH sebességű (már mikor nem lassú) szerveren nem zavar, hogy a PH oldala mennyivel nagyobb, mint mondjuk az ITCafé, de ahol a 20-30kB/s sebességet is kínszenvedés elérni (lásd: blog.hu) ott igazán bekaphatnák, amikor több, mint 1 megás oldalt kell betölteni, gondolok itt az admin felületre.

    Meg jó dolog az AJAX, pláne ha ért is hozzá az, aki írja. Ott sajnos ezzel sem ez a helyzet. 10-ből 5 alkalommal "Sikertelen mentés" után nem javul meg. Ki kell másolni az egész postot, majd újratölteni (mivel ilyenkor az URL hasztalan, visszanavigálni az eredeti helyre, bemásolni, majd reménykedni.

    "Nem attól lesz szar egy honlap, hogy nem felel meg a reklámblokkolási elvárásaidnak."

    Akkor még egyszer: Ha elő lenne töltve JS-sel (értsd: minden másik böngésző is ugyanúgy kezelné a display:none-t, vagy a szabványban deklarálva lenne), akkor nem lett volna rá szükség.

    Nem attól lesz szar, hogy nem felel meg a reklámblokkolási szokásaimnak, hanem attól lesz szar, hogy még egy menüt/slideshow-t sem tudnak normálisan megírni.

    "Amúgy lehet tiltani meghatározott domainekről betöltendő tartalmat akár a hosts fájlon keresztül is"

    Igen, itt a meghatározott domainekkel van a baj. Ugyanis ha elolvastad volna amit írtam: Itt nincs meghatározott domain. Itt van 8 imageshack, 4 képfeltöltés, 7 tinypic és 12 kephost-os cím, amiről jön a banner. Az egyetlen állandó a kép mérete: 468x60

    Itt vagyok meglőve...

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13511 üzenetére

    off topic:
    +1 imageshack.us
    Ezt használom régóta, de még egyetlen képet sem töröltek.
    kepfeltoltes.hu pedig bezáratnám, nem csak hogy törlik a képeket de cserébe még lassú is. :W

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #13513 üzenetére

    Magyarok közül én általában az imagerz.com-ot használom, igaz csak ideiglenes képfeltöltésre. Viszont ez gyors és elég sokáig megmaradnak a képek.

  • F34R

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13516 üzenetére

    Nah ezt nem csak te szeretnéd, a neve aero peak és nem csak operára vonatkozik, utálom én is az xp-s nekem jobb volt.

    opera:config#UserPrefs|UseWindows7TaskbarThumbnails

    ezt fejlcébe beillesztedet és kiveszed a pipát előle.

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #13521 üzenetére

    Aztán az aero peek miért akadályoz a ctrl+tab, ctrl+shift+tab használatában?

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #13523 üzenetére

    Okés, így már érthető. Nekem se jelenjenek meg a fülek. :) De érdekes, pl. WLMnél egyáltalán nem zavar, sőt. :)

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #13525 üzenetére

    Én kénytelen vagyok, pedig szívesebben használnám a Skypeot.

    Mondjuk én Operában sem tartok nyitva 30 tabot, általában max 8 van nyitva, amit olvastam azt bezárom.

  • F34R

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13527 üzenetére

    Jó a kis manus , + nekem a kedvencem a Miranda IM :)

    Tab Vault minek mikor van alapból session manager ?

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #13527 üzenetére

    Ilyenkor én a session savet használom, nem 50 fület nyitok.

    A digsbyt próbáltam, borzalmas. :)

  • F34R

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13530 üzenetére

    ilyen szempontból jobb megoldás , de szeretném a legkevesebbre leredukálni a kieg. számát.
    Az ami nekem kell azt tudja a beépített Session manager is.

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13538 üzenetére

    Arra gondol, hogy nem jegyzi meg a különböző oldalakhoz a különböző zoomot, helyette az alapértéket vagy ha más lapról ugrasz át, akkor azt használja. Borzalmasan idegesítő. :W

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13540 üzenetére

    A többi böngésző az adott oldalhoz megjegyzi azon az oldalon az utoljára használt zoomot.

    A jelszavas probléma akkor csúcsosodik ki, ha például a pároddal együtt használjátok a gépet.
    Egyszerű jelszókezelés:
    1. Felhasználó név első betűjét beírod és egyből kitölti a mezőket+ enter
    2. Vagy belekattintasz a felhasználói név mezőbe és megjeleníti a lehetséges felhasználókat, majd megfelelőre kattintasz.
    3. Ha egy felhasználó van, akkor a belépő oldalon a felhasználói név és jelszó egyből ki van töltve, már csak az entert vagy a belépés gombot kell megnyomni.

