Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorgos01

    tag

    válasz tzol #1043 üzenetére

    Szia!

    Amit én tudok, de majd biztos lesznek akik kijavítanak.

    A bluetooth-nak jelenleg több verzió száma van (2.0, 3.0, 4.0, stb.). A hatótávolságot azonban nem ez, hanem az osztályba sorolás határozza meg.
    Jelenleg 3 osztályt különböztetnek meg. Az 1-es hatótávolsága 100 méter, a 2-es hatótávolsága 10 méter, a 3-as hatótávolsága 1 méter. (Ezek maximális távolságok.)
    A telefonokban és az okosórákban alkalmazott technológia a 2-es osztály, azaz max.10 méter.

    Személyes tapasztalat szerint (Huawei P8 lite és K88H) ezt steril körülmények között körülbelül tudja is, de amint a telefon tokba kerül, átmész 2-3 ajtón, vasbeton falak, stb. a távolság rögtön lerövidül.

    Éppen ezért, amíg a telefonok és órák ezt a BT osztály alkalmazzák én nem nagyon látom értelmét az okosóráknak (még szerencse, hogy nem költöttem rá sokat). Tök mindegy, hogy apple watch, pebble (bár ezt "Air" majd úgyis megcáfolja) vagy bármilyen drága okosóra és nem "májkülnájtos kínai vacak", 10 méter után a kapcsolat meg fog bomlani.

    Ezek után gondold át, hogy mire akarod használni, mert például amire én vettem az csak részben jött be.
    Még szerencse, hogy szerintem a K88H elég jól néz ki így önmagában, egyszerű óraként is elég jól használható.

    [ Szerkesztve ]

    Ha az építészek úgy építkeznének, ahogy a programozók programoznak, az első harkály romba döntené a civilizációt.

Új hozzászólás Aktív témák