Hirdetés

Aktív témák

  • Dragon

    tag

    Sziasztok!

    Online konferencia közvetítéshez keresek megoldásokat. Gondolok itt ip kamera vagy sima kamerás (pc-re kötve) megoldásra. Olyanok írjanak lehetőleg akik használnak is ilyet. Jelenleg lokálisan egy A4 ViewCam szolgáltatja a képet, ami persze nem jó minőségű. Most jó minőségű videó és hang továbbítást szeretnénk. Várom az ötleteket.
    Köszönöm.

  • bnock

    újonc

    válasz Dragon #1 üzenetére

    Sziasztok,
    bár látom ezer éves már a kérdés de én pont ez után szerettem volna érdeklődni.
    Konferencia közvetítés és sport közvetítés lenne a cél és ehhez szeretnék összerakni egy cuccot.
    Merre érdemes elindulni? A cél hogy minél jobb minőségű legyen az internetes közvetítés és lehetőleg ne sok-sok millióba kerüljön. Vannak erre talán kulcsrakész megoldások is vagy mindent magamnak kell kitalálni? Jó lenne pár jó tanács ha van itt valaki aki profi a témában.
    B.

  • krixkraxx

    csendes tag

    válasz bnock #2 üzenetére

    Hi! Kulcsrakész megoldást én még nem láttam ilyen célra. Igazából neked kell kitalálni és összrakni az egészet. Először is a kamerákat kéne kiválasztani szerintem mert azért az sok mindent meghatároz. Broadcast minőségben ugye csak az SDI csatlakozóval szerelt típusokat szokták használni. Lehet persze HDMI csatival szerelt kamerákat is használni de a HDMI kábel max hosszának a 10-15 métert szokták definiálni, tehát nem tudsz a közvetitő eszközödtől túl messzire eltávolódni. Van persze HDMI-SDI átalakító is a piacon de az sem olcsó. Azért egy online közvetítés esetén is elég gyakori hogy akár 50-100 méterre is el kell távolódni a közvetítő géptől és ez már csak SDI kábellel lehetséges. Szóval ez az első csapásirány amit el kell dönteni... Aztán jön a közvetítő gép ami internetes közvetítés esetén valami elég combos vasnak kell lennie mert komoly átkódolási folyamatok zajlanak a háttérben.... Ki kell választani a szoftvert magát amit használni fogsz és magát a közvetítő platformot is kell találni mi legyen... pl. youtube
    Kb. ennyi.... sok sikert
    K.

  • bnock

    újonc

    válasz krixkraxx #3 üzenetére

    Köszönöm a segítséget.
    A hang kérdésében vagyok még elakadva kissé mert egy konferenci közvetítés közben talán még a kép minőségénél is fontosabb, hogy az előadó hangja tisztán és érthetően jusson el a távoli nézőkig. Kicsit utána olvasva rájöttem, hogy a hangtechnika minimum olyan bonyolult mint maga a videó. Ráadásul sokan arra hívták fel a figyelmem, hogy az egy külön kihívás, hogy a hangot és a képet megfelelő szinkronban kell tartani. Nem semmi mikre oda kell figyelni. :) Te ezt, hogy oldod meg?
    A másik dolog amin még agyalok egyenlőre, hogy időnként nyilván nyílt rendszerben kell közvetíteni amit bárki szabadon nézhet, máskor pedig zárt rendszerben amit csak azok nézhetnek akinek engedélyeztük a hozzáférést. Ezt például te hogyan oldanád meg?
    Üdv.:
    B.

    [ Szerkesztve ]

  • krixkraxx

    csendes tag

    válasz bnock #4 üzenetére

    Szia!
    Ez nagyon jól látod... mármint, hogy a hang legalább olyan bonyolult ügy mint a kép. Egy konferencia közvetítés esetén pl. szerintem sokkal bosszantóbb ha akadozik a hang mintha mondjuk néhány képkocka maradna ki. De általában a közvetítésekre igaz ez, a hang mindenek felett!!!
    Na jó, talán mondjuk egy sportközvetítés talán kivétel lehet, mert ott meg inkább a gólról vagy más akcióról nem szeretnél lemaradni.
    Szinkronban tartani a képet és a hangot? A csúszás ugye abból szokott fakadni, hogy az eszköz és szoftver amivel vágod az élő közvetés-t az kicsit lassabban dolgozza fel és alakítja át stream-é a képet mint ahogy a hang érkezik... két trükköt használhatsz: a hangot nem a számítógépbe érkezteted hanem direktbe valamelyik kamerádba. Ennek az lesz az eredménye hogy a hang eleve össze lesz csomagolva a képpel és nem lesz csúszásod. A másik lehetőség pedig maga a szoftver amivel vágod az élő közvetítésed, mert azok szoktak ilyet tudni hogy x milisecundummal késleltetik a hangot, hogy szinkronban maradjon a képpel.

    A másik kérdésedre: zárt rendszereben közvetítéshez szerintem vagy valami külső stream szolgáltatót érdemes keresni vagy pedig saját media szerverben kell gondolkodni. Csak az a baj, hogy azt ki is kell termelni, hogy egy szervert "csak" ezért bent tartasz egy hosting szolgáltatónál gigabites csatlakozással. Viszi ám a pénzt rendesen...

    krix

  • bnock

    újonc

    válasz krixkraxx #5 üzenetére

    Szia Krixkraxx,
    köszi a segítséget... Kicsit utána mentem időközben a hangtechnikai dolgoknak és nézegetem már a mikrofon típusokat. Te melyik fajtákat preferálod? Vezetékes vagy vezeték nélküli cuccokat használsz inkább?

    Letöltöttem pár próbaverziós alkalmazást is mellyel az élő közvetítések képét lehet vágni. Alapvetően elég hasonló tudásúak legfeljebb az árban térnek el némileg egymástól.
    Ha jól gondolom ezek alá a programok alá egy elég acélos hardware való nem? Azon agyalok lehet nem is merek notebook-ot használni mert az egyszerűen kevés lesz meg... Meg hát a hűtés ugye, félek hogy széthajtanám... Mi a véleményed?

    B.

    Felesleges külön topikot fenntartani. Nyugodtan mehet ide is.

    Ezt a topikot zárom!

    [ Módosította: Mate ]

Aktív témák