    Opera:
    Ctrl+Enter
    Előjön egy lista és abból kiválasztod.
    Egy felhasználónál Ctrl+enter és kész.

    Az Operáé egyszerűbbnek tűnik, pedig nem.

    [ Szerkesztve ]

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • Dluinet

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13542 üzenetére

    Igazából nem rossz, hanem különc megoldás. A különcöket pedig nem szeretik vagy nem szokják meg.

    De a zoom nagyon idegesítő, ha legalább választás szintjén megoldanák vagy kiegészítővel, és a jelszó szinkronizáció képességgel már tökéletes lenne.

    De hát semmi sem tökéletes. Főleg a zoom nem :W

    "Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

  • Kuruc2

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #13538 üzenetére

    Nos akkor kifejtem újra a négy problémámat.

    Ott kell kezdeni, hogy firefox-os voltam, onnan próbálok átszokni operára, mivel a róka nagyon lassú operához képest jó ideje már.
    És a megszokott apróságok zavarnak, amik rókában jók voltak.

    1.-zoomloás: egy widescreen nagyfelbontású TFT monitorom van, amiben ugyebár a max felbontást kell használnom, (hiába jönne jobban egy alacsonyabb felbontás. Ugyanis ágyból küldöm, nem szeretek asztalnál görnyedni, meg úgyis sokat filmezek meg játszok autósat. )
    Tehát böngészéshez a legtöbb site-ot nagyítanom kell. (mondjuk ez asztalnál is így volt, mert szélesvászonra szét kell húzni a legtöbb site-ot alapból mert túl középen van.). És a Firefox maximálisan profi módon meg is tette ezt nekem, megjegyezte a site-okat egyesével domainspecifikusan hogy hol hogy jó nekem. Ráadásul nem voltak zoom-akadási gondjai flesess oldalakkal, mint operának. (pl a gmail fél perc után összeugrik magától a bal felső sarokba 30%-ra kb használat közbe mikor úgy gondolja. Beágyazott videók, facebook-ok szintén. Szóval a zoomban róka elveri rendesen operát.

    2.-jelszógondok: természetesen megnéztem hogy kell használni itt operában, még ha nem is tetszik annyira, mint ahogy rókában volt. Jelenleg a kulcs ikon-t használom, adott oldalnál rákattolok, bejön a felhasználólista, és kiválasztom amelyiket akarom. De állandóan összeakadnak, nem tudom miért. És akkor kiírja hogy nem sikerült bejelentkezni. Pedig a felhasználókhoz jól van mentve a jelszó, mert mikor mentettem akkor be is lépett. Aztán ha bezárogatom a site-ot, később újrapróbálkozok, akkor meg ha olyanja van operának, akkor néha mégis belép. Szóval ez elég gáz.
    Rókánál sose volt gond, mindig belépett elsőre mindenhova.

    3.-űrlaphiány: találtam egyetlen úrlapkitöltési lehetőséget operában, de az nem jó nekem. Róka minden site-hoz megjegyezte az egyéb adatokat is, és beírta előre.
    Úgyhogy ha pl otp-hez akarok belépni, vehetem elő a rókát, mert az jobban tudja adataimat már mint én.

    4.-összeomlás: lehet majd kipróbálom ezt a portable verziót amit mondtok, de tutii az operábal van gond, mert róka meg ie nem omlik yutube-tól, opera meg már egy fülnél is akár. Meg hogy a jó életbe visz 630 ramot el... :(

    Szóval jelenleg olyan 70%-ban tudom az operát használni (gyorsasága miatt vállalnom kell a fenti gondokat) , és 30%-ban mindig vissza kell nyúlnom a két másikhoz.

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

  • fatal`

    titán

    válasz Sk8erPeter #13555 üzenetére

    Én utoljára több hónapja találkoztam összeomlással, talán még valamelyik 11.0 előtti snapshotnál. A jelszavakat meg tökéletesen megjegyzi, sőt, az egyetlen böngésző ami belépéskor ugye kitölti a többi form mezőt is, amit megjegyeztetsz vele (maradjon bejelentkezve pl.) :) Részemről pont a jelszókezelőjét szeretem az Operának a legjobban.

