Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz AMD Power #82004 üzenetére

    Én is Toyota után vettem a g astra-t és igen az idősebb toyotamat még évekig sírtam vissza..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • diablo1984

    veterán

    válasz AMD Power #82004 üzenetére

    a yaris 2 drága és kicsi a csomagtartója(most ez a legfőbb szempont), valamint a 3 hengeres(a mienkben 4 hengeres motor van) 1.0-ás nagyon sírni tudnék tőle hangja van 1,2 milláért. Most a yarisunkkal szaladgálunk(ha valami olyan autót találunk és beszámíttatnánk), az asszony 390km alatt 8 literes átlagát 2 nap és 170 km alatt 5 literre letornáztam, brutálisan jól eszik ez a kis apróság, egyik szemem sír, hogy piacra kerül, de most így 2 gyerkőccel már kicsi! Corolla drága, nagyon drága, Clio3-at néztünk, az minőségibb mint az opel, sokkal, de 1,2 milláért, az is foglalkozós kissé...

    Megnéztük a H-s astrát, állapota mint a városi bevásárlókocsiké(kis horpadás itt, kicsi ott, 1-2 ajtórányitás-panel csillaggarázsa van, első lámpák egyformán mattak, bal hátsó cserés volt), de nem rohad, műszakilag rendben van, holnap műszakizik, viszont, szivárog belőle az olaj, alapjáraton valami furcsa hang, mintha egy fogmosópohárra néha rákoppintanálak(az nem tudom mi lehet, lehet egy műanyag takaró a motor alól), szelephangja van, de még ma hallottam még 2 ilyen astrát, az is dettó ez a hang, az olajbeöntő kupak alatt 1 ujjnyi vastagon volt emúzió és azt levéve a vezérműtengelynél is az van(azt mondták, hogy nem kopik a víz belőle (viszont a víztartály koszos, a víz benne natúr rózsaszín, most vagy kamuznak, vagy kezdődő hengerfejes), a váltónak a 2-es fokozatának a szinkronja szar, tehát mozgó autónál bele kell taposni a 2es fokozatba az autót, a többi fokozat jó! Van mit csinálni rajta, ez a majonéz aggaszt engem leginkább, meg a váltó, egyébként a maga sivár módján, de élhető autó lenne! Majd délután a tulaj férje is otthon lesz és akkor nekifutunk megint, mert nem borzasztó árban lenne, csak kérdés, hogy egy váltófelújítás és egy esetleges hengerfejezés beleférne-e a történetbe(a yaris full városban van használva, de semmi jele az olaj vizesedésének, kicsit sem, de mivel az opel topicot követve télen többeknek is kilőtte az olajat az opelje vízbefagyás miatt, így valszeg vizesedőbb az opel, mint a kis japán)..... :U
    Amúgy 1,4-es léte ellenére a városban jól mozgatja a bódét, csendes(leszámítva a szelephangot, de ha majonézzel ken, akkor semmi sem meglepő, de másik is ilyen hangú), fék-futómű jó, de sivár mint egy sírkő, de az asszony szerint kényelmes neki és ez számít, mert adtam már el nagyobb autót csak azért, mert az asszony számára kényelmetlen volt(emelhető ülés, dönthető ülőlap, állítható kormány, de neki nem jó....). Ez fapad felszereltség, nem emelhető az ülése(az asszony azt mondta, hogy ha megvesszük, az első az üléscsere legyen). Szóval délután kiderül, hogy lesz-e opel projekt, mert ha lesz, akkor 1 hónapra biztosan meglesz az elfoglaltságom, mire rendbe teszem minden kínját, illetve a váltót az ismerősöm csinálná, azt mondta, hogy szerinte 60ból megvan a váltó felújítása munkadíjjal, olajakkal, ha a 2es fogaskereke még nincs ledarálva....

Új hozzászólás Aktív témák