Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kniisa

    csendes tag

    Segítsetek hinnem, hogy a vérnyomásmérés és az EKG is használható ezeknél az eszközöknél. Nem kifejezetten csak sportolásra keresek viselhető eszközt, egészségi állapotom ellenőrzése is fontos lenne. Ezért gondolkodom olyan órában, karkötőben amely vérnyomást tud mérni és van benne EKG. Nem kell hogy laboratóriumi pontosságú legyen de legalább megközelítse az otthoni vérnyomásmérést (+-5% pontosság) és az EKG nél a csúcsok, völgyek megközelítőleg ott legyenek, ahol az orvos által felvettnél. Ha jelzi a rendellenességeket, az meg kiváló lenne. Találtam ismertető youtube videókat, ahol a készülékeket bemutatták, némelyik ígéretes, de olyan tesztet nem találtam sehol amiben egy vérnyomásmérővel hasonlítanák össze, esetleg EKG készülékkel. Ennek pedig nagy meggyőző ereje lenne. Sajnos régebben vettem vérnyomásmérős karkötőt, "szépen" is mért 115-130 Hgmm között de a barátom 180-as vérnyomására 120-t mutatott többször is. Ekkor tettem félre. Előre is köszönöm segítségeteket.

  • kniisa

    csendes tag

    válasz -Bagira- #7947 üzenetére

    Nem kell semmi különlegesség, csak azt szeretném, ha ígérnek valamit azt tudja is, még ha olcsó is. Különben nem ér semmit az egész. Volt már olyan helyzet, hogy segített volna, ha meg tudom mérni a saját vagy mások vérnyomását és nem volt kéznél rendes vérnyomásmérő.
    Az pedig veszélyesnek tartom, hogy úgy reklámozzák, vérnyomást mér, úgy is csinál, mintha mérné, aztán pedig dehogy. A user meg megbízik benne (hiszen azért vette, egyébként nem venné) és megnyugszik, hogy minden rendben, még is szép lassan problémája lesz majd a vérnyomásával.
    A vércukor mérés is biztosan jó lenne néhány embernek. Van inzulinos cukorbeteg munkatársam, ismerek cukorbeteg iskolás gyermeket is, ők rettentő boldogok lennének, ha nem kellene naponta többször szurkálniuk magukat a mérés miatt, csak az órára pillantanának. Na de ez most még csak a jövő.
    MRI nem kell. Bár ahogy így belegondolok egy otthoni goa'uld szarkofág jó lenne, de csak olyan verziót szeretnék amiben már a mellékhatásokat kiküszöbölték. Ez esetben nem kell semmilyen egyéb egészségügyi kütyü.
    Szerintem mindenki örülne, ha lennének olyan eszközei, amivel nagy ritkán, a maga megnyugtatására ellenőrizhetné az egészségi állapotát és nem kéne ezért az orvosnál órákat várni.

Új hozzászólás Aktív témák