Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Chal

    addikt

    Szeretnék elkezdeni kicsit foglalkozni zigbee alapú rendszerekkel, egyrészt mert hasznos is lenne otthonra a dolog, másrészt tanulásnak is jó, harmadrészt just for fun :)

    Pár óra olvasgatás után azért a zigbee mellett döntöttem, mert jelentős mértékben szeretném saját kezűleg hackelgetni a dolgokat (saját szoftverek, szenzorok bedrótozása meglevő saját monitoring és notify rendszerbe, stb..). Úgy vettem ki, hogy a zigbeevel a nyitottsága miatt jobban járok talán.

    Ugyanakkor olvastam azt is, hogy a nyitottsága lehet egyben a hátránya is (kompatibilitási problémák).

    A héten vennék pár dolgot hozzá, hogy el tudjak kezdeni játszani, első körben egy egyszerű nyitásérzékelőt néztem ki, konkrétan ezt: link
    Ha vásárolok egy USB stick kontrollert, amit bedugok a home szerverembe (RPI, NAS, linux vm-ek, ezer lehetőségem van), akkor ez a Trust eszköz képes lesz beszélgetni vele, csupán azért mert "rá van írva" hogy "zigbee" , vagy azért nem ennyire egyszerű a dolog? Ha nem, akkor tudtok olyan gyártót javasolni, akinek a cuccai rugalmasan használhatóak tetszőleges zigbee kontrollerrel/hub-al?

Aktív témák