  • Kuruc2

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #13555 üzenetére

    2. Nem vágom mire mondod ezt a biztonsági tényezőt. Nem használja jól a jelszavakat, ez nem biztonság, hanem valami problem. Ezek szerint akkor csak nálam. Rókában nem volt kitöltve előre nekem a mező, szó sincs erről amit mondasz, ott a felhasználónév mező üres volt, de ha belekattintottam, akkor legördült a lista, amiből választhattam, és akkor berakta hozzá a jelszót.
    Nem tudom ez site függő is e.

    3. Igen, komoly, jobban szeretem ha a böngészőm tudja az összes kukimuki számot, nem nekem kell előkeresgetnem meg beírogatnom.
    Nem az opera fikázása a cél, félreértesz. Azért írtam le hogy elolvassam a válaszokat, hátha tanulok belőlük.
    Bár ez már eleve érdekes hogy magamtól nem sikerül tökéletesen használnom egy böngészőt, hanem topikokban kell nyomoznom. Rókánál világos volt minden kezdő user-nek is.
    Természetesen az Opera sok szempontból profibb, és a lényeg: gyorsabb. Ezért próbálom megoldani a problémáimat benne, hogy csak ezt használhassam. Van rá esély hogy nem a programozók hibáztak, hanem én nem tudom még megfelelően használni, dehát épp ezért vagyok itt, ebben a topicban. Már korábban is kaptam itt hasznos tippeket.

    4. Természetesen átlagba olyan 200-250-et eszik, de a gyenge vasamat ez is megterheli sajnos. Persze én is hibás vagyok, mert nem bírtam ki hogy ne használjak skint, meg egyedi speed dialt stb, kiterjesztéseket...

    Nos akkor a jelenlegi tanulságom hogy próbáljam ki az operát natúrba, pl portable, továbbá ennek az űrlapozásnak utána kell néznem még akkor látom.

    Az meg egyértelmű hogy ha másoknál nem jelentkeznek bizonyos gondok, akkor az illetőnél van valami kompatibilitási, vagy valamilyen probléma. Eddig a zoomolás amiben biztos vagyok hogy általános hiba, de majd talán egyszer kijavítják. A többi gondomon még "dolgoznom" kell. :(((

    Azért köszönöm a reakciókat skacok.

    http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13511 üzenetére

    "Tehát amiről beszéltünk, hogy nem oldották meg a JavaScriptes előtöltést. Pedig rohadt nehéz ám, akár egy sorban is meg lehet oldani."

    Azt kéne még. Így legalább JavaScriptes trükközéssel pótolható a display:none, de ha azt is "megjavítják", az már nálam válóok. :D

    "mintha egy sima mezei felhasználó lenne, aki minden lószar zavaró dolgot észrevesz"

    Nem tudom, én minden átlagembert (nem, nem átlagusert, ez sajnos az élet minden területén így van) kiakasztok, azt mondják túl kritikusan szemlélem a dolgokat (és ez még a legszebb megfogalmazás). :D

    "Aszinkron módon nagyjából mindent, aminek a betöltésére a felhasználónak előbb-utóbb úgyis várnia kellene"

    Attól függ. Egy tabos felületen minek töltsön előre 5 oldalt képekkel, mindennel együtt, amikor lehet, hogy az első látogató végigböngészi a felületet, de egy régóta regisztrált felhasználó már csak az első oldalra kíváncsi az esetek 90%-ában. Amíg szélessávon küldi, addig nem téma, de mobilnettel már eléggé.

    Ezt (ha már az Opera ennyire advanced böngésző) böngészőből kéne kontrollálni, vagy minimum kiegészítővel a butább böngészőkben. Nem?

    "Hát akkor Operában ezek szerint ez nem igazán volt működőképes."

    A "nem működőképes" az én szótáramban kicsit erősebb mint egy esztétikai villódzás, az is az első alkalommal csak.

    Mutass egy olyan oldalt, ahol konkrétan rontotta az élményt. Még a Wikipédiás Multi Column Layout bug (amikor megjelenik a vízszintes görgetősáv túl sok forrásnál) is zavaróbb ennél, mert autoscrollnál gyakran félremegy és az a 20 pixel vertikálisan is zavaró tud lenni.

    "Nem olyan nagy dolog azt sem megoldani, hogy mindkét módszerrel működjön a küldés."

