Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok,

    Szeretnék egy kis segítséget kérni "okosítás" terén.

    Van egy duplaszárnyú motor bejárati kertkapum, ami nyilván távirányítós, illetve 2 garázskapu, szintúgy külön külön távirányítóval.

    Plusz, az összes redőny motoros, szintúgy távirányítókkal (rendszerint többzónás távirányítókkal rendeltem, tehát helységenként van 1 távirányító).

    Lényeg a lényeg h ha van rá lehetőség, ezeket szeretném összevonni pl egy applikáció alá, és telefonról működtetni.

    Milyen lehetőségek adottak, mire volna szükségem hozzájuk?

    Köszönöm!


    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Sziasztok,

    Okoscsengőből (videó kaputelefonból) melyik márka preferált?

    A cél nyilván a minőségi, megbízható termék, valamint h csengetéskor gyors, szinte azonnali, reakciója legyen a telefonon is. Emellett - bár gondolom ez alap - tudjon nyitni gombbal a beltéri egység egy személyi bejáró mágneszárat. Valamint, h akár telefonról is ki tudjam nyitni az ajtót.

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz zsamiatt #20980 üzenetére

    Köszi a tippet!

    Beltéri mindenképpen szükséges! Anélkül nem akarom megvenni, illetve ugye a mostani Legrand beltérinek is ott a helye.. hülye indok, igen, de ezért is kell a beltéri. Meg "megszokás miatt".

    nimfas

    Köszi!

    Ez sem rossz, viszont nekem van kiépítve vezeték a beltéri - táp (meg lett toldva, a villanyóraszekrényben van bedugva, h ne csúfoskodjon a kábel a beltéri mellett/alatt) - kültéri között. Más felől úgy gondolom azért a kábeles kapcsolat mindig üzembiztosabb.. Sőt, elviekben Ethernet kábelt is tudok húzni akár mindkettőhöz. Elfér szerintem a tábkábel mellett a gégecsőben. Szóval mindenképpen beltéris kellene, kábellel összekötve.

    Sárosy Gyula

    Fu, ez baromi high end. :D Nekem a klasszikus 2 hardverészből álló (beltéri + kültéri) megoldás valamilyen minőségibb kiszerelésben tökéletesen megfelelne. Igazából csak tényleg az az alvárásom, h:
    - minőségi, megbízható egység legyen beltéri + kültérivel
    - csengetés után nagy lagg nélkül, azonnal jelezze a telefonon is a csengetést élőképpel
    - tudjon nyitni mind a telefon mind a beltéri is 1 mágneszárat
    - rögzítse a történéseket hang és videó formájban
    - esetleg ha nem tudom felvenni telefonról sem, akkor működjön az appból gombnyomásra egy előre felvett hangüzenet, h "jelenleg nem tartózkodunk itthon, hagyjon üzenetet". De ez annyira nem fontos.

    fo_di
    Köszi, de ehhez sem tudásom, sem időm. Plug and play módszerben most jobban bízok emiatt. :) Illetve ahogy fent is írtam, mindenképpen kell a beltéri.

    Mindenki:

    A Hikvision itt mennyire bevállalható? Biztonsági kamerákban elég nagy névnek számít, már amennyire így amatőrként néztem a piacot.
    Az alábbi szettjük elsőre szimpatikus: Hikvision DS-KIS603-P-W Egylakásos IP video-kaputelefon szett

    Elég sok videó van róla yt-on: elvileg tud mindent amit elvárnék
    Ahogy látom ha később pl szereltetek fel biztonsági kamerát a kertre nézően, akkor akár a csengő beltéri kijelzője pluszba még egy kamerképet is meg tud jeleníteni, ha az ember a csengő kültérijében kevésbé látni ki a csengető, vagy hányan vannak..

    Köszi!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz fo_di #20998 üzenetére

    Esetleg ilyesmi fóliaárnyékolt kültéri Ethernet kábelt behúzni a táp mellé? 12V.. bezavarná vajon?

    jedie82

    Tényleg, köszi. Pedig ránéztem arra is, de eskü azt hittem előző generáció és azért olcsóbb. :D Típusát már meg sem néztem, csak a fotót. A különbség csak színben van. Az olcsóbb fekete.. Mondjuk nekem fehérben kéne, kevésbé feltűnő úgy, stb. De azért annyira nem csúnyább, h 25 rugó pluszt adjak a fehérért. :)

    Szerintem én maradok ennél típusnál, megnéztem most több vidit is róla és meggyőzött.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz jedie82 #21006 üzenetére

    Na, közben annyi biztos eldőlt, h nem azt a verziót fogom venni. Ugyanis a kültéri egység full műanyag házas.. nem is vandálbiztosság miatt aggódom, hanem az UV.. volt már annó műanyag csengőnk és 2-3 év után rettenetesen megette a műanyagot az UV.
    A fém házas verzió viszont már 120 ról indul.

    ojb

    Oké, köszi a megerősítést!

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    Noh, kezdődjék az időjárás mérés és minden más is. :) Face-en találtam, új, bolti ár fele alatt. Full szett. Jókat olvastam róla, reméljük beválik.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • runner 125

    nagyúr

    válasz LouiS22 #21115 üzenetére

    Bízom benne én is! :)
    _
    Más.

    Látom sokan okosítják a fűtést is. Valószínűnek tartom, h sokan olvasgatják a topikot akik esetleg komplett fűtéskorszerűsítés, vagy éppen építkezés előtt vannak.

    Próbáltam utánaolvasni még tavaly és az általános konklúzió számomra az volt, h a gyári rendszerek működőnek a legoptimálisabban. Ugyanis az utólagos megoldások (pl. Evohome, stb.) a kazánokat jellemzően csak ki be kapcsolgatni tudják. Míg a gyári rendszerek legfőbb előnye, h a kazán teljesítményét szabályozva, csak a szükséges energiát igényelve utasítják a kazánt. Egy részből nyilván ez élettartam tekintetében egy sokkal üzembiztosabb megoldás, más részből nyilván a fogyasztás így lesz a legoptimálisabb.
    Így esett a választásom a Vaillant rendszeréra. A gázkazán Vaillant Exclusive vc 256/5-7 külső hőmérsékletszenzorral megsegítve + VR71 típusú 3 körös keverőmodullal + VR920 internmodullal, kábelen a netre kötve + Multimatic 700 belső vezérléssel ami egyben a padlózona termosztátja is. A radiátorokon pedig az Ambisense Wi-fi-s termofejek vannak.
    Minden baromi jól és stabilan működik. Kivételesen az applikáció is remek, átlátható, kezelhető róla az egész ház fűtése. Az utolsó kis mozzanatról is üzenetet küld, valamint figyeli a fogyasztásokat is (fűtés, melegvíz, kazán áramfogyasztás, melegvíz tároló áramfogyasztás - nyáron áramról megy)
    A leszigetelt ház 130 m2-en 21 fokra fűtve, 70m2-en pedig 19 fokra (melléképületek, garázs, műhely, mosókonyha) múlt hónapban 5500ft-nyi gázzal elvolt.

    Pár screenshot a felületről:

    [kép] , [kép] , [kép] , [kép] , [kép]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák