Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz S.p.A #430 üzenetére

    [OFF]
    ''ha nagyon nagy kedved van hozzá''
    Igazán sajnálom, de jelenleg nincsen erre energiám (talán majd egyszer később).
    Lejátszottam már ezt a ''meccset'' néhány alkalommal, és az a tapasztalatom, hogy nagyon-nagyon alaposan körbe kell járni a kérdést ahhoz, hogy leessen a tantusz olyasvalakiknek, akik maguktól nem hajlamosak erre rájönni.
    Gyakorlatilag rendszerint arról van szó, hogy ahhoz, hogy igazából megérthesse valaki ezeket a dolgokat, meg kell törni, és le kell rombolni több ''természetes védvonalat'' is az ember gondolkodásában, és külön kellemetlen, hogy ezek egy része nem intellektuális, hanem érzelmi jellegű. Ez fárasztó és - ha jól csinálják - piszkos munka.
    Ha valaki felhozza a témát valahol, természetesen lesznek kisebb-nagyobb hozzáfűznivalóim a dologhoz... ;] De egy általam indított alapos elemzést nem tudok most bevállalni. Erről könyvet lehetne írni... tényleg.
    Sorry... :(

    Ha érdekel a téma, olvasgasd például a következőket, és próbáld megérteni a gondolkodásukat: pozitivisták, Bécsi Kör, Russell, Carnap, Wittgenstein (de nem a késői), esetleg Cioran egyes írásai. (A lista nem teljes, csak leírtam, akik épp eszembe jutottak.)

    ''Mire gondolsz konkrétan?''
    Ezt úgy értettem, hogy megadhatnád, pontosan hol is voltak ezek a hozzászólásaid, hogy ne kelljen keresgélnem. :)
    [/OFF]

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Új hozzászólás Aktív témák