Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kzkz

    őstag

    válasz vampire17 #38004 üzenetére

    "En NO-szoktam javasolni futeshez."
    És miért?

    Ha szobánként méred és vezérled a fűtést, akkor adott napon belül egy radiátor többet van elzárva, mint kinyitva. (Persze ha pazarlóan nem szökik ki a meleg valahol...)

    Tehát számomra az NC a logikus, mert így adott napon belül kevesebb áramot használ el a szelep.

  • Speederer

    senior tag

    válasz vampire17 #38004 üzenetére

    Köszi az infókat, a termoszelepeket meg is rendeltem. 230V, NC lett a befutó, ha már ilyen jól kitárgyaltátok. :) Eredetileg csak 12-t akartam, mert annyi fűtési kör van, de úgy néz ki sikerül olcsóbban szerezni, így akkor már a 2 törölköző szárítós radiátor körét sem hagyom ki a buliból, vagyis 14-et rendeltem. Végül nem a linkelt Siemens-eset, de az gondolom mindegy .(Rehau, ha már az osztó-gyűjtő is olyan, meg ez most olcsóbb is)

    Közben eszembe jutott, hogy a Denkovi cuccok mellé kaptam hőmérséklet szenzort is ( [link] ) szóval gondoltam kipróbálom, ha már itt van. Van külön NTC bemenet a kütyün, tehát csatlakozás után már mutatta is a hőmérsékletet, szerintem nagyjából jól is.
    Aztán megpróbáltam 2 szobában is a termosztátnak kihúzott kábel végére rakni és kissé meglepődve láttam, hogy ilyenkor "ugrál" a mért érték: 20 mp-s gif
    Eredetileg egy kb 50 cm-es kábel végén csücsül az érzékelő és ezt raktam wago-val a falban lévő jelkábel végére
    A bal oldali szenzor kb 7-8 méteres kábel végén lóg, a jobb oldali pedig egy kb 18-20 méteresen. Az értékek amúgy jók lehetnek, talán elég lenne átlagolni, de mindenesetre nekem fura picit.

    Egyelőre ennyi, a többivel még barátkozok... :D

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

  • Speederer

    senior tag

    válasz vampire17 #38004 üzenetére

    Jelenleg egy EPH CP4M opentherm-es termosztátot használok, de sajnos ez jó nagy kaki, hogy finoman fogalmazzak. Hiába van beállítva kb akármilyen magas hőmérsékletre, akkor is ez kb 5 percenként ki-be kapcsol. Így ráadásul nem is tudja elérni a kívánt hőmérsékletet, mert 45 fokban limitáltam a Control Setpoint-ot a termosztáton. A termosztátból sajnos nem tudok hőmérsékletet kiolvasni, de ezt már korábban említettem. De csak jó lenne valami optimálisabb módon megoldani a fűtést, így november végéhez közeledve...

    HA-ban felvettem az OTGW-t, alapból mindegyik entitás tiltva volt, nem tudom ez-e a normális működés, de végül mindegyiket engedélyeztem, ami meg nem elérhető (mert azért van pár), azokkal nem foglalkozok. Azért jópár dolog így is látszik.
    Na de hogy lesz nekem ebből HA alól kezelt fűtésem? Az OTGW ezt mutatja a dashboard-on:

    Az egyetlen érdemi infó erről az, hogy éppen fűt-e a kazán vagy sem. A beállított 26,5 fok itt semmit nem csinál, gondolom mert a fizikai termosztát nem tudja ezeket a dolgokat.

    Na és akkor próbálkoznék a SAT-tal (Smart-Autotune-Thermostat), de itt kicsit elvesztem.

    Alapból nem jól kereste a "Boiler temperature" és "Flame status" szenzorokat, de ezeket javítottam ezért már kiírja.
    Aztán a bal felső 3 hőmérsékletet is be kellett állítani, bár ezt írja is a "leírás". Ott most beállítottam egy kinti és egy benti hőmérőt, valamint a fentebbi képen látható OTGW termosztát beállított értékét veszi itt figyelembe. Mondanám, hogy ez eddig mind szép és jó, de hogy ez hogy fogja a kazánt elindítani, azt nagyon nem vágom.
    Olvasgattam a Discord-os csevegéseket erről, de ott az én kis alapproblémámhoz képest nagyon el vannak veszve a részletekben, igazi leírás meg nincs hozzá.
    Sajnos a HA-val még nincsenek túl mély ismereteim, szóval könnyen lehet, hogy én rontok el valamit. Bár azt írtad korábban, hogy nem a te rendszeredről van a kirakott kép, de ebből nem feltétlenül következik számomra, hogy esetleg mégis nem ezzel van-e megoldva nálad is a fűtés szabályozás. Ha tudnál segíteni kicsit, azt szívesen venném.

    Vagy használja itt bárki más ezt a SAT-ot?

    Ja, gondoltam az is elég lenne első körben, hogy lehúzom a termosztátot az OTGW-ről és az OT monitorban megmondom, hogy a Control Setpoint legyen mondjuk 35 fok. De ezt a beállítást kb fél percig tartja meg, utána visszaáll 0-ra, vagyis leáll a fűtés. Ezt jól tapasztalom, hogy nem tudom így irányítani? Bizonyos időközönként el kellene neki küldeni, hogy még mindig 35 fokot szeretnék?

    [ Szerkesztve ]

    A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

Új hozzászólás Aktív témák