    A PH-n éppen működik, csak az átlagusernek nem biztos, hogy leesik, hogy miért marad ott "örökre" a "Hozzászólás elküldése sikeres". Főleg úgy, hogy átirányítás már HTML alapon is létezik JS nélkül.

    "Gratula amúgy a képfeltöltés.hu üzemeltetőinek ezért... Érdekes, imageshack.us-re ezelőtt 3 évvel felrakott képeim továbbra is megvannak..."

    Az a baj, hogy az összes szar. Régen volt a media.proxnet.hu aztán megdöglött és elveszett egy rakás kép, pedig favorit volt torrentes körökben.

    Az ImageShack nálam újabban "domain blocked" békás képre dob, csak ha közvetlenül másolom a címet a címsorba és entert nyomok tölti be.

    Ez olyasmi, mint a fájlmegosztók, csak itt gyorsabb az elavulási idő. Jön egy új, az elején nagyon jó, aztán lassul, telerakják reklámmal, tovább lassul, aztán egyre több a downtime, aztán tovább lassul, aztán jön egy újabb és kezdődik az egész elölről.

    A legjobb, ha a fontos képeidet saját tárhelyre töltöd fel, az egyszeri screenshotokat, amiknek meg x hónapon belül már úgysem lesz aktualitása pedig valami gyors, direktlinkelhető oldalra, mert én például azt is utálom, mikor megnyitok x oldalt, majd 1-1 avatar, vagy fórumba beszúrt kép miatt fogja 1 percig az oldalt.

    Mondjuk ha az Opera teljes oldalbetöltés előtt az anchorra ugrana, akkor kevésbé lenne idegesítő. :D

    "Mostanában mondjuk memóriaspórolás céljából használom a Tab Vault-ot, így onnan is megnyithatom később, de legalább nem zabál erőforrásokat."

    Ott vannak helyette a könyvjelzők. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #13570 üzenetére

    "így legalább címsorba begépelve valamit egyből megkapom a címeket, de most átmenetileg megnézendő oldalakat nem fogok külön könyvjelzőkként elmenteni."

    Hát mire való a Kuka? :)

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #13572 üzenetére

    Köszi a kiegészítőért :R Ezzel megvan a megoldás a "majd meg nézem egyszer" célzattal mentett, és természetesen elfelejtett sessionök helyett. Most tab groupokkal operálok, de így 100+ füllel fájdalmasan lassú az Opera megnyitása. Már azon gondolkoztam, hogy gyártok magamnak egy erőteljesen minimal ASP.NET alapú alapú megoldást, ahol a bedobált linkeket RSS feedként kipakolja, de ez kényelmesebb (mert nem kell hozzá dolgozni :)) ).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • F34R

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13578 üzenetére

    nah én is felraktam tényleg kényelmesebb akkor veszed elő mikor akarod , nem vagyok a kiegészítők híve de ez jó kis extension :D

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #13578 üzenetére

    Az első dolgom volt a piros színt halványkékre cserélni, szóval arcba tolós legyen, de azért mégse annyira :D

    Várom a teljes HTML File API-t az Operába, mert azzal még kényelmesebb lehet ez a kiegészítő (valamint egy külső, saját alkalmazással) megoldható az RSS is.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • F34R

    nagyúr

    válasz Sk8erPeter #13585 üzenetére

    valaha biztos mivel követni akarja a többi böngészőt még ha a sajátos módján "kicsit" lassan is haladnak.

  • 용 Bob

    senior tag

    válasz Sk8erPeter #13585 üzenetére

    1,5 évig semmi problémám nem volt operával, ami volt azon a topic segített mindig. De most rám jár a rúd.
    Először jött a frissítéssel a gyorshívóm összekuszálása, most meg egyik pillanatról a másikra eltűnt az összes könyvjelzőm, pedig csak a thumbnailseket állítottam be, képeket szerkesztettem.

    Nem új keletű a dolog, ahogy nézegetem:
    1 2

    bookmarks.adr off, myopera szintén üres. 1,5 évnyi, többnyire hasznos könyvjelzőm tűnt el :( :(

    [ Szerkesztve ]

    MSI B350M mortar; R5 3600X; AC Liquid Freezer 240; MSI Gtx 1660ti ventus xs OC 6g ; Corsair LPX 16GB 3200@3200 / CL16; Phanteks enthoo pro m; Logitech G203 // Beyer Dynamic DT 770 Pro; Korg DS-DAC-100m

Új hozzászólás Aktív témák